Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Abel Sanchez: Chci, aby byl duel Golovkin vs. Lemieux nezapomenutelný!

  • Napsal Věra Tauchmanová ml.

Gennadij Golovkin a Abel SanchezGennadij Golovkin a Abel SanchezLOS ANGELES – V noci na neděli povede do další bitvy své elitní eso. Zkušený trenér Abel Sanchez trénuje už pětatřicet let, vychoval jedenáct světových šampionů, nyní má ale pod rukama možná ten největší drahokam: Kazacha Gennadije Golovkina (33-0, 30 KO). „Bavíme se o klukovi, který je trojnásobný mistr světa a v kariéře prohrál s více jak 350 zápasů jen pětkrát,“ chválí svého svěřence.

Toho nyní čeká největší výzva kariéry: první souboj na placeném přenosu HBO o tři světové pásy WBA, WBC a IBF s Kanaďanem Davidem Lemieuxem (34-2, 31 KO). „ Chci, aby zápas Gennadije s Davidem bylo něco naprosto výjimečného. To je to, co chci. Aby byl 17. říjen nezapomenutelný,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Fightnews.com.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když hledáte soupeře pro sparingy, varujete je před tím, kdo proti nim bude stát? A nechtějí někdy za bojování s Golovkinem více peněz?

Ne... Protože všichni ti kluci jsou na jedné lodi. Při tréninku se připravují vždy i na své další zápasy, na další kariéru. Chtějí se posunout vpřed. U nás v tréninkovém centru Big Bear jsme si všichni rovni. Gennadij má kolem sebe téměř pořád ty samé lidi, kteří vědí, co od něho mohou očekávat. A on zase ví, co může očekávat od nich. Je jedno, jaké mají sportovní výsledky. Je jedno, jestli už mají něco za sebou, nebo jestli se ještě nikdy nezúčastnili zápasu. Tréninkový kemp Gennadije Golovkina je jen o tvrdé práci. Nepotřebujeme velká jména.

Chcete silné soupeře?

Samozřejmě. Snažím se o jejich absolutní bezpečí, poskytuji jim chrániče hrudníků, žeber, Gennadij boxuje v co největších rukavicích. Potřebuje zasahovat co nejtvrději bez strachu, že někomu ublíží.

Od těch, co byli na kempu v Big Bearu vím, že Gennady je gentleman i v ringu mezi provazy. Když někoho srazí k zemi, hned poté mu nabídne pomoc.

A proč by nenabídl? V kempu býváme spolu a snažíme se vzájemně si pomáhat. Na rozdíl od ostatních se nechceme bavit tím, že když někomu ublížíme, hned ho vyfotíme a fotku pro pobavení ostatních ihned zveřejníme.

Stalo se někdy, že byl GGG poslán k zemi, nebo v problémech?

Nikdy.

Sparingpartneři k tomu občas potřebují speciální motivaci. Děláte to u Golovkina, že mají slíbený bonus za to, že ho srazí k zemi?

To jsem dělal, když jsem spolupracoval s Terrym Norrisem (47-9, 31 KO)... ale Gennadij je jiné zvíře. Měl bych strach, kdyby to vzal někdo vážně, protože by to pro něj skončilo hodně bolestivě. GGG je zdvořilý člověk, ale když budete chtít, aby mu někdo ublížil... jeho zdvořilost jde stranou.

Výroky Oscara De La Hoya a Davida Lemieuxe ohledně zápasu se dost změnily. Od začátku si byli jisti vítězstvím, ale působí až domýšlivě, arogantně.

Něco vám řeknu. Stejně jako vy a všichni další fanoušci boxu, i já chci vidět skvělý zápas. Vlastně jsem na prvním místě fanoušek, až na druhém trenér. Takže doufám, že se to, jak si Golovkin a Lemieux momentálně vyhrožují, ukáže i 17. října v Madison Square Garden. Cítím, že to bude něco opravdu nezapomenutelného. Pro GGG je to první zápas na PPV (placený přenos), ale on je pořád stejný. Mluvíme o muži, který prohrál v kariéře pětkrát, má na kontě přes 350 vítězství a je trojnásobným mistrem světa.

Když bojoval v Americe poprvé, postavil se talentovanému Grzegorzovi Proksovi a tehdy ho ještě moc lidí neznalo. Nyní stojí proti talentovanému Davidu Lemieuxovi, před Madison Square Garden a s možností sjednotit tři tituly světového šampiona, ale pořád je to ten samý Golovkin, který se řídí svým heslem: 'Musím vyhrát. Musím v ringu odevzdat to nejlepší ze mě, pro sebe, svoji rodinu a svoji vlast'.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze