Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Donaire se opět vrací, v El Pasu boxerský maraton s Arreolou a Chavezem

  • Napsal Antonín Vavrda

Donaire v Macau / zdroj foto: Top RankDonaire v Macau / zdroj foto: Top RankPRAHA – Hned na několika místech po celém světě se uskuteční v sobotu zajímavé boxerské galavečery, o kterých by měli fanoušci tohoto sportu vědět. V tomto preview se zaměříme na ty mimo-evropské.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

MACAO, ČÍNA – NONITO DONAIRE (34-3) vs. ANTHONY SETTOUL (20-3), desetikolový netitulový souboj v super bantamové váze

Ring Girls MacaoRing Girls Macao

Jako na gumě si musí připadat bývalý velký příslib nejen filipínského boxu a bojovník roku 2012. Donaire nejprve zaváhal předloni s Kubáncem Guillermem Rigondeauxem, loni pak dostal tvrdou lekci od Nicholase Walterse a to hned při první obhajobě titulu mistra světa v pérové váze.

Proto se opět poslušně vrátil do super bantamu. Zde se měl v eliminaci WBC postavit Hugo Ruizovi, jenže poté, co aukci vyhrála strana jedničky této federace, změnil Donaireho tým směr zájmu. Možná i proto, že po něm mocně touží šampion WBA v této váze Scott Quigg. Toho ostatně v sobotu taktéž čeká zápas, o kterém vám více přineseme v sobotním preview na kontinentální show.

Připravit na evropský styl boxu má dvaatřicetiletý „Filipínský blesk“ o čtyři roky mladší Francouz Anthony Settoul. Pro toho je výlet do Macaa jednoznačně největším zážitkem kariéry. Coby důkaz postačí třeba i fakt, že dva z jeho posledních třech soupeřů šli do ringu s ním s pasivní zápasovou bilancí. Navích Settoul se většinu kariéry pohybuje v bantamové váze.

Na galavečeru se představí mimo jiné také neporažený americký olympionik Jose Carlos Ramirez (14-0), taktéž neporažený domácí talent Rex Tso (16-0), nebo Denis Šafikov (35-1-1). Ten se měl postavit šampionovi IBF v lehké váze Mickey Beyovi (21-1-1), který ale odmítl na začátku července cestovat do Macaa a svého pásu se raději vzdal.

Galavečer vysílá od 15:00 hodin na svém druhém programu stanice Sport 2.

EL PASO, TEXAS, USA – CHRIS ARREOLA (36-4) vs. FRED KASSI (18-3), desetikolový netitulový souboj v těžké váze

Chris Arreola / zdroj foto: Boxingscene.comChris Arreola / zdroj foto: Boxingscene.com

Osm měsíců od brutálního knockoutu od Amira Mansoura je Fred Kassi zpět v ringu. A opět ho nečeká nic snadného. Po tvrdém souboji s nažhaveným levorukým veteránem se nyní postaví tváří v tvář mexickému knockoutérovi Chris Arreolovi. A ten se nechce s Kameruncem zdržovat v ringu příliš dlouho.

„Nechci být dlouho nečinný. Proto jsem tento duel přijal. Ale ve skutečnosti to bude rychlá záležitost, ten kluk nemá talent ani schopnosti, aby mě porazil,“ má jasno o průběhu souboje s pětatřicetiletým protivníkem jeho o rok mladší rival. Ten se v tréninkovém kempu zaměřil na jediné: váhu. V posledním představení proti Curtisi Harperovi totiž navážil brutálních 119 kilogramů.

„Shodil jsem asi šest kilo a ještě to není všechno. Musím na sobě pracovat. Chci v dalším souboji už daleko větší výzvu,“ poznamenal Arreola, o kterém se mluví i v souvislosti ohledně zářijové obhajoby titulu mistra světa WBC Deontaye Wildera (34-0).

„Jeho souboj s Molinou na mě neudělal velký dojem. Myslím, že ho uměle natahoval, aby si otestoval svoji kondici. Přitom ale zbytečně riskoval a chytil několik nepříjemných úderů. Já jdu do ringu s jiným cílem, chci se právě tomuto vyhnout a svého soupeře zničit vždy co nejdříve. Upřímně, Deontay na mě tímto vítězstvím, ani výhrou nad Bermanem Stivernem velký dojem neudělal. Předvedl světlé momenty, ale i ty černé,“ dodal.

EL PASO, TEXAS, ČÍNA – JULIO CESAR CHAVEZ JR. (48-1-2) vs. MARCOS REYES (33-2), desetikolový netitulový souboj v super střední váze

Garcia, Chavez Jr., Chavez Sr. / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia, Chavez Jr., Chavez Sr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Velkým testem si na tomto galavečeru projde také Mexičan Chavez Jr. Po jeho hodně překvapivé porážce od Poláka Andrzeje Fonfary a opakované problémy s vahou jej už mnozí odepsali, jeho nový kouč Robert Garcia ale slibuje úplně nového Chaveze.

„Nebudu ho učit boxovat, to by nemělo smysl, to umí. Upravili jsme jen nějaké menší věci, chci od něj více pohybu na nohou i tělem, lepší práci přední rukou. Trénoval tvrdě každý den, tak jak by profík měl. Nebyl s ním jediný problém. On trénování a box miluje,“ ujišťuje Garcia, že další ostuda jeho svěřence už se opakovat nebude.

Sedmadvacetiletý Reyes ale těmto slovům nevěří. Chce se o nich přesvědčit osobně. „Pochybuji, že udělá váhu, ale mě to nevadí. Pokud se tak stane, hodlám na tom vydělat, boxovat ale budu,“ vzkázal o rok staršímu rivalovi Reyes. Ten tak nepřímo připomněl Chavezovy poslední potíže s váhovým limitem (pro tento zápas je libru nad super střední váhu 168 liber/76,2 kg), které stály syna slavného otce čtvrtinu jeho zápasových výplat.

EL PASO, TEXAS, ČÍNA – CARL FRAMPTON (20-0) vs. ALEJANDRO GONZALEZ JR. (25-2-1), dvanáctikolový souboj o titul mistra světa IBF v super bantamové váze

Carl Frampton / zdroj foto: Boxingscene.comCarl Frampton / zdroj foto: Boxingscene.com

Vrchol neuvěřitelného sedmnácti (!!!) zápasového maratonu pak obstará souboj o titul mistra světa v super bantamové váze. Poprvé za velkou louží se představí britský talent Carl Frampton. Toho čeká v dobrovolné obhajobě titulu až 13. muž ratingu této federace Alejandro Gonzalez Jr. Šikovný a hubený Mexičan má být ale pouze první překážkou Framptona za zámořskou slávou.

„Chce proti mexickému soupeři získat srdce mexických fanoušků. Tak jako to dokázal Gennadij Golovkin,“ pronesl Barry McGuigan, manažer Framptona a také jeho rádce v jedné osobě. Jeho svěřenec se dívá ještě dále. Na svého dalšího protivníka. Nevidí jej ale v krajanovi Scottu Quiggovi, ale kubánské hvězdě Guillermu Rigondeauxovi.

„Myslím, že jeho souboj by byl skvělý. Slyšel jsem, že uvažuje o podpisu smlouvy s Alem Haymonem. Pokud by na to došlo, pak by byl náš duel hodně reálný. Chovám k němu úctu a obdiv za to, co dokázal. Zároveň si ale myslím, že jsem jediný člověk v naší váze, který je schopen jej porazit,“ řekl k tématu případného „Šakalího“ souboje Frampton. Oba bojovníci se totiž pyšní touto přezdívkou.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze