Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

POHLED Wilder umí čeřit vodu. Sáhne po penězích, nebo risku z další nakládačku?

  • Napsal Antonín Vavrda

Druhé setkání Furyho a WilderaDruhé setkání Furyho a WilderaPRAHA – Jestli něco současným hvězdám těžké váhy nelze upřít, tak umění hrát si s očekáváním fanouškům. V posledním týdnu to ukázali vlastně všichni tři nepsaní králové – Anthony Joshua, Tyson Fury i Deontay Wilder...

Nejprve minulý týden hodně ostře popíchl rivala Anthony Joshua. Tomu se nelíbily předchozí zprávy od Tysona Furyho i jeho britského promotéra Franka Warrena, že vlastně nepodepsali ani předběžnou dohodu o dvojzápase ostrovních boxerských hvězd a držitelů všech pěti prestižních pásů v těžké váze (WBC, WBA, IBF, WBO a The Ring).

VÍCE K TÉMATU:

Manchesterský pořízek reagoval po svém, na konci uplynulého týdne pak přidal velké prohlášení, dle kterého je duelu naplánovaný na 14. srpna do Saudské Arábie připraven. Dokonce se objevil na portálu BoxRec.com. Zhruba na 24 hodin.

V pondělí totiž přišla zpráva z tábora třetího do party, loni v únoru Furym potupně sesazeného šampiona WBC Deontaye Wildera.

Ten totiž vyhrál arbitráž o doložku týkající se završení trilogie s britským rivalem, soudce dokonce stanovil termín – oba se musí utkat do 15. září.

Je jasné, že oba duely v ohlášených termínech Fury nezvládne, byť on sám by si na to možná i troufal. Ostatně opakovaně tvrdí, že oba by zbil během jednoho večera.

Popichování na sociálních sítích je jedna věc, realita ale druhá. Co tedy teď?

Reakce Wilderova týmu, který má nyní v rukou na první dobrou nejvíce trumfů, do zveřejnění tohoto článku nebyla známa.

Existuje hned několik možností:

1. Chystání megalomanské dohody mezi týmu Furyho a Joshuy se odloží a prvně jmenovaný se nejdříve v ringu popasuje s Wilderem (Bob Arum už po pár hodinách mluví o datu 24. července).

2. Zástupci Furyho – Top Rank (Frank Warren, MTK Global) – a Joshuy – Matchroom Boxing – si sednout k jednomu stolu se Shellym Finkelem, respektive Premier Boxing Champions (PBC) stojícími za Wilderem a zkusí se domluvit.

Nejspíše na hodně tučném odstupném pro Wildera (on sám měl žádat 20 milionů dolarů), aby chvíli počkal. On sám tento postup zná opakovaně z druhé strany, když jeho promotéři vypláceli peníze povinným vyzývatelům ve chvíli, kdy si vybrali do dalšího duelu někoho jiného.

Právě v tomto kroku by se pak případně ukázalo, jak moc rodák z Tuscaloosy po završení trilogie touží. A nakolik mu jde jen o pocit zadostiučinění. On sám ve své hlavě možná nastaven na triumf je, ostatně obklopil se lidmi, který s tímto názorem souhlasí, kteří ho plácají po zádech. Což je jistě dobře, podpora je třeba, na druhou stranu, na první dobrou takto zvenčí tam chybí další potřebný faktor – oponentura.

Pokud si Wilder bude nadále myslet, že on udělal vše správně, ale okolnosti hrály proti němu, pak třetí souboj s Furym dopadne stejně jako druhý, jen s tím rozdílem, že bude daleko kratší. V tomto ohledu má všechny trumfy ve svých rukou současný šampion WBC. A všichni (až na Wildera, pokud věří tomu, co říká) to ví.

3. Fury bude rozhodnutí arbitráže ignorovat a dál řešit jen Joshuu. Protože ano, rozhodnutí soudce Daniela Weinsteina je pravomocné, vymahatelné, ale platí to pro americké území. Pokud se britští rivalové domluví a rozdají si to u arabských šejků, těžko si představit, že tam 14. srpna dorazí FBI a Furyho zatkne.

Jenže, pokud vynecháme nadsázku a ironii, je třeba vidět, že Fury většinu z posledních dvou let pobývá střídavě ve španělské Marbelle a ve Spojených státech, ostatně jeho hlavním trenérem je Američan Sugar Hill. Pro pobyt v USA také on, mocný šampion těžké váhy, potřebuje pracovní vízum, potřebuje americké úřady.

Ve chvíli, kdy se rozhodl Weinsteinovo rozhodnutí ignorovat, pak by se nakrásně mohlo stát, že by se klidně pár let do země neomezených možností nepodíval. A co si budeme povídat, 206 centimetrů a 120 kilogramů (jak se sám Fury prezentuje na Instagramu) opravdu do kufru neschováte.

Ne, příběh, který spojuje tento trojlístek neskončil. Bohužel, posledních patnáct měsíců jej všichni píší mimo boxerský ring...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze