Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bratrská vášeň i nenávist v jednom ringu: Narvaezové chtějí zastavit Inoueovy!

  • Napsal Antonín Vavrda

Naoya Inoue vs. Omar Narvaez / zdroj foto: Boxingscene.comNaoya Inoue vs. Omar Narvaez / zdroj foto: Boxingscene.comTOKIO – Nejen v Lucerně ožije den před Silvestrem rohovnický sport. V tokijské Metropolitan Gym půjde o světové tituly v nižších váhových kategoriích a také o dva ostře sledované souboje, ve kterých si to rozdají dva sourozenecké klany. V Japonsku se pak bude bojovat také v poslední den v roce.

Galavečer v desetitisícovém kotli v multifunkční arény v hlavním městě japonského království má rozhodně co nabídnout. Ostře sledovaný pak nebude jen hlavní duel večera. Boxovat se bude také o den později opět v zemi vycházejícího slunce, tentokrát v Ósace.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně, více v našem posledním preview letošního roku.

30. PROSINCE – METROPOLITAN GYM, TOKIO, JAPONSKO

NAOYA INOUE (7-0) VS. OMAR ANDRES NARVAEZ (43-1-2) – o titul mistra světa WBO v super muší váze

Inoue vs. Narvaez / zdroj foto: Boxingscene.comInoue vs. Narvaez / zdroj foto: Boxingscene.com

Mezi amatéry získal všechny možné asijské tituly, ovšem na světovém kolbišti se mu příliš nedařilo, a tak stáje jen jednadvacetiletý Inoue zamířil po neúspěšné kvalifikaci na olympiádu místo do Londýna mezi profesionály.

A zde se mu vede nadmíru dobře. Už se stal králem a šampionem lehké muší váhy, nyní se rozhodl tenhle japonský rychlík s drtivým úderem dobýt další váhovou divizi. Proti ale bude velezkušený Argentinec Narvaez, který ve své kariéře nestačil pouze v bantamové váze na Filipínce Nonita Donaireho, po návratu o pár deka níže pak už dva roky drží světový titul WBO.

Bratři NarvaezovéBratři Narvaezové

„Neřeším, kolik je mně, nebo kolik je soupeři. Věk je irelevantní. Svého protivníka respektuji, ale věřím, že opět obhájím svůj titul. Tělocvična je mým životem, nikdy jsem bez ní nebyl déle, než týden. Jsem opět skvěle připravený," pronesl na tiskovce devětatřicetiletý Argentinec.

„Je pro mě ctí, že se mohu utkat s tak velkým šampionem, jakým je Omar. Že budou zkušenosti na jeho straně? To je jasné, ale mě to nezastaví. V úterý večer budu slavit titul mistra světa," kontroval jeho mladý japonský protovník, který by dle některých mohl být nástupcem Mannyho Pacquiaa.

Mimochodem, na vítěze tohoto souboje se už třese vládce muší váhy – Roman Gonzalez (41-0) z Nikaraguai. „Mým cílem je obhajovat svůj titul a rád bych, aby to bylo proti lepšímu z této dvojice. Chci duel, který mi zajistí respekt a místo v historii," řekl sedmadvacetiletý neporažený bijec.

TAKUMA INOUE (3-0) VS. NESTOR DANIEL NARVAEZ (20-2-2) – osmikolový netitulový souboj v muší váze

Takuma Inoue vs. Nestor NarvaezTakuma Inoue vs. Nestor Narvaez

Na jedné straně devatenáctiletý talent, na druhé dvaatřicetiletý zkušený bojovník, který má za sebou dva neúspěšné ataky na světové tituly. A opět souboj příjmení Inoue vs. Narvaez. Kdo je favoritem zde?

Těžko říct, ovšem v tomto případě by měly na papíře přece jen zkušenosti převážit nad mládím a odhodláním. Takuma Inoue má za sebou japonské školské tituly, ovšem s mezinárodním boxem byl konfrontován minimálně. Na kontě má pouhých 16 odboxovaných profesionálních kol, jeho soupeř 130, včetně 24 v rámci soubojů o světový titul.

Přesto Naoya všechny varuje: „Můj mladší bratr je velký talent, možná ještě lepší boxer, než jsem já!" Potvrdí to Takuma v ringu?

RYOTA MURATA (5-0) VS. JESSIE NICKLOW (24-3-4), desetikolový netitulový souboj ve střední váze

Murata vs. NicklowMurata vs. Nicklow

Před domácími fanoušky se představí také další japonský super-talent. Osmadvacetiletý vice-mistr světa a olympijský vítěz z amatérského ringu vstoupil mezi profíky jako uragán a během pěti zápasů se dokázal vyšvihnout do elitní dvacítky žebříčku BoxRec.com ve střední váze a na pozici číslo devět ratingu federace WBC.

O rok mladší americký protivník je pro Muratu, kterého trápí jak zdraví, tak problém najít adekvátní soupeře (často fungující jako boxovací pytle), více-méně jen zápasovou přípravou na věci příští. Je více než jasné, že Murata by si již v roce 2015 mohl zaboxovat o některých z lokálních, či kontinentálních titulů. Je jen otázkou: jak kvalitní soupeř jej bude čekat příště?

V tokijském ringu se představí mimo jiné také Jorge Linares (37-3), kterého čeká duel o volný titul WBC v lehké váze s Javierem Prietem (24-2-7), a také další japonské hvězdičky Rjo Matsumoto (12-0) s Akirem Jaegašim (20-4).

31. PROSINCE – BODYMAKER COLOSSEUM, ÓSAKA

GUILLERMO RIGONDEAUX (14-0) VS. HISAŠI AMAGASA (28-2-4), o titul mistra světa WBO v super bantamové váze

Guillermo Rigondeaux v JaponskuGuillermo Rigondeaux v Japonsku

Je to smutné, když jeden z nejlepších boxerů současnosti musí boxovat daleko od amerického trhu a bez manažera, ale bohužel, je to tak. Kubánský „Šakal" Guillermo Rigondeaux se na Silvestra představí japonským fanouškům bez silné finanční skupiny v zádech.

Smlouva s Top Rankem je pasé, jeho agenti nyní jednají se skupinou Roc Nation rapera Jay-Z. Dohoda ale zatím vázne – kde jinde – než na položce peníze. Rigondeaux tak bude hájit titul proti lokální japonské hvězdě Amagasaovi a úkol má jasný: dominovat a bavit! První část nejspíše splní, je otázkou, zda se mu povede i ta druhá.

Mistr světa i olympijský vítěz z amatérského ringu, ze kterého odcházel s bilancí 374-12, totiž má obdiv expertů a milovníků technického, precizního boxu, masu fanoušků ale svým stylem nudí. Prolomí tuto bariéru na druhé straně Pacifiku?

KATSUNARI TAKAJAMA (27-1) VS. GO ODAIRA (11-3-3), o tituly mistra světa WBO a IBF v mini-muší váha

Guillermo Rigondeaux v JaponskuGuillermo Rigondeaux v Japonsku

Jak už jsme vás v našem novém seriálu – „Světoví šampioni" - informovali, galavečerem v Ósace se doplní šampion federací WBO a IBF, které jsou po odchodu Franciska Rodrigueze Jr. - posledního (a jediného) to přemožitele Takajamy – bez svého vládce.

Favoritem hlavního souboje před japonskými – často fanatickými – fanoušky je prvně jmenovaný. Nejen díky svému postavení v žebříčcích obou federací, ale i díky zkušenostem, boxerským kvalitám a fyzické síle. Odaira je totiž hlavně technik a je otázkou, zda si svým „oťukáváním" dokáže Takajamu udržet od těla a případně jej vybodovat.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze