Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečně! Dravý Dubois proti zkušenému Joycemu. Neví, co ho čeká, tvrdí Juggernaut

  • Napsal Antonín Vavrda

Vážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.comVážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Fanoušci profesionálního boxu a těžké váhy zvláště se dočkali. Dnes večer vstoupí do jednoho ringu konečně Daniel Dubois (15-0, 14 KO) a Joe Joyce (11-0, 10 KO). Vítěz si odnese hned pět pásů a navrch velkou šanci bojovat v roce 2021 o světový pás.

„Chtěl jsem to ještě posunout do roku 2021, aby mohli být v hledišti diváci. Oni nechtěli. Chtěli už konečně bojovat, byť to znamená momentálně o něco méně peněz pro oba,“ usmíval se před víkendem promotér obou chasníků, zkušený Frank Warren.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Měl důvod. Oba jeho klenoty prošly celým týdnem bez problémů až k pátečnímu vážení, které potvrdilo jejich fantastickou formu:

Daniel Dubois – 110,7 kg (tedy na chlup stejně jako v létě v posledním zápase)
Joe Joyce – 117,4 kg (o pět kilo méně než lehce oplácaný v létě v posledním zápase)

„Když mi bylo šest let, řekl můj otec, že budu mistrem světa v těžké váze,“ usmívá se stále lehce nesměle pořád jen třiadvacetiletý talent, který zatím zvládl všechny dosavadní překážky. „Nebylo to těžké. Má podobný rekord jako já, ale sbíral výhry pro slabším soupeřům než já. Nikdy nebojoval na stejné úrovni,“ má jasno jeho o dvanáct let starší rival.

Oba se už měli utkat několikrát. Pandemie koronaviru ale jejich souboj párkrát posunula. Nyní už není cesty zpět. „Je to velký knockoutér, na což jsem ale já připraven. Mám ve svém rukávu mnohem více es než on. Pokud mě nesestřelí v prvních čtyřech kolech, dostanu ho. A před limitem, tohle nebude na body,“ má jasno bijec přezdívaný „Juggernaut“ (Kamion).

Což je více než příznačné. Každý úder stříbrného olympijského medailisty z Ria je jako byste se srazili s náklaďákem. Joyce není tradiční „tečku“, ale má ránu jako když kopne kůň. Opakovaně. Pořád a pořád. „Umlátím ho, jsem zvyklý házet neustále údery a nehodlám na tom nic měnit. Skončí to dříve, než si lidi myslí. Moje boxerské IQ je na vyšší úrovni. On byl na olympiádě mládeže, já na té seniorské. Neví, co ho čeká,“ pokračuje sebevědomě Joyce.

Ten na začátku roku, ještě v zámoří strávil pár sparingových kol v jednom ringu s hvězdou těžké váhy v UFC, Francisem Ngannou. Tedy možná nejlepším postojářem v této váze, který v minulosti toužil být boxerem jako jeho vzor Mike Tyson, ovšem jak zní už nyní legendární story – v Paříži tehdy tento kamerunský obr zamířil do špatné tělocvičny.

Vážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.comVážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.com

Vážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.comVážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.com

„Má podobné parametry jako Dubois. Bylo to opravdu hodně užitečné, patří mu velké díky,“ nezapomněl na svého trochu netradičního sparingpartnera svěřenec Ismaela Salase, se kterým se ale od přesunu do Británie neviděl. Byť jsou v neustálém kontaktu, zkušený trenér dokonce chtěl na zápas přicestovat, pozitivní test na covid-19 ale jeho názor změnil.

„Tohle je pro mě velká zkouška, ale věřím si. Prostě předvedu svoji hru, udělám show a odejdu jako vítěz,“ kontruje na dálku ostrovní mladíček, který stejně jako Joyce letos zápasil jednou – na konci léta si expresně poradil s náhradníkem Ricardem Snijdersem (jeho rival porazil taktéž před limitem Michaela Wallische).

„Myslím, že on v posledním zápase ukázal, že stárne, zpomalil. Ale je mi jedno, co dělá nebo nedělá v ringu. Je to o tom, co dělám já. Moje mysl bude ostrá, připravená na vítězství. Už se nemohu dočkat, až ukážu, jak jsem se za poslední rok zlepšil, protože letos k tomu nebylo moc příležitostí,“ rýpl si „DDD“ přece jen lehce do svého dnešního protivníka. A zároveň dal jasně najevo, co je jeho motivací.

Vážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.comVážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.com

Vážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.comVážení Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Boxingscene.com

„Čím víc bojů, tím více pásů a tím více peněz,“ usmíval se muž číslo 2 v ratingu WBO a sedmička v žebříčku WBC. Mimochodem, menší pásy těchto federací budou dnes ve hře. Tedy mimo jiné. Frank Warren možná nezaplatil oběma kohoutům tolik, kolik mohli dostat na jaře, na titulech ale rozhodně nešetřil. Posuďte sami:

Titul WBC Silver, titul WBO International, titul mistra Evropy, pás Commonwealthu a pás britského šampiona. Vlastně skutečně už chybí pouze opasek světového šampiona. „To přijde. Pokud vyhraji, mohl bych zaklepat na dveře lepšímu z dvojice Fury vs. Joshua. A pokud nebudou mít pásy oni, tak se utkám s někým jiným. Klidně s Alexandrem Usykem, pokud bude pás WBO příští rok jeho poté, co jej někdo uvolní,“ má jasno Dubois.

Nejdříve ale Joyce. Dnes večer. Před půlnocí. Na galavečeru, který od 21:00 hodin vysílá v přímém přenosu stanice Sport 1.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze