Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Honosné kulisy, drsné bitvy. V Royal Albert Hall chtějí úřadovat Williams, Dubois, Yarde

  • Napsal Antonín Vavrda

Williams vs. Mullender / zdroj foto: Frank WarrenWilliams vs. Mullender / zdroj foto: Frank WarrenLONDÝN – Už na pátek si připravil svůj galavečer zkušený promotér Frank Warren. Ten v Londýně před kamerami ESPN+ předvede své elitní boxery v čele s Liamem Wiliamsem (19-2-1, 14 KO), Danielem Duboisem (9-0, 8 KO) a Anthonym Yardem (17-0, 16 KO).

PŘEDCHOZÍ PREVIEW NA NAŠEM WEBU:

LIAM WILLIAMS (19-2-1, 14 KO) vs. JOE MULLENDER (11-2, 5 KO) – O britský titul ve střední váze

Už od roku 1914 se boxuje o britský pás ve střední váze, což z něj činí jeden z nejdůležitějších ostrovních titulů. Oprávněně, vždyť i v poslední dekádě si jeho držitelé později zaboxovali o světové pásy.

Po páteční noci bude říkat pane buď stále teprve šestadvacetiletému Williamsovi, nebo o šest let staršímu Mullenderovi.

O tom, kdo je favoritem této bitvy, není třeba pochybovat. I když... „Neřeším, jak boxuje, jeho styl. Vím, v čem jsem dobrý, vím, co mám v ringu dělat. To, co dělá, podle mne není nic speciálního. Že mně porazí? Že jsem outsider? Ok, to jsou všechno jen papírové předpoklady. Ať to ukáže v ringu tváří v tvář,“ nemá strach ze životní výzvy Mullender.

Ten zároveň poodkryl, jak probíhala jednání před tímto zápasem. „Když v prosinci porazil Heffrona, tak se mně manažer a promotér ptali, zda chci boxovat s Williamsem. Já se zeptal za kolik, oni řekli částku, já, že jsme domluvení,“ usmíval se bijec s odvážnou přezdívkou „Smokin Joe“:

Proti němu bude naopak stát velšská „Mašina“, která marně usilovala o pás šampiona WBO ještě v lehké střední váze. V dubnu 2017 prohrál Williams kontroverzně duel s Liamem Smithem chybným verdiktem RTD (vzdáním), byť bylo naprosto zjevné, že k jeho zranění oka došlo po opakovaných srážkách hlavami. Kdyby se správně dobodovávalo, Williams by vyhrál.

Odvetu, ke které došlo v listopadu, už opanoval jasně Smith (byť jeden bodový dal nesmyslně duel na remízu), a Williams se rozhodl o váhový posun. Nejprve se rozboxoval v super střední (a dokonce polotěžké váze), v prosinci se ale již srovnal a zakotvil ve váze střední.

„Nebude to nic líbivého. Tedy pro něj. Porazím ho, zničím ho. On neboxoval s žádným pořádným soupeřem, nemá žádné schopnosti, kterými by mě mohl nějak ohrozit. Bude to pro něj hodně bolestivá zkušenost,“ věří si před první obhajobou britského titulu Williams. A přestože má částečně pravdu, neměl by jistě zapomínat na skutečnost, že on sám byl ve stejné pozici před prvním duelem se Smithem.

DANIEL DUBOIS (9-0, 8 KO) vs. RAZVAN COJANU (16-5, 9 KO)

Zdá se, že jednatřicetiletý Rumun žijící dlouhodobě v zámoří v posledních dvou letech definitivně rezignoval na vlastní velkou kariéru a rozhodl se fungovat v pozici „boxovacího“ pytle pro bijce na vzestupu. Má k tomu navíc i velkou „pomoc“ v podobě skutečnosti, že si v květnu 2017 coby náhradník zaboxoval o titul mistra světa WBO s tehdejším šampionem (a svým tréninkovým partnerem) Josephem Parkerem.

Že šlo o nedůstojný střet o tak prestižní pás, není třeba dodávat. Cojanu ale v tomto střetu vyloženě nezklamal, a tak po čtrnácti měsících dostal další zajímavou nabídku, kdy se postavil Luisi Ortizovi. Ten jej smetl ve dvou kolech a před Rumunem vzápětí vyvstala další výzva – prosincový střet s Nathanem Gormanem.

A jelikož šlo o galavečer právě Warrena (právě zde boxoval Williams s Heffronem), který má ve své stáji ještě jednu velkou naději těžké váhy, bylo téměř jisté, že se Cojanu dočká ostrovního repete.

Dočkal, v pátek se postaví jednadvacetiletému ranaři Danieli Duboisovi (9-0, 8 KO), o kterém už začínají pomalu chodit po Británii legendy. A kterého mnozí vidí jako příštího světového šampiona a zabijáka a la Mike Tyson.

Pravdou ale je, že mu zatím Warren (s ohledem na jeho věk pochopitelně) staví soupeře na míru. Platilo to o Kevinu Johnsonovi, kterého Dubois zdolal „jen“ na body, a mělo by to platit také o Cojanovi.

„Pro mě to je ale skvělý zápas, na který se moc těším. Uvidíme, jestli je to muž slova, když tvrdil, že mně zničí. Pokud bude chtít opravdu bojovat, bude to velká noc. Každý zápas je pro mě jako souboj o titul mistra světa, vždy chci být v ringu v nejlepší možné kondici,“ usmívá se před soubojem Dubois, pro kterého bude střet důležitý také v tom, aby vyslal vzkaz zmíněnému Gormanovi.

Právě s ním by se mohl do konce roku střetnout o pozici jedničky ve Warrenově stáji a pozici muže, kterého se bude snažit dostat až do souboje o titul mistra světa.

ANTHONY YARDE (17-0, 16 KO) vs. TRAVIS REEVES (17-3-2, 7 KO) – O Mezinárodní titul WBO v polotěžké váze

„Myslím, že do konce roku by mohlo dojít na můj souboj se Sergejem Kovaljovem,“ řekl Yarde v úterý pro ESPN. „Jsem teď povinný vyzývatel, což je fantastická pozice, pokud si uvědomíte, že mám za sebou pouhých dvanáct amatérských zápasů, než jsem se rozhodl odejít do profesionálního ringu. Můj progres mne motivuje se neustále zlepšovat,“ přidal.

Zároveň přiznal, že nabídku na střet s Kovaljovem dostal už loni, po dohodě s manažerem a promotérem se ji rozhodli odmítnout. „Ještě jsem na to nebyl připravený. Podle nich, protože já se cítím být připravený na kohokoliv a to kdykoliv. Ale oni jsou tady od toho, aby řídili moji kariéru, moc dobře ví, co dělají,“ dodal s tím, že by rád strávil v profesionálním ringu deset let. Za sebou má první tři.

Nyní proti němu stojí nepříjemný Američan Reeves. Tomu je sice už osmatřiceti let, pořád ale má co nabídnout. Navíc podobně jako někteří jeho krajané neměl úplně ideální start do kariéry, když v prvních sedmi duelech dvakrát prohrál i remizoval.

Poslední zaváhání přišlo až loni v březnu, když jej v závěru dvanáctého kola ukončil známý Němec Karo Murat. Kamarád šampiona WBA v super pérové váze Gervonty Davise by měl být pro Yardeho zatím nejtěžším testem jeho kariéry a ukázkou, zda už opravdu dozrál k tomu, aby si to mohl letos rozdat se šampionem „své“ organizace, které momentálně vládne zmíněný Kovaljov.

Bohužel pro české fanoušky, galavečer z honosného Royal Albert Hall of Arts and Sciences, které věnováno princi Albertovi, manželovi slavné královny Viktorie, budou moct sledovat jen prostřednictvím streamů. Například na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze