Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kabayel se 'Dvojité sekery' Hubeauxe nebojí. V akci také Hošek a Zahradník

  • Napsal Antonín Vavrda

Kabayel vs. Hubeaux / zdroj foto: SES BoxingKabayel vs. Hubeaux / zdroj foto: SES BoxingPRAHA – V kouzelných prostorách magdeburského hotelu Maritim se uskuteční další akce německé stáje SES Boxing, na které nebudou chybět ani zástupci jejich českých partnerů z Qwert Boxing. Hlavním tahákem pak bude souboj o volný titul mistra Evropy v těžké váze mezi Agitem Kabayelem a Hervem Hubeauxem.

Právě čtyřiadvacetiletý Kabayel by se měl stát jedním z nových tahounů magdeburské stáje, která v loňském roce udělala velké změny ve svém týmu. Odešli Francesco Pianeta, Ramona Kühneová, Christina Hammerová a další známá jména. Místo nich se definitivně do formace Ulfa Steinfortha začlenily Fabiana Bytyqi s Lucií Sedláčkovou a mimo jiné také Kabayel (15-0, 12 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten se uvedl parádně: v červnovém souboji o smlouvu s SES Boxing knockoutoval svého rivala o kontrakt Christiana Lewandowskiho v sedmi kolech.

Po osmi měsících se vrací mezi šestnáct provazů znovu, tentokrát už coby hlavní hvězda celé show. A ve hře bude prestižní titul mistra Evropy, který uvolnil kvůli výzvám v podobě světových pásů (byť zatím nebyly naplněny) Bulhar Kubrat Pulev.

Podobnou cestou by se rád vydal také Kabayel. „Chci titul mistra Evropy, protože ten je vstupenkou k dalším cílům. Chci být mistrem světa,“ zopakoval v tomto týdnu několikrát bijec s turecko-kurdskými kořeny, který přiznává, že pokud by nebylo boxu, skončil by na ulici jako zločinec.

Kabayel vs. Hubeaux / zdroj foto: SES BoxingKabayel vs. Hubeaux / zdroj foto: SES Boxing

Původně se měl o tento pás utkat s obrovitým Polákem Mariuszem Wachem, nakonec ale bude jeho soupeřem vrstevník z Belgie Herve Hubeaux (26-1, 12 KO). „Těšil jsem se na Wacha, ale nedá se nic dělat. Jen jsem upravil lehce přípravu a pozval si na sparingy jiné boxery,“ nedělal si kvůli změně protivníka těžkou hlavu Kabayel. Mimochodem, jedním z oněch tréninkových kolegů byl i český šampion této váhy Václav Pejsar (11-3, 9 KO).

„Je to skvělý kluk, žádný frajírek, byla to parádní zkušenost, přesně taková, kterou potřebuji, abych se posouval dál,“ řekl Profiboxing.cz plzeňský bijec, kterého čeká 23. února v Nižném Tagilu domácí talent a amatérský šampion ze zkušenostmi z WSB Sergej Kuzmin (8-0, 5 KO).

Ale zpět do Magdeburgu a k akci ve velkém sále luxusního hotelu Maritim. Hubeaux je sice náhradníkem, přesto ale juniorský mistr světa WBC a belgický šampion, nepřišel do Magdeburgu jen obdivovat krásy místa, kde je ubytován.

„Nemám přezdívku 'Dvojí sekera' jen tak pro nic za nic. Jsem skvělý do útoku i směrem dozadu. V kruhu jsou mými sekyrami mé pěsti. A díky nim vybojuji titul,“ pronesl mladý Belgičan před duelem, který je vyrovnaný nejen parametry, věkem ale i kvalitou posledních soupeřů.

Hošek vs. Kozma / zdroj foto: SES BoxingHošek vs. Kozma / zdroj foto: SES Boxing

„Že má hrozivou přezdívku? Proč by mě měla děsit? Do ringu jde s rukavicemi, ne sekyrami,“ přidal Kabayel, kterého bude na cestě mezi šestnáct provazů doprovázet svým songem bratranec, u našich západních sousedů známý raper KC Rebell.

„Bylo by nám ctí, pokud bychom měli v držení titul mistra Evropy. Byl a vždycky to bude prestižní pás. Je to pro naší stáj skvělý start do pevně věřím skvělého roku 2017. A co se týče mojí předpovědi, myslím, že tenhle duel skončí před limitem,“ dodal k oběma hlavním hvězdám večera Ulf Steinforth.

Součástí galavečera budou i dva čeští boxeři z plzeňské stáje Qwert Boxing, kterou SES Boxing už ve svých článcích a tiskových zprávách označuje za své „české partnery“. Profesionální neporazitelnost budou proti gruzínské-maďarské dvojici hájit Josef Zahradník (6-0, 3 KO) a David Hošek (3-0, 1 KO).

Zahradník vs. Vachtangašvili / zdroj foto: SES BoxingZahradník vs. Vachtangašvili / zdroj foto: SES Boxing

Prvně jmenovaného v lehké velterové váze čeká Alika Vachtangašvili (21-10-1, 8 KO), druhý pak s Tamasem Kozmou (4-2-2, 2 KO), který bude pro Hoška nejtěžší zkouškou dosavadní krátké kariéry. Promotéři dokonce uvažovali pro galavečer v Magdeburgu ještě o jiném soupeři, nakonec se ale sám pražský bijec chtěl s Kozmou popasovat už před německými fanoušky.

V případě triumfu by se bývalý několikanásobný medailista z českého amatérského šampionátu mohl vyšvihnout s pouhými čtyřmi duely do pozice domácí jedničky křížové váhy. Oba by měli být zároveň za pět týdnů součástí galavečera BOX LIVE v Praze, kde bude proti Němci Arthurovi Hermannovi (17-2, 13 KO) hájit svůj pás mistra Evropy WBO jejich stájový kolega Štěpán Horváth (17-5, 7 KO).

A právě Horváth bude společně s Kamilem Guzkem akci z Magdeburgu komentovat pro Nova Sport 2. Start přímého přenosu je v 19:40 hodin a živě by měli mít možnost čeští fanoušci sledovat zápas Zahradník – Vachtangašvili, Hoška s Kozmou pak ze záznamu. Aktuálně vás budeme o výsledku obou informovat na facebooku Profiboxing.cz a BOX LIVE.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze