Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Divoké ženy. Shieldsová: Jsem jedinečný sportovec! Habazinová slibuje pomstu

  • Napsal Antonín Vavrda

Claressa Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comClaressa Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comATLANTIC CITY – Američanka Claressa Shieldsová (9-0, 2 KO) má druhou šanci stát se světovou šampionkou tří vah už v 10. zápase profesionální kariéry. Proti ní ale bude stát nesmírně odhodlaná soupeřka – Chorvatka Ivana Habazinová (20-3, 7 KO).

Pořád je obrovskou outsiderkou. Nyní, na prahu zápasu se Shieldsovou je více než rok mimo zápasový rytmus, nač není ve své kariéře zvyklá. Jenže příběh jejího zápasu s americkou hvězdičkou ji dodává sílu. A odhodlaní lidé umí velké věci...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ty dvě se měly utkat už 5. října. Už tehdy to mezi nimi jiskřilo, ale bralo se to tak nějak tradičně. Do vážení den před zápasem, kdy bratr Shieldsové – Artis Mack – brutálně zezadu napadl trenéra Habazinové, Jamese Aliho Bashira.

Ten skončil zbitý a otřesený v nemocnici ve Flintu, dodnes není stoprocentně v pořádku, ostatně také proto povede Chorvatku do dnešního duelu Steve Upsher Chambers, nevlastní to bratr známé křížové a těžké váhy Eddieho Chamberse.

„Je to můj nový trenér. Zná se s Alim, pracoval se svým bratrem, má 33 profesionálních zápasů a za těch pár měsíců mě toho hodně naučil. Včetně různých vychytávek, které se mi budou jistě hodit. Zvláště proti Claresse,“ řekla Habazinová chorvatským novinářům.

Před nimi poděkovala také šéfovi televize Showtime Boxing, která galavečer organizuje, Stephenu Espinozovi. „Díky němu ten zápas je. Díky němu mne nenahradili nějakou jinou boxerkou, o čemž uvažovali. Chtěli, aby to měl jednodušší. Několikrát v mezidobí změnili podmínky smlouvy, přestože ona sama neměla s ničím od začátku problém. Zároveň zpochybnila zranění kolene „T-Rexe“, kvůli kterému byl duel odložen prvně, právě na 5. října.

„Vím, že Ali není úplně zdravotně v pořádku, ale bude v hledišti, což je pro mne obrovská motivace navíc. Chci mu udělat radost, potěšit ho výkonem. A hlavně vítězstvím,“ dodala odhodlaně Habazinová, která si získává postupně sympatie okolí. Nejen svým vystupováním, slovy a příběhem.

Ivana Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.comIvana Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.com

Ale také vystupováním své soupeřky, která se stále více vžívá – minimálně před kamerami – do role „Té Největší“. Nejen mezi boxerkami a bojovnice, ale v ringu obecně. Důkaz?

„Budu tvým Deontayem Wilderem.“

„Knockout je bonus, na čem ale záleží nejvíce, je vítězství. A já vyhraji, protože je hodně slaboučká. Do šestého kola.“

„Jsem silnější, rychlejší, lepší. Mlátím holky ve střední váze, zmlátím ji také v této váze. Všichni to ví, proto Cecilia Braekhusová prchá do lehké velterové raději za Katie Taylorovou, než aby se posunula nahoru za mnou.“

„Jsem tyran. Největší tyran všech dob.“

„Sportovec jako já se rodí jednou za století. Ještě na konci tohoto se na mne bude vzpomínat!“

„Udělám vše pro to, abych ukázala, že ženský box je stejně dobrý, ne-li lepší než ten mužský.“

Claressa Shieldsová a Ivana Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.comClaressa Shieldsová a Ivana Habazinová / zdroj foto: Boxingscene.com

Toť jen výtažek slov čtyřiadvacetiletého rodačky z Flintu, která se snaží zpropagovat ženský box za každou cenu. I za tu, že začíná mnoha lidem její výřečnost vadit. Byť se nedá zpochybnit, že patří mezi to nejlepší, co ženský box nabízí. V amatérském ringu prohrála jedinkrát. Mezi profíky zatím ani jednou. Má doma profesionální i amatérský titul mistryně světa, mezi profíky dvou vah, tu střední sjednotila. V amatérech vyhrála jako jediná dvě olympijská zlata.

Přesto... „Zavřu tomu tyranovi hubu. Chybí ji pokora. Naučím ji, jak se chovat pokorně. Dostane lekci. Pořád boxuje tak, jako by byla v amatérech. Ale tohle je profesionální ring,“ pronesla na vážení Habazinová, která si před stoupnutím na váhu smlsla na pudingu. A poté za přísných bezpečnostních podmínek s přehledem splnila stanovený limit.

Ostatně o tom ani nikdo nepochyboval, Habazinová většinu kariéry strávila ve velteru. Zda to bude její výhoda, či nikoliv, to zjistíme dnes v noci. A hodně zajímavé bude sledovat také druhý ženský duel. Důvod není tak těžké zjistit.

Shieldsová s Habazinovou si zaboxují o volné pásy WBC a WBO v lehkém velteru. Krásná a také nesmírně šikovná Američanka Alicia Napoleon Espinosová (12-1, 7 KO) pak bojovat proti Švédce Elin Cederrosové (7-0, 4 KO) o jejich tituly WBA a IBF v super střední váze. A je možné, že vítězka by poté mohla případně narazit na Shieldsovou. Pokud ta pochopitelně zvítězí a „neukecá“ na vzájemný střet Braekhusovou...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Napoleonová vs. Cederroosová / zdroj foto: Boxingscene.comNapoleonová vs. Cederroosová / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze