Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dubois se vrací hned o fake titul proti Dinuovi. Kabayela čeká nesmrtelný Johnson

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs. Dinu na vázeDubois vs. Dinu na vázePRAHA – Víkendovými taháky jsou jednoznačně ve světě profesionálního boxu souboje v těžké váze. Evropské souboje v těžké váze. V Telfordu se představí Daniel Dubois (15-1, 14 KO), kterého vyzve Bogdan Dinu (20-2, 16 KO), v Magdeburgu čeká na Agita Kabayela (20-0, 13 KO) americký veterán Kevin Johnson (35-17-1, 19 KO).

Více než půl roku čekal na návrat do ringu stále teprve třiadvacetiletý Daniel Dubois. Mladý britský talent, kterého v listopadu 2020 zastavil v rozletu zkušený Joe Joyce. Ukázal mu odolnost, trpělivost, přesnost, díky čemuž mu zlomil kůstky kolem oka a donutil přemýšlet o budoucnosti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Toto je moje šance se připomenout fanouškům. Byl jsem frustrovaný z toho, jak dlouho trval můj návrat zpět do ringu, ale jsme nadšený, že se tak konečně děje. Boj proti Joycemu je už za mnou. Prostě ten den můj plán boje nebyl úspěšný, naopak ten jeho ano. Vyhrál čestně a férově, jde se dál,“ pronesl vyzrále mladík, který po těžké prohře udělal změnu ve svém týmu.

Jeho novým trenérem je Shane McGuigan, mladý a progresivní kouč, který stál za comebackem Tysona Furyho. Díky bude v rohu dalšího navrátilce. Mladšího, v mnoha ohledech i progresivnějšího.

A hned se oba postaví řádně urostlé výzvě. Čtyřiatřicetiletý Bogdan Dinu je stále ještě rumunskou jedničkou těžké váhy. Zkušený amatérský, a ještě zkušenější profesionální boxer, který ale své dva největší duely kariéry dosud prohrál – nejprve v listopadu roku 2018 s Jarrellem Milerem, o čtyři měsíce později také s Kubratem Pulevem.

Bogdan DinuBogdan Dinu

„Je to klíčový zápas mé kariéry. Věřím, že to bude válka, kterou vyhraji. Je to moje chvíle, chci se stát prvním rumunským mistrem světa,“ pronesl Dinu už na britské půdě sebevědomě. Dlužno dodat, že především druhá část věty má řadu děr.

Už jen skutečnost, že Dubois – ač velký talent – boxuje o světový titul po posledním prohraném zápase by měla být jistou indicií. Ve hře navíc bude – volný a prozatímní regulérní titul WBA. Pro pořádek – respektovaným králem této stáje bizarnější federace je pochopitelně Anthony Joshua. Regulérním šampionem by pak měl být Trevor Bryan, který si to musí ale dle regulí rozdat s nedávno se navrátivším Manuelem Charrem. Až za nimi pak v hierarchii stojí sobotní vítěz z Telfordu.

A ještě jeden dovětek – tento pás v minulosti držel i jistý Kubánec Luis Ortiz. Muž, který když nyní mluví o svých výzvách, tak mimo jiné říká: „Chci se stát prvním kubánským mistrem světa těžké váhy!“ Také on si s odstupem času uvědomuje, že jde o titul, který ve světě boxu nemá vlastně žádnou hodnotu.

To ale nesnižuje kvalitu souboje Dubois vs. Dinu, který bude zajímavý už jen z toho pohledu, jak se prvně jmenovaný popasuje s poslední nepříjemnou prohrou. A zda jeho rival skutečně přijel na ostrovy prověřit jeho psychiku a dovednosti.

Daniel DuboisDaniel Dubois

Navíc oba tak trochu bojují na dálku také s dvojicí Kabayel vs. Johnson. V jejich případě totiž půjde o Kontinentální pás stejné federace. Ten drží Kabayel, který je číslem 8 této federace. Ve chvíli, kdy by pás obhájil, klidně by jeho další cesta mohla směřovat za vítězem souboje Dubois (10.) vs. Dinu (4), pokud by se pochopitelně Warren (britský promotér) či SES Boxing nezkusili zaměřit na americkou výzvu jménem právě Ortiz, nebo Andy Ruiz Jr.

Ale to můžeme spekulovat až po víkendu. Teď zpět do Magdeburgu, protože osmadvacetiletého Němce s tureckými kořeny nečeká nic snadného. Ano, Kabayel je obrovským favoritem, jenže o třináct let starší „Kingpin“ prostě neustále překvapuje. A neustále potvrzuje, že kdyby měl větší vůli a chuť dřít, mohl být ještě dál, než je.

Jen namátkou – Alex Leapai, Albert Sosnowski, Soloon Haumono, Francesco Pianeta a naposledy Joan Pablo Hernandez. Vše muži, kteří měli v době souboje s Johnsonem velké ambice, toužili něco dokázat, měli v zádech podporu promotérů. Ale Johnson je dokázal skolit. S výjimkou polského bijce všechny před limitem.

Agit KabayelAgit Kabayel

„A udělám to znovu. Ten kluk mi nemůže ublížit, nemůže mě poslat k zemi. Já jeho ano. Bude to další knockout, tomu věřte, nehodlám to nechávat na rozhodčích. Ani nemusí bodovat. A až vyhraji? Prostě mu pomohu připravit se na odvetu,“ usmíval se Johnson na tiskovce, na kterou přišel v čepici a v tmavých slunečních brýlích: „Moje oči jsou tak okouzlující a hypnotizující. Proto ty brýle.“

„Nebudu se s ním pouštět do slovní přestřelky. Tichá voda břehy mele, znáte to. Mám zkušenosti jako on. Ano, ne vše ze zápasů, ale spároval jsem s těmi nejlepšími včetně Joshuy, Furyho či Puleva. Vím, jaké to je stát proti těm nejlepším na světě,“ kontroval Kabayel.

Dnes v noci uvidíme, kteří dva boxeři z těchto duelů vzejdou coby vítězové. A přiblíží se třeba i vzájemného souboji...

Kabayel vs. JohnsonKabayel vs. Johnson

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze