Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Legendární Zavec pořádá první velké gala, hlavní role? Kamarád Bösel proti Buderovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Budera a Bösel na váženíBudera a Bösel na váženíPRAHA – Další zajímavou zkoušku má před sebou český boxer Ondřej Budera (14-20-1, 8 KO). Dnes večer se po 21. hodině utká ve slovinské Ptuj s německým bijcem Dominikem Böselem (30-2, 12 KO). V akci bude také další český zástupce, Martin Kabrhel (2-21-1, 2 KO).

Tahle akce v Campus Sava v nejstarším slovinském městě, kde žije kolem 18 tisíc obyvatel, má v sobě hodně zajímavostí. A vazeb směr Česko. Nejen dva tuzemské aktivní účastníky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Galavečer pořádá Dejan Zavec. Muž, který sám stihl v profesionálním ringu 39 zápasů, z nichž 35 vyhrál (19 KO). A který byl dva roky šampionem IBF ve velterové váze. Tři ze čtyř jeho proher přišlo v zámoří s elitními boxery – Erislandym Larou, Keithem Thurmanem (odboxoval s ním všech dvanáct kol) a Andrém Bertem, na starém kontinentu jej porazil jen těsně 2-1 na body Rafal Jackiewicz v roce 2008.

Ale hlavně, Zavec je velkým kamarádem Lukáše Konečného, dlouholetým parťákem ze stáje SES Boxing, kde spolu bojovali bok po boku dlouhých dvanáct let. A ani poté jejich vazby neochladli, tenhle sympaťák právě z Ptuje s příznačnou přezdívkou „Mr. Sympathicus“ přivezl svého chráněnce Aljaze Venka, který ve čtyřech kolech porazil Jana Baloga.

Krom toho také pozorně další sledoval dění v ringu ústecké Větruše. Už v té chvíli věděl, že bude organizovat, jakmile to bude možné, akci doma. A když si zajistil účast svého bývalého stájového kolegy Dominika Bösela, padla při hledání jeho protivníka volba na Buderu. Pardubického bijce, který na severu Čech zdolal ve čtyřech kolech Michala Gazdíka a předvedl se ve slušné formě.

Program akceProgram akce

„Vím o tom zápase dostatečně dlouho, navíc Dominika dobře znám, spárovali jsme spolu v Magdeburgu. Pro tento duel mám za sebou kvalitní kemp v Polsku, navíc díky meziváze (do 82 kg) jsem nemusel skoro nic ani shazovat. Dvě kila mám dole za půl hodiny,“ řekl Budera pro Profiboxing.cz pár dní před odjezdem do Slovinska.

A svá slova splnil, už při cestě vlakem z Pardubic do Prahy, kde přisedl se svým parťákem Dominikem Draškovičem z SK Pretorian do auta k Radku Linkovi a Kabrhelovi, hlásil, že má 81,6 kg. Na oficiálním vážení včera odpoledne pak měl o jedno deko více. „Cítím se skvěle, připraven,“ přidal sedmadvacetiletý bijec, který den před odjezdem ještě stihl oslavit čtvrté narozky svého staršího synka Matese.

Mimochodem, aby těch příběhů nebylo málo. Trenérem a parťákem Buderovi je Jan Maršálek, který má za sebou galavečer #CaneloSaunders a nyní je v Las Vegas s Davidem Dvořákem, kterého v noci na neděli čeká třetí duel pod hlavičkou UFC.

Naladí kamarády za velkou louží „Budy“ vítězstvím? V osmikolovém souboji s Böselem určitě není bez šance. Bývalý oblíbený sparingpartner Konečného je v jednatřiceti letech na rozcestí kariéry. První cestu vzhůru mu v roce 2017 překazil krajan Karo Murat, druhou pak loni v říjnu také krajan, a navíc parťák z magdeburské stáje Robin Krasniqi...

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze