Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hladový Fury si pochutnal na banánu. Šour chce v Monte Carlu šokovat a sežrat jeho!

  • Napsal Antonín Vavrda

H. Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.comH. Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.comMONTE CARLO/PRAHA – To místo si promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn zamiloval. Nyní se na galavečeru v honosných prostorách Casino de Monte Carlo Salle Medecin představí poprvé také český zástupce. Pavel Šour (11-2, 6 KO) zkusí zaskočit favorizovaného Brita Hughieho Fury (23-3, 13 KO), bratrance slavného Tysona Furyho.

O zápase ví necelý měsíc, navíc v jeho průběhu se musel potýkat i s nepříjemnostmi v osobním životě. Sedmatřicetiletý plzeňský „Pablo“ si ale na okolnosti nestěžuje. „Není vše tak růžové, jak vypadá na sociálních sítích. Tento rok byl hodně turbulentní. Ale chci ho pořádně vyždímat. A pevně věřím, že ten příští bude lepší. Po všech stránkách,“ řekl Šour už z místa dění Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉHO RINGU:

Tím vyždímaným má být v dosud jeho finančně nejhodnotnějším zápase Hughie Fury. Ten si ho se svým týmem vybral pro odčinění srpnového zaváhání s Rusem Alexem Povětkinem, který ho vyškolil ve dvanácti kolech vlastně ve všem.

Po čtyřicetiletém „Ruském Viťazi“ je na řadě další veterán. Ten český. Ovšem ani ten nehodlá prodat svoji kůži zadarmo a nastartovat pětadvacetiletého bratrance ke hvězdám. K velkým titulovým zápasům, o kterých mluví jeho otec a trenér v jedné osobě – Peter.

„Každý boxer má jen dvě ruce a jednu hlavu. On ví, že je o třídu jinde než já. Ale to může být jeho slabina,“ vzkazuje sebevědomému mladíkovi, který si na první setkání tváří v tvář pochutnával před Šourem na banánu. Chtěl tak ukázat, jak moc je hladový.

Český šampion těžké váhy ale věří, že proti Furymu využije svých čerstvých zámořských zkušeností. Také Američan Jermaine Franklin byl proti němu favoritem. Byl hladový a sebevědomý. Šour s ním prohrál, ovšem v desetikolovém souboji předvedl parádní výkon a tvrdí: „Kdyby mi správně fungovala hlava, tak jsem ho porazil. Ukázal jsem si, že mohu boxovat se špičkou.“

Také on tak ukazuje zdravé sebevědomí, které získávají v posledních měsících tuzemští bijci v rukavicích. Posuďte sami:

Václav Pejsar v březnu vyhrál na anglické půdě, poté boxoval skvělý zápas pod hlavičkou World Boxing Super Series s Lotyšem Nikolajsem Grisuninsem. A nyní ho za odměnu čeká „vánoční“ dýchánek s Rusem Dmitrijem Kudrjašovem.

H. Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.comH. Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.com

H. Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.comH. Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.com

Vasil Ducár si v červnu zaboxoval v Jihoafrické republice s domácí hvězdou Kevinem Lerenou o pás IBO. Jasně prohrál, ale nabral kuráž, kterou málem proměnil před dvěma týdny v triumf nad francouzské půdě proti domácímu Hervému Lofidimu. Chybělo skutečně málo.

K tomu parádní výkony Josefa Zahradníka proti Conoru Bennovi i ex-mistru světa Eduardu Trojanovskimu, či Slováka Roberta Rácze v Grozném proti domácí hvězdičce Aslambeku Idigovovi. Všichni tito jistě netrpělivě očekávají oznámené velké plány Lukáše Konečného pro rok 2020, který by rád rozjel projekt tuzemské promotérské formace.

„Rozhodně vnímám, že náš box jde nahoru, máme opravdu dobré borce, v zahraničí je o nás slyšet. Kdyby se ještě povedlo sehnat prachy a udělat českou stáj, šlo by to nahoru rychleji,“ souhlasí také Šour, který se ale nyní soustředí jen na galavečer v Monte Carlu, kde stihl ulovit i cenný snímek s legendárním hlasem boxu Michaelem Bufferem.

„Když se sny stávají skutečností,“ napsal pod snímek a přidává: „Ano, peníze a láska Hearna k tomuto místu jsou cítit na každém kroku. Ale on i Michael jsou obrovští sympaťáci.“

Dnes večer má šanci se před nimi ukázat. Jeden ho bude uvádět do ringu (pokud to nepadne na Davida Diamanteho), druhý bude již tradičně sledovat duel z první řady pod ringem. A pokud půjde vše dle plánu, uvidí Pavla Šoura i čeští fanoušci. Galavečer vysílá od 21:45 hodin stanice Sport 2 a momentálně to vypadá, že startovat bude právě britsko-českou bitvou v těžké váze.

A pokud ne, stream bude k dispozici na webu www.vringe.com nebo facebookové stránce SVĚT RINGU!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze