Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jak se naladit na Joshua vs. Pulev i v Česku? Okoliem a obry v těžké váze v čele s Furym

  • Napsal Antonín Vavrda

Bakole vs. Kuzmin na váze / zdroj foto: Boxingscene.comBakole vs. Kuzmin na váze / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Už dnes večer vstoupí po pětadvacáté do profesionálního ringu Anthony Joshua (23-1, 21 KO), toho času šampion WBA, IBF a WBO v těžké váze. Londýnská akce ve Wemble ale nebude jen o jeho střetu s Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO).

Jelikož je to s některými složité, tak raději hned na úvod: galavečer Matchroom Boxing žádná tuzemská televize nevysílá. Lze jej ale sledovat u nás. Dokonce celý. A to skrze platformu DAZN, která pro první měsíc stojí 39 kč (link na první měsíc zdarma ZDE!) a na které můžete v dalších týdnech vidět živě také Gennadije Golovkina a Canela Alvareze.


Ale teď zpět ke galavečeru, který čítá přesně sedm soubojů a odstartuje v 19:00 hodin našeho času.

Pánové Qais Ashfag (8-1, 3 KO), Florian Marku (7-0, 5 KO) i Kieron Conway (15-1-1, 3 KO) snad odpustí, ale jejich střety s Ashleym Lanem (14-9-2, 1 KO), Jamiem Stewartem (2-0), respektive Macaulayem McGowanem (14-1-1, 3 KO) zajímají přece jen hlavně boxerské fajnšmekry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ty další už ale stojí za to...

Fight Night 12. prosinceFight Night 12. prosince

Už jednou se fanoušci mohli těšit na střet dvou obrů, kteří mají vlastně až na jedno K.O. naprosto totožný rekord. A které spojuje podobně jako Joshuu s Pulevem jedno jméno.

Martin Bakole (15-1, 12 KO) se na druhý pokus už střetne se Sergejem Kuzminem (15-1, 11 KO) a nás čeká opravdu pořádná srážka vypsaná na deset kol.

Prvně jmenovaný rodák z Konga, který ale žije dlouhodobě v Londýně, strávil kemp u Joshuy, jeho ruský protivník je naopak kamarádem a sparingpartnerem Alexandra Povětkina. Oba dělí v žebříčku BoxRec.com pouhých sedm příček a spojuje Michael Hunter (18-1-1, 12 KO), který by měl boxovat příští víkend s Shawnem Laugherym (10-3, 6 KO).

Americký bijec přezdívaný „The Bounty“ totiž dokázal oba dnešní rivaly porazit. Ruského medvěda poslal loni v září do počítání a poté slavil bodový triumf, Bakoleho sice na zadek neusadil, ale duel v roce 2018 ukončil před limitem. Coby náhradník a kořist na poslední chvíli.

Bakole vs. Kuzmin na váze / zdroj foto: Boxingscene.comBakole vs. Kuzmin na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

„Doufám, že si Michael najde čas a bude můj souboj s Kuzminem sledovat, protože to bude velký duel. Chci vyhrát ve velkém stylu, ukázat, že jsem se od našeho setkání s Michaelem zlepšil, posunul. A chci odvetu. Snad se ozve, tvrdí, že se mu všichni v těžké váze vyhýbají, já jsem tady a chci ho,“ pronesl v týdnu téměř dvoumetrový mladší bratr šampiona WBC v křížové váze Ilungy Makabu.

„Jeden úder může rozhodnout o všem, takže bude záležet na tom, jak se budu držet stanovené taktiky. Už se těším, bude to tvrdé, chci se posunout, zapomenout na poslední prohru,“ reagoval Kuzmin, který zároveň připomněl, že kdyby měl jistý Joe Joyce zájem, je připraven se s ním utkat. Oba mají otevřený účet z amatérského ringu, kde ho při cestě za evropským stříbrem v roce 2013 dokonce ukončil v prvním kole.

Aby těch těžkých vah nebylo málo, následovat bude další souboj vypsaný na deset kol. Stále teprve šestadvacetiletý bratranec Tysona Furyho – Hughie (24-3, 14 KO) – se postaví polskému obru a veteránovi Mariuszi Wachovi (36-6, 19 KO). A půjde o hodně zajímavé představení.

Fury a Wach na váze / zdroj foto: Boxingscene.comFury a Wach na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Polský „Viking“ je z hodně pevného a odolného materiálu vymodelovaného do 202 centimetrů a 125 kilogramů, zatímco jeho protivník je sice jen o něco menší (198 cm, 112 kg), ovšem platí za zručného technika. Technika, který rostl ze společných kempů s bratrancem a také pod vedením otce Petera. Ten v jeho týmu na rozdíl od „Gypsy Kinga“ zůstal i nadále.

„Mariusz je tvrdým soupeřem, je silný, je velký, může vás okamžitě knockoutovat. Já ale v tělocvičně pracoval na mnoha aspektech svého boxu. A uvidíte tu nejlepší verzi Hughieho Furyho, který už brzo opět vstoupí do hry o světové tituly,“ pronesl rodák z Manchesteru v týdnu, než vstoupil na váhu a poprvé v kariéře překonal 110kilovou hranici. Zda i to byl účel, se ukáže večer.

Pro čtyřicetiletého Wacha jde o podobnou šanci jako dostal v létě jeho vrstevník a přemožitel Alexander Povětkin. Byť už je pomalu na ústupu, pořád dokáže předvádět zajímavé výkony a loni v prosinci slušně potrápil Dilliana Whyta. Letos v červnu pak přeboxoval podobně stavěného veterána Kevina Johnsona.

Okolie a Jezewski na váze / zdroj foto: Boxingscene.comOkolie a Jezewski na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Posledním předzápasem bude ten mezi Joshuovým parťákem a chráněncem Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) a Polákem Nikodemem Jezewskim (19-0-1, 9 KO). Právě kvůli jménu boxera od našich severních sousedů nebude ve hře světový pás, jak bylo původně plánováno. Okoliemu se měl postavit Krzysztof Glowackim (31-2, 19 KO), jenže proti byl covid-19, respektive pozitivní test na něj u polského ex-mistra světa.

Jezewski sice není tak známý jako jeho krajan, jisté problémy ale přemožitel našeho Marka Procházky, nebo Maďara Tamase Lodiho favoritovi způsobit může. Důvody? Úplně tragickým soupeřem není, letos už boxoval, a to dokonce asi dva měsíce zpět, navíc se Okolie celou dobu připravoval na otočený gard, zatímco jeho nový soupeř je klasickým.

Největší duel dosavadní kariéry zažil Jezewski de facto přesně před čtyřmi lety, když se postavil slavnějšímu krajanovi Michal Cieslakovi (dostal nabídku nahradit Glowackiho jako první, ale odmítl). Duel ale skončil kontroverzně, favorit trefil svého klečícího soupeře po stopu, ten nebyl schopen pokračovat a konečný verdikt zněl – No Contest. Jak to bude dneska?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA, KTERÝ STARTUJE V 19:00 HODIN, NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze