Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bivol před další výzvou. Chce zkrotit vzpurného Smitha a přejít o váhu níže

  • Napsal Antonín Vavrda

Bivol vs. Smith Jr / zdroj foto: Boxingscene.comBivol vs. Smith Jr / zdroj foto: Boxingscene.comVERONA – Další titul mistra světa v polotěžké váze bude v první čtvrtině roku 2019 ve hře. Ve Veroně se o pás WBA střetnou šampion Dmitrij Bivol (15-0, 11 KO) a vyzývatel Joe Smith Jr. (24-2, 20 KO). A fanoušci se mohou těšit na hodně zajímavý střet.

Rozhodně půjde o důstojný souboj o světový pás. Smith si takový duel zaslouží, na druhou stranu není tajemstvím, že pro Bivola jde tak trochu o východisko z neřešitelné situace mezi šampiony divize.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Divize, které vládne postsovětská škola.

Problém ale v tom, že zatímco za Bivolem stojí DAZN a Matchroom Boxing, za Arturem Beterbijevem (IBF), Sergejem Kovaljovem (WBO) i Alexandrem Gvozdikem (WBC) televize ESPN a stáj Top Rank Boxing.

A byť Hearn a Arum by se domluvit nejspíše dokázali, u televizních společností to bude těžší. „Tohle je realita současného boxu. Není to o tom, s kým byste chtěli boxovat, ale s kým můžete boxovat,“ zní například trefně v článku reportéra ESPN Steva Kima.

Ten se na toto téma bavil s manažerem Bivola, kterým je kontroverzní a pro mnohé záhadný Vadim Kornilov (na podzim se objevili spekulace o tom, že vlastně nemá žádnou licenci k provozování své činnosti, že jde jen o šikovného podvodníčka).

„V současné situaci je opravdu velmi těžké polotěžkou váhu sjednotit. Bohužel to tak je... Uvidíme, co bude po tomto zápase, existuje cesta, že by se Dmitrij posunul do váhy super střední. Ale jen se o tom bavíme, neexistuje žádný plán, jak to učinit,“ řekl Kornilov neurčitě.

Joe Smith Jr. na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comJoe Smith Jr. na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

To jeho osmadvacetiletý chráněnec má celkem jasno. „Chci to udělat. Chci jít do super střední váhy ke konci tohoto roku a utkat se s Callumem Smithem (neporažený šampion WBA v této divizi). Chci být šampionem dvou vah. A jelikož nejsem velká polotěžká váha, je pro mě smysluplnější shodit ty tři kila (7 liber), než se posunout do křížové váhy, ze které často odchází kluci do těžké,“ řekl před víkendovým zápasem rodák z Tokmaku v Kyrgyzstánu.

Jen těžko s ním lze nesouhlasit, rozdíl mezi polotěžkou a křížovou vahou je vlastně největší ze všech – přesně 25 liber (11,5 kg).

Nejdříve se ale musí vypořádat s devětadvacetiletým Smithem. „Je těžký, velký a silný. Je hodně dravý, tlačí se dopředu. Myslím, že to bude dobrý zápas,“ pronesl směrem ke čtvrté obhajobě svého titulu.

„Bude to dobrý zápas. Ale s vítězstvím pro mě,“ kontroval sebevědomě jeho americký rival, který už bude navždy v historii boxu zapsán jako ten, který dokázal knockoutovat Bernarda Hopkinse v jeho posledním, rozlučkovém zápase kariéry.

Poté sice přišla bodová prohra s Kubáncem Sullivanem Barrerou, ovšem i toho dokázal poslat do počítání, aby následně loni v červnu v udržovacím souboji za 105 vteřin zničil Melvina Russella. A byť je Smith hodně sebevědomý, rozhodně není povýšení. Moc dobře si uvědomuje, že Bivol je úplně jiný level soupeře.

Dmitrij Bivol na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comDmitrij Bivol na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

„Dmitrij je skvělý bojovník, velmi aktivní – v ringu i co se zápasů týče. Já chci být ale úplně stejný, až budu šampionem. Fanoušci v sobotu uvidí skvělou show, uvidí nového a vylepšeného Joa Smitha Jr., nového mistra světa,“ usmíval se talent, jehož kariéru brzdí častá zranění.

Nyní je ale dle vlastních slov naprosto v pořádku. „Tréninkový tábor byl skvělý. Pracovali jsme na hodně nových věcech, měl jsem výborné sparing-partnery, kteří mi pomohli připravit se na tento souboj,“ přidal bijec, který následně poděkoval všem promotérům včetně Joa DeGuardii. Ten se o něj stará celou profesionální kariéru.

„Získat titul mistra světa je pro mě vším. Je to všechno, na čem jsem celý svůj sportovní život pracoval. Ani nedokážu slovy vyjádřit, jak se budu cítit, až tento titul v sobotu vyhraji,“ zakončil své povídání.

Jak jejich střet dopadne, to zjistíme v neděli nad ránem. Bohužel v Česku jen skrze streamy, například prostřednictvím stránky www.vringe.com. Žádná tuzemská televize totiž tento galavečer nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze