Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Babiččin mazánek' touží po skalpu Eubanka. Přejde Price přes Hammera?

  • Napsal Antonín Vavrda

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V hale Olympia v Londýně se uskuteční v sobotu večer galavečer plný zajímavých ostrovních jmen. V hlavním taháku se pak představí domácí hvězda Chris Eubank Jr. (23-1, 18 KO), kterého prověří málo známý Australan Renold Quinlan (11-1, 7 KO). Ve hře bude mistrovský pás IBO druhého jmenovaného v super střední váze.

Hodně příběhů napíše galavečer, který bude prvním pod společným patronátem televize ITV (ITV BOX OFFICE PPV) a klanu Eubanků. Na vše navíc bude dohlížet nový expert ITV na box, kterým není nikdo menší než bývalý absolutní král těžké váhy Lennox Lewis. Parťáka mu bude dělat momentálně nejlepší polotěžká váha André Ward.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Je to duel dvou hladových bojovníků. Chris se chce měřit s těmi nejlepšími v této divizi, nejdříve si ale musí poradit s Renoldem. Bude to pro něj zajímavá zkouška poté, co nestál v ringu osm měsíců,“ řekl Boxingscene.com Ward, který si skrze britská média vyměnil pár „milostných vzkazů“ se svým bývalým soupeřem a nyní rivalem na poli televizních expertů – Carlem Frochem.

André Ward a Lennox Lewis / zdroj foto: Boxingscene.comAndré Ward a Lennox Lewis / zdroj foto: Boxingscene.com

„Bude to hodně zajímavé. Chris nese břímě slavného jména a určitě chce být ještě lepší než jeho otec, což ale není vůbec snadné. Já si ostatně pamatuji, jak jsem ho poprvé viděl, jak napodobuje otce při tréninku, když byl sám aktivním boxerem. Bylo jasné, jakým se vydá směrem. Moc se na ten souboj těším, Chris je showman, agresivní, ve skvělé kondici s tvrdými údery. Renolda bych ale nepodceňoval, je mistrem světa,“ doplnil jej Lewis.

Jeho sedmadvacetiletý krajan moc dobře ví, že jej čeká důležitý boj kariéry. Pokud by s Quinlanem padl, jeho kariéru by to pořádně zpomalilo. Vítězství naopak berou všichni jako samozřejmost a vstupenku k velkým bitvám s krajany Georgem Grovesem, Jamesem DeGalem či Callumem Smithem.

„Vím, co je ve hře. Groves i DeGale, stejně jako Fjodor Čudinov (šampion WBA v super střední váze, který sice prohrál s Němcem Felixem Sturmem, ten ale následně neprošel dopingovou zkouškou), James DeGale a Badou Jack. Nemám problém se utkat také s Billem Joem Saundersem a Gennadijem Golovkinem,“ pronesl jako vždy sebevědomý Eubank, kterému bude držet palce i známý herec Tom Hardy, který miluje bojové umění a sám si zahrál v oceňovaném snímku Warrior.

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

„S Golovkinem bych si poradil, protože jsem rychlejší a odolnější, než je on. Nebojím se síly jeho úderů, spároval jsem s těžkými vahami, Golovkin nemá nic, čím by mě zaskočil. Není tak rychlý jako já, navíc není těžké ho trefit. Není co řešit,“ přidal na konto neporaženého Kazacha a krále střední váhy, se kterým se měl utkat loni v září, jeho otec ale nakonec už připravenou dohodu nepodepsal.

A začal tím rozkol s promotérem Eddiem Hearnem, který vyvrcholil odchodem Eubanků právě pod křídla televize ITV a promotéra Richarda Poxona. „Jsem spokojený s tím, ale také s novou váhovou divizí. Konečně se mohu dívat na pořady o vaření a nemusím u toho trpět jako dříve,“ dodal Eubank, který se v posledních měsících potýkal s poraněným loktem pravé ruky a také faktem, že se trénuje sám.

„Nepotřebuji trenéra, nepotřebuji někoho, kdo mi bude říkat, co mám dělat. Stačí mi spolupráce s Anthonym Brownem, který mě zná od amatérských časů, pomáhá mi se sparingy a lapováním. Ale já nepotřebuji někoho, kdo mě bude motivovat makat,“ vysvětlil bijec, kterému v ringu udílel v posledních dvou duelech rady otec Eubank Sr.

Pro mnohé bude zajímavé, jak si zkušená dvojice poradí s relativně neznámým Australanem, který je Eubankovým vrstevníkem. Ani zdaleka toho ale nestihl mezi šestnácti provazy tolik jako jeho sobotní protivník. To ale neznamená, že by byl jeho životní příběh nuda. Naopak.

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Quinlan se narodil v Sydney coby Renold Vatubua rodičům, které vlastně ani pořádně nepoznal. Otec, strávil ze sedmadvaceti let Renoldova života téměř 25 za mřížemi za ozbrojené loupeže. A s ním i další členové rodiny. Jeho matka s ním odjela na Fidži, kde jej ale opustila, a Quinlana tak od osmnácti měsíců vychovávala babička Judith.

„Můj otec je i nyní ve vězení. Jeho otec zemřel mladý, on sám vyrůstal na ulici, s bratrem začali vykrádat banky a bohužel se nikdy nedokázal dostat na správnou cestu. Ale nic mu nevyčítám, nikdy ke mně nebyl zlý, naopak vždycky mě prosil, abych se nevydával v jeho stopách,“ rozvyprávěl se v Londýně o svém příběhu, který sám také balancoval na hranici zákona. Babička a domluva otce – byť z vězení – ho ale nasměřovaly na správnou cestu.

„Co se týče matky, vím, že žije, ale nemám příliš důvod ji vyhledat. Nemáme spolu žádný vztah, to, co je správné mně naučili babička s dědou,“ řekl směrem ke svému druhému rodiči muž, který má sám ženu a dvě dcery. A také pás mistra světa IBO, který vybojoval loni v říjnu, když knockoutoval ve druhém kole stárnoucí legendu tohoto sportu u protinožců Daniela Gealeho.

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Ve stejný den, kdy mu jeho babička umřela. „Jel jsem na zápas a všechno bylo v pohodě. Před duelem jsem jí volal, nic nenasvědčovalo tomu, že by jí něco hrozilo. Druhý den jsem měl spoustu zmeškaných hovorů a zpráv plných gratulací. A také telefonát od bratrance. Když jsem mu zavolal zpět, tak mi řekl, že babička zemřela,“ vrátil se pár měsíců zpět Quinlan.

„Vždycky mi říkala, abych věřil sám sobě. Abych se podíval na to, co jsem dokázal, že mám krásnou rodinu, zdravé děti. A ať si vážím všeho, co mám. Nikdy na ni nezapomenu,“ dodal na toto téma australský bojovník.

„Chci Eubank knockoutovat. Vím, že na to mám. Chci to udělat pro své fanoušky i svoji babičku. Jsem šťastný, že mohu boxovat právě zde ve Velké Británii, protože tady lidé box milují. Jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost, protože po výhře nad Gealem jsem chtěl cokoliv, jen ne snadného soupeře. Chci ty nejlepší, nic jiného mne nezajímá,“ řekl už směrem k sobotní noci.

Noci, po které by si chtěl jistě užít svůj případný triumf naplno.

„Mám pro něj velký respekt, stejně jako pro každého, kdo do ringu vleze. Ale mojí prací je vítězit, ničit soupeře. Doufám, že dokážu, že mne všichni podceňují neprávem. Zažije se mnou něco, co ještě nezažil. Bude to absolutní válka,“ zakončil své povídání.

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Fanoušci boxu se mohou těšit i další duely zajímavého galavečera. Největší pozornost poutá především setkání těžkých vah Davida Priceho (21-3, 18 KO) a Christiana Hammera (20-4, 11 KO), které by mohlo vítěze dostat blízko souboji o titul mistra světa.

Zároveň půjde o zajímavé srovnání dvou boxerů, kteří se v posledních dvou letech utkali s Němcem Erkanem Teperem. Zatímco Brit s ním drtivě prohrál (Teper následně neprošel dopingovou zkouškou), Němec s rumunskými kořeny jej loni v říjnu poněkud překvapivě dokázal porazit 2-1 na body.

Hammer na souboj s Pricem kývl, přestože měl naplánovaný duel o svůj evropský titul WBO až do Hamburku na 25. března. „Není to pro nás žádný problém. Christian nezná slovo dovolená, trénuje třikrát denně, to je recept na to, jak být neustále připravený. Jsme v ostrém tréninku od začátku ledna, to je dost času na takový duel. Nebojíme se nikoho,“ řekl Felix Paun, trenér devětadvacetiletého rodáka z Galati.

„Vím, co je v sázce. Vím, že se tímto duelem mohu přiblížit souboji o titul mistra světa. Buďto přímo, nebo na jeden duel. Jsem hrdý na to, že mohu boxovat na takovém galavečeru pod hlavičkou ITV, která má velkou sportovní historii. Pokud vyhraji, ukážu všem, že se mnou musí v těžké váze opět počítat,“ řekl britským deníkům o čtyři roky starší liverpoolský obr.

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Ten kromě Tepera nestačil dvakrát na Američana Tonyho Thompsona, loni porazil vedle veterána Ivici Perkoviče také českého šampiona Václava Pejsara (oba shodně ve dvou kolech). Na konci roku pak byl blízko dohodě s krajanem Anthonym Joshuou, letos v lednu zase s Novozélanďanem Josephem Parkerem.

„Zajímavější cesta by pro mě byl Anthony, ale zatím si budu muset počkat. S Parkerem jsme jednali, byli blízko dohodě, nakonec ale musí plnit své povinnosti šampiona s vyzývatelem (Hughie Fury). Nemám ale strach, že pokud v sobotu vyhraji, tak se svého velkého souboje nedočkám. Těžká váha nyní nabízí mnoho zajímavých možností,“ dodal Price.

Komu ze čtveřice gladiátorů se tyto možnosti v sobotní londýnské noci otevřou?

KOMPLETNÍ PROGRAM LONDÝNSKÉHO GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Quinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comQuinlan vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze