Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Loma: Dívám se vpřed, neohlížím se. V akci také Mayweatherův oblíbenec Davis

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko a Nakatani na váženíLomačenko a Nakatani na váženíPRAHA – Po delší době jdou napřímo proti sobě stáje Top Rank Boxing a Premier Boxing Champions, respektive televize ESPN a Showtime Boxing. Do toho se navíc uskuteční také galavečer UFC, rovněž pod hlavičkou ESPN. Tohle bude nabitá sobota.

VASYL LOMAČENKO (14-2, 10 KO) vs. MASAJOŠI NAKATANI (19-1, 13 KO)

Je to neuvěřitelné, ale až ve svém 17. profesionálním duelu zažije situaci, že nebude boxovat o některý z pásů. Patnáctkrát v řadě – vyjma debutu – pak boxoval Vasyl Lomačenko dokonce o titul mistra světa. Všechna tato čísla ukončila loňská šokující, ale zasloužená prohra s Američanem Téofimem Lópezem (16-0, 12 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Jestli mě ta prohra něco naučila, tak to, že nikdo neumíme vrátit čas. Viděl jsem ten duel, přehodnotil jsem, co jsem mohl učinit pro to, abych vyhrál. Stalo se. Jde se dál, jediné, co mohu udělat, je to, abych se znovu dostal do pozice, abych mohl své tituly získat zpět,“ nechal se slyšel před novináři bývalý šampion WBC, WBA a WBO v lehké váze.

Ve Virgin Hotels v Las Vegas bude pod drobnohledem. Vždyť v šestnácti profesionální zápasech zapsal už dvojnásobek proher, co ve skoro 400 amatérských duelech. Především nezdar s Lópezem otřásl jeho gloriolou neporazitelného tanečníka, který je o krok napřed. Naopak spíše poukázal na jeho slabiny, kteří mnozí viděli už v jeho předchozím vítězném duelu s Lukem Campbellem.

O rok mladší Japonec Natakani je může pomoct poodkrýt znovu. Také on je o půl hlavy vyšší než ukrajinský fenomén, dvojnásobný olympijský šampion a trojnásobný mistr světa. Také on pocítil sílu úderů Lópeze, se kterým prohrál v červenci roku 2019 po dvanácti kolech na body.

Lomačenko a Nakatani na váženíLomačenko a Nakatani na vážení

Loni v prosinci ale knockoutoval skvělého Portoričana Felixe Verdeja, jehož kariéru nejspíše nadobro ukončilo nedávné obvinění z vraždy těhotné milenky.

Nyní stojí teprve ve třetím zámořském souboji proti dalšímu špičkovému soupeři. Na papíře vůbec proti tomu nejlepšímu. „Beru to jako obrovskou příležitost. Když jsem sledoval jeho zápasy, nikdy mě nenapadlo, že s ním jednou budu sám bojovat. Má práci nohou, rukou, jako nikdo jiný na světě, než přešel na lehkou váhu, tak si s některými soupeři doslova hrál. Tehdy jsem si opravdu myslel, že ho nikdo na světě nedokáže porazit,“ ukázal skrze tlumočníka Nakatani respekt.

„Ale v lehké váze je to jiné. Přijde mi, že už je to moc. Předvádí zde skvělé výkony, to určitě, ale prostě už to od něj není tak přirozené, je to jiné. Není tím výjimečným bojovníkem jako by v nižších vahách,“ dodal sebevědomě Nakatani: „Mám výhodu v tom, že mám delší rozsah rukou, jsem v této váze dlouhé roky.“

S tím posledním souhlasí i jeho soupeř, který si na tiskové konferenci při setkání tváří v tvář s Nakatanim zavtipkoval. Dnes v noci ale na úsměvy moc prostoru nebude. Oběma jde o hodně. Oba potřebují vyhrát.

Brant a Alimchanul na váženíBrant a Alimchanul na vážení

Hodně vyhecovaným předkrmem bude souboj ve střední váze mezi ex-mistrem světa Robem Brantem (26-2, 18 KO) a Žanibekem Alimchanulym (9-0, 5 KO), který patří mezi další „sprintery“ z řad bývalých skvělých amatérů. Těch se v posledních dvou letech vyrojilo v profesionálním ringu více než dost, prohra Bechtěmira Melikuzjeva minulý víkend s Gabrielem Rosadem ale budiž varováním, že určité náležitosti je třeba ctít...

MARIO BARRIOS (26-0, 17 KO) vs. GERVONTA DAVIS (24-0, 23 KO)

„Přeskočil váhu, protože se mě bojí. Raději bojuje s céčkovým šampionem v lehké velterové váze než se skutečným šampionem v lehké. Ale chápu jeho i Floyda Mayweathera, který je jeho manažerem. Bude mistrem světa tří vah, koho z řad obyčejných fanoušků zajímá, že pouze prozatímním? Dělají to dobře,“ rýpl si do krajana a rivala už jednou zmíněný López.

Dlužno dodat dvě věci: na jednu stranu má rozhodně pravdu. Na druhou je zajímavé, že podobné chování v jeho případě se mu už tolik nezajídá. Také on se rád tituluje absolutním šampionem lehké váhy, pás WBC ale oficiálně při výhře nad Lomačenkem nezískal.

Davis vs. Barrios na vázeDavis vs. Barrios na váze

Ale zpět k Davisovi, šestadvacetiletému „Tanku“ z Baltimoru, kterého čeká druhý zápas na placeném kanále Showtime Boxing, tentokrát za 75 dolarů pro americké fanoušky. Co za tuto cenu dostanou? Hodně tvrdý hlavní tahák.

Ano, stejně starý Barrios je „jen“ regulérním šampionem WBA v lehké velterové váze (králem je Josh Taylor), na druhou stranu v souboji bude tím větším (na váze měl o deko méně ale), silovějším. Ano, Davis má mimo zápasy výraznou nadváhu, pokud ale začne makat, letí mu raketově dolů. Výškový rozdíl mezi oběma je obrovský – oficiálně 12 centimetrů.

Na druhou stranu má Davis konečně šanci ukázat, co v něm je. Právě s ohledem na váhu a životosprávu, kterou opakovaně porušoval. Pomůže mu nakonec nová divize, nebo tvrdě narazí? „Pokud bude moc velký a těžký, bude to moje výhoda, protože bude moc pomalý. S tou vahou nemám problém, protože když jsem byl v super pérové váze, vstupoval jsem do ringu s vahou, kterou jsem měl nyní v pátek (na vážení),“ pronesl pár hodin před duelem Davis.

Pro sobotní večer pak očekává, že přibere kolem dvou až tří kilogramů. „To nebude o moc méně než já. Nikdy se mi nestalo, že bych šel do zápasu s více než 70 kily,“ reagoval Barrios, který má obrovskou šanci se ukázat. Mimo jiné i díky tomu, že může být až neprávem podceňován. Přitom v jeho rohu stojí skvělý Virgil Hunter, bývalý to kouč Andrého Warda.

Za svých 75 dolarů dostanou od 4:00 hodin diváci další tři duely. V akci bude výtečný Dominikánec Carlos Adames, tvrdý Uzbek Batyr Achmedov a také ve vzájemném středu dvojice „střelců z lehké střední váhy Erickson Lubin (23-1, 16 KO) – Jeison Rosario (20-2-1, 14 KO). Oba zapsali prohru s králem divize Jermellem Charlem, oba dostanou v případě výhry šanci na odvetu. Tedy pokud Charlo neprohraje sjednocující bitvu s Brianem Carlosem Castanem (17-0-1, 12 KO).

Achmedov a Mendez na vázeAchmedov a Mendez na váze

Adames a Salazar na vázeAdames a Salazar na váze

Lubin a Rosario na vázeLubin a Rosario na váze

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze