Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

REDAKČNÍ POLEMIKA Kdo vyhraje duel Stiverne vs. Wilder?

  • Napsal Profiboxing.cz

Stiverne vs. Wilder tváří v tvář / zdroj foto: Boxingscene.comStiverne vs. Wilder tváří v tvář / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Před velkými souboji se to již stalo na našem webu tak trochu tradicí. Názorová polemika o to, kdo z rivalů velkého duelu – v tomto případě bitvy o titul mistra světa WBC v těžké váze mezi Bermanem Stivernem (24-1-1) a Deontayem Wilderem (32-0) – zvítězí, navíc baví i čtenáře a fanoušky.

Proto ani tentokrát nemůže chybět a opět v tradičním složení, tedy – Antonín Vavrda (Bermane Stiverne) vs. Vojtěch Šmahel (Deontay Wilder)! Kdo vyhraje na papíře a kdo v ringu?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

BERMANE STIVERNE: Šampion na správném místě

Přiznávám to bez mučení – ještě před více jak dvěma lety byl pro mě tenhle Kanaďan jen jeden z mnoha. Nezajímavý, velkohubý, prostě nijaký. Jenže stejně, jako jeho krajan a kamarád Adonis Stevenson mě dokázal překvapit. A mile.

To jakým způsobem dvakrát vyřídil – navíc poprvé po více jak roční nečinnosti bez zkušeností s top boxery, podruhé pak opět více jak rok pauzy – Američana Chrise Arreolu, mě jednoduše přesvědčilo o tom, že tu vidíme špičkového bojovníka těžké váhy. A právě tyto dva duely mi říkají, že za normálních okolností prostě musím stavět Stiverneho do pozice favorita zápasu s Wilderem.

Ten důvod je zřejmý: Arreola je „řízek" z granátem v ruce, prověřený to bijec, kterého nedokázal poslat k zemi ani Vitalij Kličko. Stiverne si z něj udělal dvakrát doslova dobrý den. Tvrdostí, rychlostí, soustředěním po všechna kola, zdravým sebevědomím. Stiverne má na kontě o šest zápasů méně, než Wilder, přesto mu statistici napočítali o 37 kol více (85 ku 58).

V těchto 37 kolech se skrývají především dva souboje s Arreolou, osmikolový duel Williem Herringem a deset s Rayem Austinem. Tedy kvalita, která Wilderovi jednoduše chybí! Ano, příklad Kanaďana ukazuje, že i z „ničeho" může vystoupit král, jenže v případě „Bronzové bombardéra" by to pro mě bylo ještě větší překvapení, než u Stiverneho před dvěma lety!

Zkušenosti, psychika, taktika, tvrdost (prověřená odolnost) i TĚŽKÁ odboxovaná kola a test kondice s pozdější fází zápasu prostě mluví pro „B.WARE" Stiverneho. Věřím, že jeho vláda neskončí ani po sobotní noci. A věřím, že jeho vláda bude pokračovat po parádní sobotní noci...

DEONTAY WILDER: Neprověřená brutální síla

Ve světě profi-boxu není snad boxer, na kterého bych měl tak rozporuplný názor, jako na „Bronzového bombardéra" Deontay Wildera. Na jedné straně uznávám jeho nesporné kvality, které potvrzuje nyní mezi profíky, stejně jako v amatérech, kde rozhodně není bronz z olympiády k zahození.

Mnoho lidí sice jeho bilanci 32-0 přeceňuje a i já tento názor částečně sdílím, na druhou stranu vyhrát 32 duelů před limitem v řadě nemá ani v historickém měřítku téměř obdoby a je v podstatě zbytečné spekulovat s kým se vlastně utkal a jak mu cestu umetla jeho stáj. Svojí pozici povinného vyzývatele Stiverneho získal naprosto legitimně, když porazil v eliminačním duelu Malik Scotta.

Toto samé naopak nelze tvrdit pro některé z vyzývatelů Vladimira Klička. Někteří k tomu, aby získali šanci bojovat o titul porazili protivníky s daleko menším renomé a je víceméně jedno, zda-li si je Vladimir zvolil jako dobrovolnou obhajobu, nebo šlo o v tu danou chvíli jedničky některé z top organizací.

Wilder disponuje extrémně silným crossem a dalo by se říct, že v této disciplíně má jen dva možné konkurenty a to Anthonyho Joshuu a právě Klička. Pokud však mám na něm jmenovat další zajímavé věci, už jich moc není. Jeho defenziva je velká neznámá, podobně jako kondice. Amatérská kariéra navíc potvrdila, že ani jeho brada není z nejpevnějšího materiálu.

Celou svojí prozatímní profi-kariéru sází na jedinou kartu, která mu dosud vychází, na druhou stranu je zcela nesporný fakt, že v životní formě boxující Stiverne je oproti předešlým jeho soupeřům na míle vzdálen.

Podobně jako jeho krajanu Adonisi Stevensonovi se o muži s přezdívkou „B.WARE" dlouho nemluvilo, poté však přišli dva excelentní výkony proti obávanému ranaři Chrisi Arreolovi a respekt celého světa spolu se světovým titulem nejprestižnější organizace WBC (pochopitelně vím, že máme 4 TOP organizace, ale WBC z nich řadím přece jen nad všechny ostatní, osobní pohled) byl na světě.

Nyní ho v zámořské události roku (alespoň co se týče těžké váhy) čeká Wilder a podle mého názoru, pokud přečká úvodní tlak bezesporu namotivovaného Wildera, bude pomalu získávat díky zkušenostem navrch s tím, že Wildera porazí buďto před limitem v druhé půli duelu, nebo ho s přehledem vyboduje. Přestože tu píši o Wilderovi, bohužel i u mě je Stiverne favoritem tohoto duelu, je totiž alespoň z mého pohledu daleko více komplexní boxer.

Ať tak či onak se můžeme těšit na vzrušující souboj, ve kterém to může dopadnout opravdu jakkoliv a na souboj, kterým by měla být definitivně rozhýbána zámořská těžká váha.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze