Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hvězdný Crawford stojí před tvrdým Jeanem. Německo čelí velké české invazi

  • Napsal Antonín Vavrda

Crawford vs. Jean / zdroj foto: Boxingscene.comCrawford vs. Jean / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Tento víkend sice není tak našlapaný, jako ty poslední, přesto se fanoušci profesionálního boxu nudit nebudou. Galavečery v Evropě i ve světě navíc stihnout sledovat i po případné návštěvě pražské haly TJ Spoje, kde si to o bundesligové body rozdají BC Bigboard Praha a německý šampion Nordhausen SV.

Pojďme si nyní představit čtyři – nejen z českého pohledu – nejzajímavější show, na které se můžete v sobotu večer a v noci na neděli těšit...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

HESSEN (NĚMECKO) – FRESKIM POVATAJ (4-1-0) vs. TOMÁŠ MRÁZEK (10-6-50) – čtyřkolový duel těžkých vah

Hübner vs. LinkaHübner vs. LinkaPražský obr bude první skutečně vážnou zkouškou pro třicetiletého Němce s kosovskými kořeny. Povataj dosud všechny čtyři své vítězné souboje ukončil před limitem, když zničil i dva Mrázkovy krajany Lukáše Skircu a Františka Kynkala. Levoruký bijec má tak šanci na pomstu.

Otázkou je, v jaké je aktuálně kondici, čtyřiatřicetiletý Mrázek nestál v ringu od června, což je na něj neobvykle dlouhá pauza. A i v tréninku to dle zákulisních informací není momentálně úplně ono, jelikož se připravuje na svatbu s přítelkyní Lucií.

BRANIBORSKO (NĚMECKO) – ROBERT HÜBNER (39-2-19) vs. RADEK LINKA (9-4) – dvanáctikolový duel těžkých vah o titul GBC

Robert Rosenberg, Radek Geissmann, Michal Vosyka, Jan Balog a také Radek Linka. To je česká výprava, která vyrazila za slávou a úspěchem do německého Braniborska, které už zvládl dobýt (diplomaticky) Karel IV. Nyní je řada na zmíněné pětici, která to ale bude mít výrazně složitější.

Ani jeden z tuzemských bojovníků nejde do zápasu coby favorit, jednoznačně nejtěžší zkouška pak stojí před posledně jmenovaným. Čtyřicetiletý Hübner má už téměř patnáctiletou profesionální kariéru a přestože nikdy žádný souboj nevyhrál, patří u našich západních sousedů k respektovaným bojovníkům. Navíc na Čechy má spadeno, utkal se s nimi již devětkrát, ale přestože sedm soubojů vyhrál, na dvojici Pavol Polakovič-Ladislav Kutil rozhodně nevzpomíná v dobrém.

SHEFFIELD (ANGLIE) – CHRIS EUBANK JR. (19-1) vs. TONY JETER (20-1-4) – dvanáctikolový duel středních vah o titul prozatímního mistra světa WBA

Eubank vs. JeterEubank vs. Jeter„Není to šampion, titul si nezaslouží,“ pronesl na adresu svého rivala, kterého jako jediný zdolal, Billy Joe Saunders. „Miluji své kritiky, kteří mi nepřejí, protože možná si to neuvědomují, ale i jejich slova mne posouvají vpřed,“ nechal se slyšet Chris Eubank Jr.

Ten stojí před zajímavou situací. Federace WBA totiž pokračuje ve svých těžko pochopitelných krocích posledních měsíců a přestože šampion této federace Daniel Jacobs je aktivní a už v prosinci bude opět hájit svůj pás – navíc proti velmi těžkému soupeři v osobě Petera Quillina – je Eubank vedený jako prozatímní šampion.

A přestože ani on se zápasům nevyhýbá, má tento status po své dva týdny staré výhře také Venezuelan Alfonso Blanco. Federace navíc rozhodla, že mu tento status zůstane ať bude výsledek souboje Eubank vs. Jeter jakýkoliv. To ale ani jednoho soupeře momentálně příliš nezajímá.

Chris Eubank Jr.Chris Eubank Jr.„Jedu si do Anglie pro výhru a pás světového šampiona. Nic jiného mě nezajímá. Soupeř je kvalitní, ale já jsem lepší,“ nepřeháněl to s výřečností už devětatřicetiletý Američan. Ti, co si ještě pamatují jeho drtivou porážku od Dána Patrika Nielsena z února loňského roku, těmto slovům věří pramálo.

Spíše se dá očekávat, že se potvrdí ta, která zazněla z úst jeho šestadvacetiletého protivníka: „Už se nemohu dočkat. Mám za sebou tvrdý kemp. Jedu na sto procent i ve chvíli, kdy nemám domluvený duel, protože se musím neustále zlepšovat. Myslím, že jsem připravený ukázat všem zvíře v sobě, přejít do módu bestie!“

Eubank, který bude mít v rohu svého nového kouče Adama Bootha, má navíc ještě jeden cíl: Gennadije Golovkina! A tým super-šampiona WBA údajně proti tomuto zápasu moc nenamítá. A je jedno, jestli před případným sjednocujícím soubojem s vítězem bitvy Miguel Cotto vs. Saul Alvarez. V takovém případě by britský talent nemusela ztráta statusu prozatímního mistra světa až tak mrzet.

NEBRASKA (USA) – TERENCE CRAWFORD (26-0) vs. DIERRY JEAN (29-1) – dvanáctikolový duel lehké velterové váhy o titul mistra světa WBO

Ruiz vs. Zumbano LoveRuiz vs. Zumbano LoveJevgenij Gradovič, Mikael Zewski i Andy Ruiz Jr. Budou tentokrát pouze předskokany. Důvod je nasnadě, hlavní postavou před vyprodaným CenturyLink Center v Omaze bude domácí miláček a jeden z nejlepších boxerů napříč vahami Terence Crawford. Tomu bude dělat garde nepříjemný Kanaďan s haitskými kořeny Dierry Jean.

Velký kamarád obrovitého Bermana Stiverneho, který je téměř dvakrát tak velký a těžký, má před sebou druhou šanci na světový titul. Před téměř dvěma lety se postavil tehdejší jedničce této divize Lamontu Petersonovi a ač pro většinou fanoušků neznámý a podceňovaný, svedl s favorizovaným Američanem parádní, tvrdou dvanáctikolovou bitvu.

Terence CrawfordTerence CrawfordTa měla z pohledu Jeana jedinou chybu. Vyhrál ji těsně, leč zaslouženě soupeř. Třiatřicetiletý bijec se následně opět vrátil do lehké váhy, kde se cítí nejlépe, kvůli výzvě jménem Crawford ale rád a ochotně znovu přibral necelých 2,5 kila.

„Neber to jako neúctu brácho, ale v sobotu v noci tě nakopu do prdele,“ pronesl Jean hodně ostře na středeční tiskové konferenci. „Přestaň poslouchat lidi kolem sebe, kteří tě chválí a vrať se zpět na zem,“ kontroval o pět let mladší šampion.

„Bude to skvělá noc, dáme fanouškům pořádnou bitvu. Jean přišel určitě skvěle připravený, vypadá hodně hladově. Ale mohu vás ujistit, že není tak hladový, jako jsem já,“ dodal bijec, který je pro mnohé vedle Gennadije Golovkina a Romána Gonzaleze aktuálně nejlepším boxerem napříč vahami.

Zda svoji pozici potvrdí, mohou sledovat také fanoušci v Česku. Galavečer z Omahy vysílá od 3:00 hodin Sport 1. Každopádně pozor na změnu času, v noci se totiž právě v tuto dobu bude posouvat čas o hodinu zpět a ten, kdo nebude chtít sledovat přenos celý, ale jen hlavní duel, musí počítat s budíčkem už o hodinu dříve.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze