Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Million Dollar' si jde pro životní zápas. Loma je ale proti němu obrovským favoritem!

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comLomačenko vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Brit Anthony Crolla (34-6-3, 13 KO) se dnes v noci postaví Ukrajinci Vasilu Lomačenkovi (12-1, 9 KO) v zápase, ve kterém mu nikdo nevěří. Pro dvaatřicetiletého ostrovního bijce to ale není nic nového.

Nečekejte dohady skrze média, pompézní gesta při setkání tváří v tvář. Jednatřicetiletý Lomačenko, král lehké váhy a pro mnohé celého boxerského světa, vždy vystupoval s pokorou a okolí se snaží spíše bavit než zastrašovat.

O rok starší Crolla pak vypadá spíše jako vysokoškolský profesor než profesionální boxer. Bývalý světový šampion, který dosud strávil celou kariéru v lehké váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přesto patří mezi nejpopulárnější ostrovní boxery současnosti, kterému bude držet palce i současná hvězda DC United a bývalý kapitán anglické reprezentace i Manchesteru United Wayne Rooney.

Právě „Rudým ďáblům“ Crolla od dětství fandí. Přesto se vydal trochu jinou cestou. Cestou, která rozhodně nebyla bez trní.

Přes ten největší se musel otec pětiletého Jesseho, kterého má s dnes již manželkou Franceskou Sandersonovou, dostat na konci roku 2014. Tehdy utrpěl zlomeninu lebky a zlomený kotník poté, co se snažil zastavit zloděje, kteří se vloupali do domu jeho souseda.

Za pomoc příteli byl odměněn ranou betonovou deskou do hlavy a kotníku ve chvíli, kdy dokázal již lupiče zahnat na útěk. Už v červenci roku 2015 stanul v ringu, aby se postavil v duelu o pás mistra světa WBA Darleysi Perezovi. Duel skončil kontroverzní remízou, o čtyři měsíce při odvetě ale rivala knockoutoval v pátém kole a nebylo o čem.

Anthony Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comAnthony Crolla / zdroj foto: Boxingscene.com

„Překážky jsou od toho, aby se zdolávaly. Necítím žádnou zášť vůči těm lupičům. Věřím, že jsou na lepším místě, že už nemusí okrádat lidi, že žijí správný život. Vím, že mne ta situace posílala,“ svěřil se po příletu do USA Crolla přezdívaný podle známého filmu „Million Dollar“.

Byť kvůli kotníku už nemůže absolvovat dlouhé běhy a musí kondici získávat díky plavání, józe a rotopedu, nestěžuje si. „Nemohu běhat, ale existují jiné způsoby,“ usmívá se manchesterský sympaťák, který se spřátelil se zmíněným Rooneym v nemocnici, kde trávil dny po zranění. Právě lídra týmu vyslal sir Alex Ferguson, aby Crollovi donesl dres s podpisy všech hráčů slavného klubu.

„Byl to pro mě silný okamžik,“ vrací se vzpomínkami do období před více než čtyřmi lety.

Od té chvíle ušel obrovský kus cesty. Dvakrát doma padl v nádherných zápasech s Venezuelanem Jorgem Linaresem, který následně prohrál s jeho dnešním soupeřem. Následně se ale dokázal znovu oklepat, porazil dalšího neméně slavného krajana Rickyho Burnse a přes triumfy nad Edsonem Ramirezem a Daudem Yordanem se dostal až k Lomačenkovi.

„Jsem v nejlepší fázi kariéry. Už neboxuji o živobytí. Stojím tu a čeká mě jeden z nejlepších bojovníků planety. Kdo by to byl řekl po mé druhé prohře s Linaresem? Kdybyste mi to řekli, nevěřil bych vám. A většina lidí také ne,“ usmívá se svěřenec známého Joa Gallaghera.

Vasil Lomačenko / zdroj foto: Boxingscene.comVasil Lomačenko / zdroj foto: Boxingscene.com

„Co to ukazuje? Že musíte vždy odvádět maximum a věřit si. Nejsem největší boxerský talent na světě. Ale tvrdě dřu, abych ten talent nahradil jinak. A samozřejmě, že potřebujete také trochu štěstí. Věřím ale, že moje cesta tímto zápasem ještě ani zdaleka nekončí,“ dodává Crolla.

Překvapí znovu boxerský svět? Nebo se Lomačenko dočká třináctého triumfu profesionální kariéry a nasměřuje své kroky k některému z hvězdných rivalů Felixi Verdejovi, Teofimu Lopezovi či Gervontovi Davisovi, se kterým je dle vlastních slov ochotný bojovat zadarmo?

Uvidíme po dnešní noci.

Galavečer, na kterém se v nové váze – polotěžké – představí také čerstvě zasnoubený Gilberto Ramirez (bývalého šampiona WBO v super střední váze čeká Tommy Karpency), můžete v Česku sledovat pouze skrze internetové streamy. Jejich nabídku najdete například na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze