Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Krutý Fury straší Chisoru stále. On sám i jeho trenér nyní pomáhají Parkerovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Chisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.comMANCHESTER – Dvakrát narazil Derek Chisora (32-10, 23 KO) a Tysona Furyho (30-0-1, 21 KO), ani jednou to pro něj nedopadlo dobře. Nyní mu bude čelit potřetí, byť na dálku, skrze sobotního soupeře Josepha Parkera (28-2, 21 KO).

Na konci února se v novozélandském souboji vypořádal Joseph Parker (28-2, 21 KO) s Juniorem Fa (19-1, 10 KO). Ač ten vstupoval do duelu neporažen, nebyl favoritem. A Parker, bývalý mistr světa ostřílený tvrdými bitvami s elitou, předvedl vše, jen ne dominantní výkon.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Po devíti letech se tak rozhodl k radikálnímu kroku. Rozloučil se s koučem Kevinem Barrym, se kterým tvořili nerozlučnou dvojici. Boxerský otec a syn. Ostatně také proto se jako jedni z mála v posledních letech rozloučili v dobrém, bez výčitek a hádek. Minimálně mediálních.

„Kdo by mi mohl teď dát nějakou radu?“ ptal se na začátku roku stále teprve devětadvacetiletý ranař. „Tyson Fury,“ napadlo ho okamžitě jméno muže, se kterým se spřátelit paradoxně během a po svém zápase s jeho bratrancem Hughiem.

„Dal mi tři jména mužů, kterých si jako trenérů váží. Mezi nimi byl také Andy Lee,“ pokračoval ve vyprávění v tomto týdnu v Manchesteru. O kom je řeč? O levorukém Irovi, který byl mistrem světa. Který dokázal z počítání vyhrát dva titulové souboje včetně toho s do té doby nezdolaným ruským ranařem Mattem Korobjovem.

Chisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.com

Třetí pak i přes dvě počítání v úvodu duelu dokázal zremizovat, pás mu sebral po těsné bodové výhře až krajan – a nyní přítel – Billy Joe Saunders. A ano, i ten dostal Leeho na zem.

Parker mu zkusil napsat zprávu, Fury mezitím zavolat. Za tři dny už letěl Novozélanďan do Irska. Tam se setkali všichni tři.

Lee je totiž jedním z pomocných trenérů (hlavně na lapy a taktiku) současného šampiona WBC v těžké váze. „Naprosto jejich vztahu rozumím. Stačilo pár dní. Ten chlap není jen trenér, je to váš učitel, parťák, kamarád. Je hodně těch, kteří umí držet lapy, ale nenaučí vás boxovat. Andy je jiný,“ usmívá se Parker s odstupem dvou měsíců: „Byla to od Tysona parádní, senzační rada.“

Co na to druhá strana? „Tyson mě zná, já znám jeho a on dobře zná i Josepha. První, co mi řekl, když mi o něm telefonoval, bylo, že si budeme rozumět. Věřil jsem mu. A měl pravdu. Je to bojovník a zároveň skvělý, otevřený chlap, hned si mě získal,“ zní z úst muže, který je jen o pár let starší než jeho dva svěřenci, kteří ale mají k dobru minimálně třicet kilo a pár centimetrů výšky.

Chisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.com

Ten do Parkera začíná implementovat metody, které nasál v legendárním detroitském Kronk Gymu Emanuela Stewarda. Jak zní? Samozřejmě, know-how je tajné, ale ve zkratce zní jednoduše: „Musíš být zvíře. Musíš chtít vždy vyhrát knockoutem. To je jediná cesta, která ti zajistí nezpochybnitelné vítězství.“

Právě tato mentalita se bude nyní bijci z jižní polokoule hodit, byť Chisora stále opakuje, že čeká soupeře, který před ním bude především utíkat. „Tak, jako všichni,“ usmívá se rodák ze Zimbabwe přezdívaný „War“.

„Utíkal“ před ním také Fury. Jenže tak, že ho při tom dokázal totálně rozbít. Ve druhém jejich vzájemném souboji, rok před největším triumfem „Gypsy Kinga“ kariéry, totálně Chisoru rozebral. On sám pak duel po desátém kole vzdal (první duel o tři roky dříve vyhrál Fury 3-0 na body).

Zdolá, byť na dálku, Fury svého krajana potřetí? Zvládne Lee do Parkera dostat „instinkt zabijáka“? Nebo z toho bude „War“ (válka), kterou tentokrát ostrovní ranař vybojuje vítězně?

To zjistíme dnes v noci. Po 23. hodině. V Česku lze celý galavečer sledovat skrze platformu DAZN, měsíční poplatek činí 39 kč.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Chisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.com

Chisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Parker / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze