Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Divočáci připraveni. Bellew chce urazit hlavu Floresovi a poté jeho dě… Hayeho

  • Napsal Antonín Vavrda

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Na hodně žhavou noc se mohou v sobotu těšit sportovní fanoušci v Liverpoolu. A ne proto, že by se proti sobě postavili fotbalisté nenáviděných FC a Evertonu. Bohatě postačí rivalita šampiona WBC křížové váhy Tonyho Bellewa (27-2-1, 17 KO) a Američana BJ Florese (32-2-1, 2O KO), kteří skutečně nevypadají na to, že by spolu po zápase skočili v neděli na odpolední kávu.

„Tvrdí, že mě respektuje, ale já vím, že ne. Jeho teploušský kamarád David Haye mu tvrdí, že to bude se mnou snadná práce, ale věřte, že až se spolu postavíme do ringu a já ho trefím těmi deseti-uncovými rukavicemi, pocítí to. Stejně se tvářil i Ilunga Makabu a jak to nakonec dopadlo,“ řekl před zápasem britský rebel, který se do svého rivala slovně pustil i na pátečním vážení.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten si ale nenechal nic líbit, a přestože vypadal při pohledu z očí do očí nervózněji než domácí bijec, nakonec to byl Bellew, který si to chtěl rozdat ještě před oficiálním startem duelu. Důvod? Z videa nelze jejich konverzaci rozpoznat, dle všeho ale pronesl americký veterán na odchodnou něco hodně peprného. „To je mezi námi, je to ale klaun a idiot,“ neodkryl jejich komunikaci na Bellew při následném rozhovoru pro Sky Sports.

„Pokud mne dokáže porazit, pak před ním smeknu, protože porazí tu nejlepší verzi BJ Florese, která tu kdy byla. Ale já jsme opravdu přesvědčený, že tohle bude moje noc. Nebojím se toho, co předpovídají experti, nezajímá mě jeho snaha mě naštvat, nic z toho na mě nefunguje,“ kontroval už sedmatřicetiletý bijec, který si ale daleko větší slávu než v ringu vydobyl mimo něj.

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Flores patří mezi přední boxerské experty a analytiky zámořské NBC Sport, která momentálně vysílá galavečery bohaté (ale chřadnoucí?) Premier Boxing Champions. Ostatně na tuto jeho stránku v týdnu poukázal jeden ze dvou jeho přemožitelů – Australan Danny Green.

„BJ Flores má všechny atributy špičkového boxera až na jeden – koule. Je silný, je tvrdý, má dobrou bradu, ale nemá kuráž, není to bojovník. Neumí jít hop nebo trop, pokud je to třeba. Prostě raději prohraje milosrdně na body, než aby riskoval případně knockoutovou prohru,“ řekl pro Boxingscene.com třiačtyřicetiletý rodák z Perthu. A poté dodal:

„Chcete důkaz? Potkali jsme se po našem boji v Las Vegas, on byl v obklopení modelek, tvářil se jako hvězda. Zařval jsem na něj 'Ahoj, BJ' a on na to jen 'Dobrý den'. Když se ho jedna z těch holek zeptala, zda jsme také boxer, on se k ní naklonil a řekl, že 'Ano, taky je to jeden z boxerů'. Nic víc. Neměl koule na to přiznat, že jsem ho porazil. Když jsem byl v Polsku a potkal jsem Krzysztofa Wlodarczyka a lidé se ptali, zda se známe, tak jsem řekl: 'Ano, to je ten chlap, co mě v 11.kole knockoutoval.' BJ je srab.“

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Jak se dalo čekat, také Američan našel jednoho svého zastánce. A není třeba dodávat, že jím je jeho vrstevník, kamarád a tréninkový parťák David Haye. „Nemyslím si, že Tony tenhle duel vyhraje. BJ je velká křížová váha, podívejte se na oba a poznáte to na první pohled. Tony je vysoká a štíhlý, BJ velký a urostlý chlap. Je hodně podceňovaný, neměl tak těžké soupeře jako Tony, ale má velký amatérský záznam, větší než soupeř. Vyhraje,“ pronesl Bellewův krajan, který se chystá v prosinci zpět do ringu.

„Jediný člověk, který je v mé mysli je BJ Flores. Budu se nyní zabývat jen jím, ale až mu urazím palici z krku, odnesu ji za Hayem a budu ji mít u sebe do chvíle, než se proti sobě postavíme v ringu,“ nenechal se rozhodit třiatřicetiletý velký fanoušek Evertonu, na kterém si experti na rozdíl od Florese cení vedle jeho nečitelnosti právě bojovnosti a houževnatosti.

„Ten frajírek mě nahání už několik let, já mu ale říkal, že nejsem křížová váha, ale polotěžká. Nyní, když jsem šampionem, tak si tenhle zápas doslova vybrečel. Dávám mu šanci, ale jen pro to, aby dostal pořádný výprask. Vždyť se podívejte na jeho záznam a na ten můj. Nic pořádného nedokázal,“ pokračoval v ostrém tónu výřečný Bellew, který podobně zkoušel nervy většiny svých předchozích rivalů.

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

A dlužno dodat, že až na dvě výjimky mu to vyšlo. A stejně tak je třeba dodat, že s Nathanem Cleverlym si dokázal účty srovnat, když v prvním měření sil prohrál hodně těsně a sporně, zatímco proti Kanaďanu Adonisi Stevensonovi neměl absolutně svůj den a bylo jasně vidět, že se v průběhu zalekl síly „Supermana“ z Haiti.

Přestup o váhu výše ale Bellewovi prospěl. Zesílil, zmohutněl a ve všech sedmi duelech v této váhové divizi byl naprosto dominantní. Důkaz? Zatímco ve 23 duelech křížové váhy vyhrál před limitem 12, v sedmi v křížové divizi hned pět! „Nejsem mistr světa, jen to předstírám, nic se nezměnilo. Pořád jsem ten kluk z liverpoolských ulic,“ našel si přece jen ostrovní bijec v tomto týdnu čas na úsměvy.

Zároveň je ale jasné, že o vymodlený pás světového šampiona přijít nechce. „Vím, že mám na sobě nyní terč. Ale těším se na tuhle výzvu,“ přidal s dodatkem, že jediné, co se u něj doma změnilo je to, že když vejde do baráku, vidí na zdi viset něco „lesklého, zlatého a zeleného“.

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsem hodně motivovaný ten pás získat,“ zaznělo z úst amerického vyzývatele mimo setkání tváří v tvář s rivalem. Ostatně oba píší podobný příběh, Bellew získal titul mistra světa na třetí pokus, dvě neúspěšné snahy vybojovat světový pás má na svém kontě také Flores. A stejně jako v případě Brita, také on jednou padl jasně (byť na body právě s Greenem) a podruhé sporně – loni v Kazachem Bejbutem Šumenovem.

„Škoda, že mě okradli. Nechci nad tou krádeží plakat, holt se to stalo, ale mohli jsme se nyní setkat ve velkém sjednocujícím souboji. Každopádně i takhle jde o velkou noc, na jejímž konci budu vítězem. Když mohl můj otec, který bude v mém rohu, porazit rakovinu, mohu já porazit Bellewa,“ naznačil Flores na závěr, odkud čerpá svoji hlavní motivaci.

A je témě jisté, že hodně blízko u ringu v liverpoolské Echo Arena spatříme také zmíněného Davida Hayeho, kterého by rád proti Bellewovi dostal do ringu i jeho promotér Eddieho Hearn. „Je téměř jisté, že ho bude mít v šatně a poté i u rohu a mezi šestnácti provazy. Pokud by na ten duel došlo, byl by hodně lukrativní, bavíme se tu o milionech liber,“ řekl šéf Matchroom Boxing. „Pokud dokáže porazit BJ – na což dle mého ale nemá – tak se můžeme se bavit,“ dodal Haye.

Jak tohle dopadne? To budeme vědět kolem sobotní půlnoci, v rámci galavečera se představí i další známá jména v čele s Lukem Campbellem, Seanem Doddem, Rockym Fieldingem nebo Mairisem Briedisem, který je momentálně povinným vyzývatelem šampiona WBC v křížové váze.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Bellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Flores na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze