Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čtvrtá ruská šance. 'Papina jsem si našel sám, je to ostrá zkouška,' říká Pejsar

  • Napsal Antonín Vavrda

Pejsar vs. Papin na vážení / zdroj foto: Venca PejsarPejsar vs. Papin na vážení / zdroj foto: Venca PejsarMOSKVA – Alespoň před nějakými fanoušky si opět zaboxuje dnes večer Václav Pejsar (15-10, 13 KO). Toho v moskevském centru USC Soviet Wings čeká střet s domácím ranařem Alexejem Papinem (12-1, 11 KO). S trochou nadsázky se dá říct, že oba bojují o další velkou kariéru.

Není třeba si nic nalhávat – ruský bohatýr je favoritem. Velkým. Zástupce promotérské skupiny Andreje Rjabinského, do které patří například i Alexander Povětkin, má proti Pejsarovi nastartovat motory k dalšímu velkému titulovému souboji.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Předchozí pokus mu překazil těsným, leč zaslouženým vítězstvím Ilunga Makabu, kterému musí v Rusku regulérně (sportovně) nenávidět. Nejprve doslova zbil Dmitrije Kudrjašova, poté si poradil i s Papinem, kterého dokázal v závěru zápasu poslat do (sporného) počítání.

Jestli vám tento dvojboj něco připomíná, tak ano, nyní jej absolvuje Pejsar. První část nezvládl vůbec špatně. Na body sice předloni v prosinci v Krasnojarsku těsně prohrál, ale suspendace dvou bodových budiž důkazem, že v ringu se konalo trochu jiné představení.

Odvetě, možná i na českém území, zabouchla dveře koronavirová pandemie. Pejsar si loni zaboxoval dvakrát, respektive „zaboxoval“ – nejprve v za 65 vteřin zničil v titulovém souboji Davida Vicenu a poté v úvodu třetího kola prohrál ostře sledovaný souboj s Vasilem Ducárem, ve kterém pás českého šampiona křížové váhy ztratil.

Aby těch problémů nebylo málo, v posledních týdnech musí řešit soudní tahanice kolem údajného těžkého ublížení na zdraví během práce vyhazovače jednoho plzeňského nočního klubu. Dokonce soud první instance poslal Pejsara do vězení.

„Jsem soustředěný na zápas. Udělám maximum, soupeře jsme nakoukali, v přípravě jsme si pomohli s Vasilem (boxoval před dvěma týdny v Anglii), rozhodně mě nečeká nic snadného. Dle mého je to ještě lepší boxer než Kudrjašov. Velmi nebezpečný chlap, možná jeden z nejvíce v této divizi. Já ale výzvy v podobě světových soupeřů miluji,“ má jasno plzeňský „Vlk“, který odcestoval na Východ tentokrát s trenérskou dvojicí Lukáš Navrátil – Petr Klikoš.

„V přípravě jsem od poloviny ledna, takže vše jde tak, jak má. Chtěli jsme vycestovat na sparingy do Polska, ale to v současné době moc nejde, ale trénoval jsem s Vasilem, Vláďou Řezníčkem, zajel jsem i za Lubošem Šudou. Jsem malý rybníček, musíme si pomáhat a táhnout za jeden provaz,“ uvědomuje si Pejsar nepříjemnosti současné doby a vlastní možnosti.

Papin a PejsarPapin a Pejsar

Na těch ostatně ale – podobně jako Ducár – aktivně pracuje. Papina si de facto domluvil sám díky svým zahraničním kontaktům, které si po vzoru Lukáše Konečného začal budovat. „Dostal jsem tři nabídky, dvě v těžké váze a se soupeři, kteří na tom nebyli žebříčkově tak dobře. Proto jsme zvolili Papina. Budoucnost, kterou vidím v práci promotéra a manažera, si tak nyní zkouším sám na sobě. Uvidíme, co z toho bude,“ usmíval se už šestatřicetiletý bijec.

Ten je připraven nechat v ringu opět vše. Tak, jako vždy. Ostatně, kdyby opět došlo na jeho slova, že šokuje boxerský svět – a tentokrát by se to projevilo i výsledkově – pak by katapultoval do elitní desítky křížové váhy. „Vím to, chci jít rovnou na věc. Letošní rok mám přesně naplánovaný, připravený, vím, co a kdy chci dělat. Do konce roku to vidím na čtyři zápasy. Jestli někdo může šokovat, jsem to já. Nakonec, není mi dvacet, abych si budoval rekord,“ dodává odhodlaně.

Galavečer s celkem 11 zápasy vysílají jen místní televize. Start hlavního programu, ve kterém by mělo být tři zápasy startuje ve 22:25 hodin místního času, tedy 21:25 v Česku. Váhu včera oba absolvovali bez problémů a dle regulí.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze