Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jako Fury proti Wilderovi? Kamarád může výkonem inspirovat Saunderse na Canela

  • Napsal Antonín Vavrda

Saunders provokuje CanelaSaunders provokuje CanelaPRAHA – Na pomoc měl po svém boku kamaráda Tysona Furyho. V ringu to ale bude muset zvládnout proti Canelu Alvarezovi (55-1-2, 37 KO) dnes v noci Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO) sám. Zvládne to? Má vůbec na to, aby dokázal zdolat „Neporazitelného“?

Favoritem souboje je jednoznačně Mexičan. Těžko se divit, vždyť má na kontě bitvy s Floydem Mayweatherem, Miguelem Cottem, Shanem Mosleym, Danielem Jacobsem či Gennadijem Golovkinem. Brit může konkurovat maximálně tak souboji s Davidem Lemieuxem, Andym Leem či Chrisem Eubankem Jr.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Billy Joe určitě bude mít své okamžiky slávy. Ale Canelo, podobně jako Julio Cesar Chavez Sr., nezmatkuje, věří sám v sebe a tím postupně ničí své soupeře. Myslím, že podobné to bude také tentokrát. A myslím, že v pozdějších kolech se dočkáme zastavení tohoto duelu,“ řekl pro The Athletic britský kouč Joe Gallagher, který proti mexické hvězdě poslal dva své bojovníky – Liam Smith padl v sedmi kolech, jeho bratr Callum prohrál jasně 0-3 na body.

Oba byli v době prohry s Alvarezem neporaženými bijci. Stejně jako Saunders. Oproti nim má pak přece jen jednu menší výhodu – je levák. Naposledy potkal otočený gard momentálně nejlepší boxer planety v roce 2O14. A s kubánským tanečníkem Erislandym Larou to bylo trápení. Dokonce takové, že to skončilo 2-1 na body (byť nespravedlivě, šlo o těsný duel, ale Canelo jej ovládl).

„Saunders je také levoruký boxer. Musí měnit úhly, dostávat se z dosahu, trefovat ho. Canela pohyb Lary frustroval, nudil. Pokud to Saunders dokáže, má šanci uspět,“ tvrdí Ronnie Shields, který sedm let zpět stál v rohu Lary. A Brit má ještě jednu menší výhodu – dosah a výšku. Je přirozeně větším než jeho protivník. Byť to byli i Kovaljov či Smith (Callum)...

Saunders a Canelo na tiskovceSaunders a Canelo na tiskovce

„Canelo nemá rád, když se dlouho nemůže trefit, když mu neleze soupeř do pastí. Pokud ho dokáže Saunders cukat, dokáže kontrovat a donutí ho chybovat, donutí ho k frustraci, pak má šanci na úspěch,“ přidává Shields. A zámořští reportéři okamžitě vytahují vzpomínku na souboj Saunderse s Lemieuxem, kterého přesně takto zdeptal. Dlužno dodat – Mexičan je opět o level jinde.

„Billy Joe má své dovednosti, je nepříjemný. Je otázkou, zda se posouvá, zlepšuje, protože za poslední čtyři roky odboxoval jen čtyři zápasy. Jeho největší šancí je, aby držel Canela pod tlakem. Neznamená to útočit. Ale pořád něco dělat, hýbat se, pohybovat se po krůčcích, nenechat ho vydechnout, nenechat ho rozjet v jeho tlaku a kombinacích. Pokud to zvládne, má šanci uspět, pokud ho nechá diktovat tempo, dopadne to s ním zle,“ zaznělo z úst Abela Sancheze.

Kubánský rodák má s Alvarezem také své zkušenosti, právě on vedl do dvou bitev proti němu Kazacha Gennadije Golovkina. A byť v archivem zůstane – první zápas remíza, druhý výhra Alvareze – mnozí si jistě ještě nyní vybaví, že vzájemná bilance obou měla být opačná. Mimochodem, Mexičan v týdnu pronesl, že by se završení trilogie proti stárnoucímu rivalovi nebránil. Ovšem v super střední váze, kam se „GGG“ moc nechce.

Saunders a Canelo na tiskovceSaunders a Canelo na tiskovce

„Musíte mu předcházet. Saunders je hůře čitelný, Canelovi může trvat tři, čtyři kola, aby ho načetl. A toho musí využít. Prostě Saunders musí být ten, který první trefí. Který první naznačí, který se první pohne, prostě jak jsem říkal. On musí diktovat tempo. Když už jsou s Furym kamarádi, tak bych to přirovnal k jeho odvetnému souboji s Deontayem Wilderem. Musí předvést totéž. Pak může vyhrát, protože Canelo je skvělý, ale není neporazitelný,“ doplnil své myšlenky Sanchez.

„A on to může zvládnout. Opravdu. Protože nejen, že má na to dostatečné boxerské IQ, ale také vůli, sebevědomí a hlad. A navíc miluje, když je outsiderem. Opravdu. Pokud makal na 110 procent v tréninku, pokud dřel do úmoru tak, jako ho znám, pak má dovednosti na to, aby Canela zdolal,“ myslí si Ben Davison. Současný trenér Joshe Taylora a bývalý kouč jak Furyho, tak Saunderse.

Ostatně na tuto skutečnost – skvělý trénink, kondici a tím i důvěru v sama sebe – poukazuje také Robert Garcia, trenér příštího Taylorova soupeře Joseho Carlose Ramireze, či svého mladšího bratra Mikeyho: „Musí být špičkově připraven. Kondičně. V životní formě tak, aby mohl držet svůj plán boje, který určitě má dobrý, chytrý je na to dost. Ale pokud chce uspět, musí předvést životní výkon, nenechat se rozhodit fanoušky, kteří půjdou proti němu, a předvést perfektních dvanáct kol.“

Saunders na tiskovceSaunders na tiskovce

Se svými kolegy souhlasí také Freddie Roach a Buddy McGirt, další trenérské legendy. „Saunders musí udávat tempo, musí předvést smršť úderů, nenechat Canela rozjet. A být neustále v pohybu,“ má jasno prvně jmenovaný. „Musí tam jít připraven, jako by to byl zápas na patnáct kol. Musí být také hodně sebejistý, protože krom Floyda neznám nikoho, kdo by dokázal soupeře deptat svým chováním, řečí těla, jako Alvarez,“ doplnil jej muž, který proti Mexičanovi vedl Sergeje Kovaljova.

Dojde na jejich slova? Dokáže je Brit naplnit a postaví se všem předpovědím? „V rekordu a ve všem kolem Billyho Joa nevidím nic, co by naznačovalo, že může porazit Canela. Ale sakra, proto všichni box milujeme,“ láká na závěr ke sledování tohoto souboje Gallagher. Protože, ač tak, či onak, tohle bude hodně zajímavé představení...

ČTYŘI HLAVNÍ DUELY MŮŽETE OD 2:00 HODIN SLEDOVAT SKRZE PLATFORMU DAZN TAKÉ V ČESKU. MESÍČNÍ POPLATEK JE 39 KČ!

Canelo a Saunders na váženíCanelo a Saunders na vážení

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze