Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Munguia a Charlo o šanci se utkat spolu. A japonské 'Monstrum' dál dobývá zámoří

  • Napsal Antonín Vavrda

Sobotní galavečery v boxuSobotní galavečery v boxuPRAHA – Boxerský svět má před sebou hodně dlouhou sobotní noc. Přesně tak, jak si všichni milovníci rohování přejí. Během zhruba devíti hodin budou v akci zástupci všech tří nejsilnějších zámořských stájí, respektive operátorů – DAZN, Showtime Boxing a ESPN.

Streamingový gigant DAZN loni expandoval vlastně do celého světa. A je si vědom, že potřebuje fanoušky nejen na americkém kontinentu. A tak při galavečeru Golden Boy Boxing dostane „přednost“ země vyzývatele – Polsko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

MUNGUIA VS. SZEREMETA

Už od 21:30 hodin odstartuje akce z texaského El Paso, jejíž vrchol obstarají střední váhy Jaime Munguia (36-0, 29 KO) a Kamil Szeremeta (21-1, 5 KO).

Ač se to nemusí zdát, oba muže spojuje jméno Gennadij Golovkin. Mexický mladík se mohl s kazašskou mlátičkou utkat místo svého slavnějšího krajana Canela Alvareze v květnu 2018, pro WBC, WBA i IBF ale nebyl dostatečně zkušenou náhradou, a tak místo něj dostal dvoukolový výprask Vanes Martirosjan.

Munguia vs. SzeremetaMunguia vs. Szeremeta

Melikuzjev vs. RosadoMelikuzjev vs. Rosado

Polský bijec poznal rozdíl mezi elitou a top extratřídou loni v prosinci, kdy dostal od „GGG“ sedmikolové školení. Proti čtyřiadvacetiletému mladíkovi, kterého si Oscar de la Hoya piplá jako nového Canela, má šanci ukázat, co vše se naučil.

Pokud mu teda neuteče, dle The Athletic totiž tímto duelu mexickému divochovi končí s Golden Boy kontrakt. A už krátce po duelu může být jasno, kam budou jeho kroky směřovat dál.

Ještě před dvojicí Munguia vs. Szeremeta se v akci představí skvělý Uzbek Bechtěmir Melikuzjev (7-0, 6 KO), který už je číslem 42 na světovém ratingu super střední váhy. Tzv. „vrátným“ mezi absolutní elitu mu bude velezkušený rodák z Philadelphie Gabriel Rosado (25-13-1, 14 KO). Ten sice za posledních osm let zapsal více proher než výher (4-1-8), ovšem všechny se špičkou svých vah (střední a super střední).

CHARLO VS. MONTIEL

Ve dvě hodiny v noci se začnou dít věci v Toyota Center v Houstonu, taktéž v Texasu, byť hodně daleko. Obě města v jedno z největších států USA dělí od sebe 1200 kilometrů.

První pohled na zápasy pak dává jasně tušit, že tato akce je dělána primárně pro Jermalla Charla (31-0, 22 KO). Neporažený šampion WBC ve střední váze si to v hlavním duelu rozdá s Mexičanem Juanem Maciasem Montielem (22-4-2, 22 KO). Ten toho za poslední čtyři roky příliš neodboxoval, ale...

Od dvoukolové lekce – ještě ve velteru – od krajana Munguiy – zapsal na domácí mexické půdě dvě výhry, aby následně vykročil na americkou půdu. Premiéra nebyla špatná, se zkušeným Hugem Centenem Jr. remizoval, aby následně loni v prosinci zase rychle ukončil plánovaný comeback Jamese Kirklanda, kterého zbil za necelé dvě minuty.

Charlo vs. MontielCharlo vs. Montiel

„Chci být hodně zlý. Nikdy jsem neměl sjednocující souboj a touží po tom. Chci všechny pásy v této divizi,“ hlásá přesto sebevědomě jednatřicetiletý Američan, který chce v tomto ohledu napodobit své dvojce Jermella. Ten sice už zapsal jednu prohru, přesto má v držení tři tituly v super velterové váze a v polovině července dostane v souboji s Argentincem Brianem Carlosem Castanem (17-0-1, 12 KO) šanci stát se absolutním králem divize.

Nejdříve ale bráška. Ten navíc dle všeho ani v dalším souboji nebude boxovat o více velkých pásů. Jak už bylo zmíněno, svoji budoucnost bude řešit jistý Jaime Munguia. Pokud on i Charlo vyhrají, čeká se, že jejich týmy zasednou téměř okamžitě k jednacímu stolu o vzájemný střet.

„Chci bojovat s těmi nejlepšími, protože chci být nejlepší střední vahou na světě. Na mé cestě jen musím překonat nějaké hrboly. Jedním z nich je i Montiel,“ ukázal i on sám, že opravdu hledí už za sobotní duel. Vymstí se mu to?

INOUE VS. DASMARINAS

Hodinu po akci v Houstonu odstartuje hlavní část večera v Las Vegas, kterou budete moct sledovat také na programu Sport 1 (od 4:00 hodin). A bude se nač dívat.

Mayerová vs. FariasováMayerová vs. Fariasová

V akci bude mimo jiné „Italský hřebec“ Guido Vianello (7-0-1, 7 KO), kterého prověří Dante Stone (5-1, 3 KO). Hlavní pozornost ale láká jiná dvojice.

Sličná Američanka Mikaela Mayerová (14-0, 5 KO) si střihne proti Argentince Erice Anabelle Fariasové (26-4, 10 KO) první obhajobu pásu WBO v super pérové váze. Pro talentovanou boxerku (a také kytaristku), která miluje hudbu Alice Cooper a Black Sabbath, půjde o hodně náročnou zkoušku.

Ano, šestatřicetiletá Fariasová byla coby soupeřka oznámena na poslední chvíli a nestála v ringu od října 2019, celou kariéru se ale pohybuje o jednu až dvě váhy výše než Mayerová. Ve 30 zápasech prohrála čtyřikrát se třemi soupeřkami. Jejich jména? Jessica McCaskillová, současná absolutní královna velteru, Cecilia Braekhusová, její předchůdkyně na tomto trůnu, a Delfine Persoonová, dlouholetá šampionka WBC v lehké váze, než ji v drsné (a těsné) bitvě zdolala Katie Taylorová.

Ne, jednu z nejkrásnějších (a také nejsympatičtějších) boxerek planety nečeká rozhodně procházka „zamilovaná balada, ale pořádně drsný rock“.

Obě ženy by měly fanoušky na hlavní tahák – šampiona WBA a IBF v bantamové váze Naoyu Inoueho (20-0, 17 KO). Japonské „Monstrum“ kosí jednoho soupeře za druhým, po sedmikolovém triumfu nad Australanem Jasonem Moloneyem půjde o jeho druhé zámořské představení. A promotér Bob Arum si od něj slibuje mnohé, možná ještě více než od obdivovaného Ukrajince Vasyla Lomačenka.

Inoue vs. DasmarinasInoue vs. Dasmarinas

„Já to vlastně stále moc celé nevnímám. Vlastně až ve chvíli, kdy jsem se dostal do žebříčku P4P, tak jsem si uvědomil, že mi bude věnována o něco větší pozornost. Ale zvykám si. Prostě jen chci dělat lidem radost, aby mě vnímali coby skvělého boxera,“ usmívá se osmadvacetiletá bijec, který je ve své váze doslova postrachem.

Filipínec Michael Dasmarinas (30-2-1, 20 KO) by pro něj neměl být výraznou překážkou, dá se říct, že jde o udržovací duel pro Inoueho. Ale...

Když se naposledy Japonec utkal s bijcem z této země boxem posedlé, bylo z toho drama. Nonito Donaire nejen proti němu ukázal, že do starého železa ještě nepatří, a pokud to opětovně dokáže proti Johnu Rieli Casimerovi (datum ještě není stanovené), bude dalším Inoueho soupeřem opět on. Samozřejmě, pokud „Monstrum“ neselže dnes v noci.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze