Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jeden úder stačí, je zranitelná. Jonasová se chystá na Taylorovou, ta už kouká na další

  • Napsal Antonín Vavrda

Taylorová vs. Jonasová / zdroj foto: Matchroom BoxingTaylorová vs. Jonasová / zdroj foto: Matchroom BoxingMANCHESTER – Bude to podobně sledovaný duel jako ten hlavní galavečera Matchroom Boxing a DAZN. Irská hvězda Katie Taylorová (17-0, 6 KO) se postaví k obhajobě titulů WBC, WBA, IBF a WBO v lehké váze britské rivalce Natashe Jonasové (9-1-1, 7 KO).

Psal se datum 6. srpna 2012 a do ExCel Exhibition Centre v Londýně vstoupily do ringu Katie Taylorová a Natasha Jonasová. Po čtyřech dvouminutových kolech slavila prvně jmenovaná po výsledku 26-15, díky čemuž si zajistila minimálně bronzovou olympijskou medaili.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na tom všem by nebylo nic překvapivého. Obě dámy přesto vstoupily do historie. Šlo totiž o historicky první zápas boxerek pod pěti olympijskými kruhy. Více než sto let poté, co se mezi šestnáct provazy na Hrách představili muži.

Téměř devět let – a více než deset po vůbec prvním – se obě dámy potkají v zápase znovu. „Toto bude úplně jiný zápas než v roce 2012. V posledních třech zápasech se cítím skvěle, neustále se zlepšuji,“ tvrdí už čtyřiatřicetiletá Irka, nezpochybnitelně jedna z nejlepších boxerek historie.

„Ano, bude to jiné. Protože ví, co jí hrozí. Katie má za sebou nejtěžší kemp kariéry, protože si moc dobře uvědomuje, co ji čeká,“ reagoval trenér její o dva roky starší soupeřky Joe Gallagher. „Pokud dostanu šanci ji knockoutovat, udělám to,“ přidala se nažhavená Jonasová.

Ta přitom do této „dívčí války“ půjde jako velká outsiderka. Důvody? Zde:

- S Taylorovou dvakrát prohrála v amatérském ringu.
- Mezi amatérskou a profesionální kariérou si dala mateřskou pauzu, dokonce to vypadalo, že nakonec do profi ani nepůjde, platila za skvělou expertu televize Sky Sports a byla spokojená.
- V srpnu 2018 ji doslova přejela Brazilka Vivane Obenaufová. Ta Obenaufová, která předtím dostala nařezáno do Chantelle Cameronové, těsně nestačila na Ewu Brodnickou a hlavně – drtivě prohrála s Taylorovou (byť jen na body).

„Nemám s tím problém, jsem smířená s tím, že ona je favoritka. Vždy to tak bylo,“ usmívá se sympatická levoruká boxerka, která bude vlastně na nepřátelské půdě. Boxuje se v Manchesteru, Jonasová se narodila a celý život bydlí v konkurenčním Liverpoolu.

Jonasová s GallagheremJonasová s Gallagherem

„Víme, jak na ni. Víme, že je zranitelná, ukázaly to jako Persoonová, tak Linardatou. Obě s ní dokázaly otřást. Má za sebou více tvrdých a nebezpečných zápasů, než si sama připouští,“ přidává Gallagher jednu z možných výhod své svěřenkyně. Ta má tvrdý úder, navíc ona delší pauza může být nyní pro ni výhodou. Není tak omlácená a dobitá jako její rivalka, která má dohromady s amatéry na kontě ke dvěma stovkám zápasů.

Na boxerku úchvatné číslo, jen pro porovnání – nejúspěšnější česká amatérská boxerka Martina Schmoranzová je na polovině tohoto čísla.

„Je jedno, co říkají, do ringu přinesu s sebou to nejlepší ze sama sebe. Jsem připravena na všechno, box na dálku, na blízko, bitku, cokoliv. Bude to parádní bitva, to vám slibuji,“ nenechává se slovy z tábora soupeřky, kterou média přirovnávají k ženskému Marvinu Haglerovi, rozhodit rodačka z irského Bray.

Taylorová s EnamaitemTaylorová s Enamaitem

Naopak, už sama přemýšlí, co bude následovat po tomto setkání. „Je tu Amanda Serranová, ale to musíme vyřešit u soudu, jestli se mnou chce bojovat, nebo ne. Je to skvělá boxerka, má doma tituly ze sedmi vah, jsem kdykoliv připravená s ní vstoupit do ringu. Totéž platí pro Jessiku McCaskillovou. Myslím, že mnoho lidí nedocenilo, že jsem ji dokázala porazit. Ona přitom má teď všechny pásy ve velteru po dvou výhrách nad Cecilií Braekhusovou,“ nastiňuje své vize.

Dostane šanci je naplnit, nebo ji zaskočí už tuto sobotu Jonasová podobně jako zmíněná McCaskillová šokovala Braekhusovou?

Natasha Jonasová na tiskovceNatasha Jonasová na tiskovce

Tiskovka Taylorová a JonasováTiskovka Taylorová a Jonasová

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze