Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mossely čtyři měsíce po porodu v ringu. Manžela Yoku chce zkrotit 'plaz' Duhaupas

  • Napsal Antonín Vavrda

Duhaupas vs. YokaDuhaupas vs. YokaPRAHA – Dnes večer se mohou těšit francouzští fanoušci boxu na podívanou, která slibuje vše. Příběh, napětí i parádní bitvy. Tu hlavní obstarají v těžké váze dvě domácí hvězdy, Tony Yoka (7-0, 6 KO) a Johann Duhaupas (38-5, 25 KO).

Dle BoxRec.com souboji francouzské jedničky proti trojce. Reálně jde ale o střet dvou nejlepších francouzských těžkých vah současnosti, protože Carlos Takam je rodákem z Kamerunu, který i reprezentoval na olympiádě, a momentálně navíc žije v Americe.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A kdo ví, možná i nejlepších francouzských těžkých vah vůbec. Posuďte sami:

Tony Yoka má doma titul mistra světa, juniorského vicemistra světa, vítěze turnaje olympijských nadějí, bronz z Evropských her v Baku a hlavně – olympijské zlato z Ria 2016.

Johann Duhaupas sice v amatérech stihl jen patnáct duelů, když se tomuto sportu začal věnovat až po 19. narozeninách, přesto stihl být v jednadvaceti francouzským vicemistrem a v roce 2004 si to zamířil mezi profíky. O čtyři roky později trápil tehdy výborného Francesca Pianetu, o sedm let později zaskočil velkohubého Manuela Charra, aby rok na to sestřelil v té době neporaženého Roberta Helenia.

A mezi těmito střety stihl jako teprve druhý Francouz v těžké váze boxovat o titul mistra světa. Sice stejně jako Lucien Rodriguez v roce 1983 neuspěl, jedenáct kol zlobil a sem tam ohrozil knockoutérské eso jménem Deontay Wilder, než definitivně padl.

„Měl jsem obrovskou motivaci vše dohnat, i když jsem začal s boxem pozdě. A myslím, že se mi to povedlo. Že spousta věcí v mojí kariéře šla hodně rychle, dokonce rychleji, než jsem čekal. Upřímně, já nečekal ani to, že se stanu někdy regionálním šampionem u nás v Abbeville,“ říká skromně devětatřicetiletý veterán žijící stále právě ve svém rodném městě.

Jako by se u něj znovu projevil důvod, proč má přezdívku „Reptile“ (plaz), se kterou hrál v dětství oblíbený Mortal Kombat. „Měl jsem malé sebevědomí, uzavíral jsem se hodně do sebe. Ale když jsem poslouchal hudbu, zavřel oči, cítil jsem se jako moji hrdinové, cítil jsem se jako hvězda. Nenápadně jsem se plazil pro svoji slávu,“ zavzpomínal na dětství muž, který si přitom zamiloval box už v pěti letech, když viděl zápas Mika Tysona s Trevorem Berbickem.

Přestože je výčet jeho úspěchů dlouhý a nezpochybnitelný, jde do souboje s o jedenáct let mladším Yokou jako obrovský outsider. „Někdo tvrdí, že v jednom ringu s ním nemám, co dělat. Že nevydržím tři kola. Necítím se na to, že bych měl předávat nějaké pomyslné žezlo, na mé straně je zkušenost,“ ukazuje svoji bojovou povahu.

https://www.youtube.com/watch?v=lGLEYN89Nj4

A také rivalitu, která se vyostřila před dvěma lety, kdy Duhaupas prohrál s dopingovým hříšníkem Jarrellem Millerem a řešil trable s manželkou, která během krátké doby třikrát potratila. Yoka si tehdy neodpustil na adresu krajana pár nepříjemných poznámek, které v jeho mysli zůstali dosud. Stejně jako v mysli jeho kamaráda a sparingpartnera, legendy K-1 Jérome Le Banera.

„Samozřejmě si ho za jeho sportovní kariéru vážím, vždyť jsme spolu několikrát spárovali, pomáhal jsem mu ještě v době, kdy byl v amatérech. Ta slova se mi ale vůbec nelíbila. Je čas mu to vysvětlit Bude nás to oba bolet, ale on mě nemá čím překvapit. Chci mu dát do držky. Zaslouží si to,“ dodal na adresu svého krajana.

Ten je jasným favoritem zápasu. Alespoň u bookmakerů a expertů, hraje proti němu ale skutečnost, že v zápase nestál do září loňského roku, kdy se navíc s Němcem Michaelem Wallischem moc nezapotil. A také, že se v posledních měsících nejspíše moc nevyspal.

7. května se totiž jeho manželce, taktéž boxerce a olympijské šampionce z Ria Estelle Mosselyové (6-0, 1 KO) narodil jejich druhý potomek, syn Mogamed. Dnes budou v ringu oba. Poprvé mezi profíky budou boxovat na stejném galavečeru, osmadvacetiletá bojovnice z Bagnolet si to v lehkém velteru rozdá s krajankou Aurelií Fromentovou (3-0-1, 1 KO), třiatřicetiletou bývalou kickboxerkou.

„V této fázi je to ideální soupeřka. Potřebuji se dostat do tempa. Není to uspěchané, měla jsem kolem sebe skvělé lidi, lékaře, rodinu, vše jde tak, jak mělo. Jen jsem nemohla shazovat do své váhy, to bylo teď moc nebezpečné, ale cítím se skvěle. Je to další zastávka na mé cestě. Strašně se těším. I na to, že budeme s Tonym na jednom galavečeru. Poprvé. Je pro mě obrovskou inspirací a motivací,“ dodala Mosselyová, která má doma také titul mistryně světa a stříbrno z ME.

Tehdy prohrála s fenomenální Irkou Katie Taylorovou, se kterou má celkovou bilanci 1-3. Že by se přiblížil čas zúčtování mezi profesionály? Možná, to už je ale zase jiný příběh.

Nejdříve je třeba napsat ten týkající se dnešního večera z La Defense Arena v Paříži pro pět tisíc fanoušků...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze