Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Lepší než Super Bowl? V Miami se představí Farmer, Andrade i nahecovaní Youtubeři

  • Napsal Antonín Vavrda

Paul vs. Gib / zdroj foto: Boxingscene.comPaul vs. Gib / zdroj foto: Boxingscene.comMIAMI – Netradičně už na čtvrtek naplánoval promotér Eddie Hearn svůj první zámořský galavečer letošního roku. Jeho vrcholem bude duel o pás WBO ve střední váze mezi šampionem Demetriem Andradem (28-0, 17 KO) a Lukem Keelerem (17-2-1, 5 KO).

V noci z neděle na pondělí se uskuteční právě ve slunné Miami letošní Super Bowl. Pro Američany sportovní akce roku, během které se nekonají žádné jiné. Z respektu a také pro to, že by stejně nikoho nezajímaly.

DALŠÍ NOVNKY Z RINGU:

Proto také o tomto víkendu za velkou louží nejsou žádné větší galavečery MMA, či boxu (až na jednu výjimku). Proto také Eddie Hearn, britský promotér z Matchroom Boxing, naplánoval floridskou show už na čtvrtek.

A fanoušci se mají i celkem nač těšit. Stejně jako se těší na vstupy do roku 2020 boxeři. Ostatně jejich staredowny na tiskovkách i vážení budiž důkazem. A také ostrá slova.

„Jeho vláda se blíží ke konci,“ pousmál se Ir Keeler před novináři. „Neví, o čem mluví. Ale ať si říká, co chce. Ukáže se v ringu. Na nějaké kecy nejsem,“ kontroval Andrade, který mocně touží po daleko větších jménech v čele s Canelem Alvarezem či Gennadijem Golovkinem. Zatím marně. A který také umí pobavit, na tiskovku přišel v tričku s nápisem „Luku, já jsem tvůj otec“.

Andrade vs. Keeler / zdroj foto: Boxingscene.comAndrade vs. Keeler / zdroj foto: Boxingscene.com

Na přehnané kamarádství nejsou ani Daniel Roman (27-2-1, 10 KO) a Murodžon Achmadalijev (7-0, 6 KO), které čeká střet o tituly WBA a IBF v super bantamu. „Jejich kecy mi jsou ukradené. Zranění ramene bylo pro mě větší překážkou, než je on,“ ušklíbl se prvně jmenovaný, který bude proti Uzbekovi hájit své pásy mistra světa právě kvůli zranění z tréninku o čtyři měsíce později, než bylo plánováno.

„Konečně bude mít pořádného soupeře. Doteď porážel jen připravené oběti, nikoho, kdo by stál za řeč,“ rozjel svůj trash-talking Joseph „JoJo“ Diaz (30-1, 15 KO), kterého čeká duel se šampionem IBF v super pérové váze Tevinem Farmerem (30-4-1, 6 KO).

„Myslím, že dosáhnout na světový titul není nic snadného. Navíc, my nerozhodujeme o tom, proti komu bojujeme. Chceme ty nejlepší, ale rozhodují manažeři. Diaz má nyní šanci ukázat, co v něm je, ale já se nebojím,“ ušklíbl se Farmer, který odstartoval kariéru bilancí 4-3-1, čtvrtou prohru pak zapsal v duelu číslo 12. Tehdy se psal datum 12. října 2012.

Od té doby nezaváhal. A dnes v noci na tom nechce nic měnit. Přesto i trenér jeho soupeře a také Achmadalijeva – Joel Diaz – vnímá tuto noc jako obrovskou šanci pro svůj gym. „Oba mají šanci vyhrát. Reálnou šanci vyhrát. Ale bude to nesmírně těžké, Roman je tvrdý, silný, Farmer pak nesmírně rychlý, pohyblivý, šikovný. Ale máme stanovené taktiky, které budou fungovat,“ pronesl zkušený kouč.

Farmer vs. Diaz / zdroj foto: Boxingscene.comFarmer vs. Diaz / zdroj foto: Boxingscene.com

Po jejich zápasech bude následovat před již zmíněným vrcholem Andrade – Keeler střet mezi Youtubery Jakem Paulem a Alim Esonem Gibem. Pro oba půjde o profesionální debut, prvně jmenovaný už má za sebou jednu zkušenost, když si předloni zaboxoval na galavečeru Paul vs. KSI I. v Manchesteru. A tehdy zapsal triumf před limitem.

V nastoleném tempu hodlá pokračovat i tentokrát. „Co jsem se v boxu naučil, je to, že hodně záleží na tom, kdo tvoří byznys, kdo je tím hlavním v zápase. Za tím jdou i rozhodčí. A pro tento souboj jsem to já. A budu pro každý další. Prostě jsem strana A. Tak to je,“ pronesl sebevědomě mladík přezdívaný „The Problem Child“, který před dvěma týdny oslavil 23. narozeniny.

Poté mladík, který tvrdí, že je lepším boxerem než jeho starší bratr, dodal: „Mám agresivní, ostrý styl, Shane Mosley mne učí, jak být šampionem, je jako můj Joda. Ukazuje mi, jak se zaměřit na box, protože jsem byl zvyklý na úplně jiný život, Youtube, herectví, zábavu, večírky. Také proto naprosto respektuji všechny, kteří jsou na tomto galavečeru. Je mi nesmírnou ctí být součástí takové akce, být ve společnosti tolika šampionů.“

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze