Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Návrat do velkých bojů? Wach i Ilunga potřebují triumf, získá ho ale jen jeden!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wach vs. Ilunga na váženíWach vs. Ilunga na váženíKATOVICE – Hodně zajímavý galavečer naplánoval komentátor a také promotér Mateusz Borek do Katovic na tuto sobotu. Jedním z hlavních soubojů bude ten o Mezinárodní polský titul v těžké váze mezi domácím Mariuszem Wachem (33-4, 17 KO) a Martinem Bakolem Ilungou (11-1, 8 KO) z Demokratické republiky Kongo.

Jeho starší a stále i známější bratr Makabu Ilunga (24-2, 23 KO) si to za měsíc rozdá s Mikem Perezem (24-3-1, 15 KO) o pás WBC Silver v křížové váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Chráněnce skotské stáje Cyclone Promotions pak dnes čeká obří výzva. Doslova a do písmene. Letos čtyřicetiletý Mariusz Wach patří s výškou 202 centimetrů a vahou kolem 125 kilogramů mezi největší těžké váhy současnosti.

Ale pozor, Ilunga také pořádně narostl. Byť se údaje různí (jak už u Afričanů bývá zvykem), šestadvacetiletý bijec narostl do výšky rovných 200 centimetrů a v posledním zápase vážil 116 kilogramů. V Katovicích se tak do sebe zaklesnou skuteční obři.

Když už je zmínka o posledním duelu konžského bijce, pak jde o souboj, na který by nejraději zapomněl. Bývalá křížová váha, Američan Michael Hunter (16-1, 11 KO), jej zaskočil pohybem i odolností a v desátém kole jej dokázal ukončit. Ne, že by ho knockoutoval, ale prostě ho umlátil svými údery.

Proti Wachovi by tomu ale mělo být jinak. Ilunga by měl být tím pohyblivějším, důraznějším, silovějším. „Určitě bude nebezpečný, ale věřím, že hlavně v prvních kolech. Musím se pohybovat, být precizní v obraně, utahat ho a postupně zvyšovat tempo,“ ví moc dobře polský „Viking“, co jej čeká.

Ostatně stejně mluví také jeho krajan Przemyslaw Saleta. „Mariusz nesmí zaspat v prvních kolech, pak mu bude patřit druhá polovina z deseti vypsaných kol. Vypadá to, že hodně zapracoval na své kondici, změnil přístup. Mimochodem, už dva týdny po porážce s Arturem Szpilkou jsem ho potkal na tréninku,“ řekl pro Sport.onet.pl bývalá elitní polská těžká váha.

Ano, stejně jako Ilunga, také Wach se vrací po porážce. Dokonce po dvou. Ještě před Szpilkou jej dobil – stejně jako konžského bijce Hunter – Američan Jarrell Miller.

„Oběma nám jde v tomto duelu o hodně. A dle toho se na něj připravuji. Musím prostě nechat v ringu všechno. Pak mohu případně přemýšlet nad tím, co bude. Cítím se opravdu skvěle, myslím, že jsem nyní už hodně zkušený a vyzrálý. A právě toho bych měl využít,“ usmívá se oblíbený bijec, který byl loni na podzim na galavečeru v Trutnově.

To ale nebude vše. Stejně jako v ústecké Slunetě, také zde budou k vidění hned tři titulové souboje, byť „jen“ o polské pásy.

V lehkém velteru se o něj střetnou domácí tvrďáci Damian Wrzesinski (16-1-2, 5 KO) a Kamil Mlodzinski (11-2-4, 6 KO), kteří v posledních třech duelech shodně vždy zvítězili.

Hlavním tahákem pak je střet v super střední váze. V něm si to rozdají pětadvacetiletý Robert Parzeczewski (22-1, 15 KO) a o sedm let starší ex-mistr světa (WBA ve střední váze) Dmitrij Čudinov (21-4-2, 13 KO), který prohrál tři z posledních čtyř zápasů a dle všeho tak má to nejlepší za sebou.

Ostatně i žebříčkovým favoritem je domácí bijec, který například v září 2017 ukončil před limitem našeho šampiona polotěžké váhy Tomáše Adámka, naposledy si pak poradil se zkušeným krajanem Dariuszem Sekem.

„Jsem na tenhle zápas skvěle připravený, mám za sebou tři týdny špičkových sparingů, během kterých jsem byl naprosto koncentrovaný, všechno šlo tak, jak mělo,“ usmíval se v týdnu před duelem bijec přezdívaný „Arab“.

Ten podobně jako například Pavel Šour kvůli zápasu na domácí půdě odmítl lukrativní nabídku ze zahraničí. Shodou okolností také z britských ostrovů a taktéž od Matchroom Boxing.

„Měl jsem možnost boxovat s Callumem Smithem o titul mistra světa WBA, ale s trenérem jsme se shodli, že ač to bylo velmi lukrativní a lákavé, tak je ještě čas. Ještě potřebuji pár zápasů, abych do takového souboje dorostl a měl rozumnou šanci na úspěch,“ přiznal bijec, který zaváhal jen v úvodu své kariéry, když v devátém profesionálním duelu nestačil na tehdy taktéž neporaženého Francouze Jessyho Luxembourgera.

Zvolil správnou cestu? To se ukáže v sobotu večer. Přímý přenos galavečera dává tradičně Polsat Sport, streamy budou k nalezení na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze