Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Růže mezi trním? Procházka ukázal, že lze i dnešní svět okouzlit pozitivní energií

  • Napsal Antonín Vavrda

Procházka s Reyesem po zápase / zdroj foto: UFCProcházka s Reyesem po zápase / zdroj foto: UFCPRAHA – Česká hvězda UFC Jiří „Denisa“ (nebo už „Samuraj“?) Procházka má za sebou druhé vystoupení ve slavné lize. Opět se o něm mluví. Opět na sebe strhl veškerou pozornost. A opět k tomu nepotřeboval ostrá slova, výhrůžky, agresivitu.

„Jdu si svojí cestou, vím, co chci a jak toho dosáhnout,“ opakuje už několik let rodák z Hostěradic u Brna zarputile. Soustředí se sám na sebe, nemá potřebu komentovat druhé, už vůbec nemá potřebu je urážet, shazovat.

VÍCE K TÉMATU:

A světě div se, v době všemožných protestů za snad všechno, co lze (i nelze), v době, kdy je stále nejvýraznější hvězdou UFC irský bouřlivák Conor McGregor a v Česku lidi nejvíce vnímají jistého Karlose Vémolu, ukazuje osmadvacetiletý Procházka, že to jde.

Že jde šířit pozitivní energii. Ano, v kleci (ringu) potřebujete agresivitu, ale „bojová umění“ nemají své jméno pro nic za nic. Boj není jen o brutální síle a nahánění strachu. Je o inteligenci, vnímaní všech okolností, reakci. A v neposlední řadě zábavě.

Procházka toto vše má a umí. Z mladíka, který se rval na počkání a dělal blbosti, který v kleci vynikal svým pavoučím stylem, brutální silou, ale také slabší kondicí, a ne tak úplně zápasnickou inteligencí, vyrostl komplexní bojovník, pro kterého nejde o show, pózy pro média (jako v případě McGregora, Vémoly a dalších), ale způsob života.

A co je ještě lepší, dle reakcí fanoušků i samotné zápasnické komunity, všimli si toho velmi rychle také v zámoří. Ano, Dana White toho bude chtít jistě využít a zpeněžit. Ale pokud zůstane Procházka svůj, nebude to na škodu, ale naopak. Jak sám řekl, pozornost médií mu může pomoct šířit své myšlenky a cestu.

Zatím mu to jde parádně. Už debutem loni v červenci na sebe upozornil. White mu věřil natolik, že mu ve druhém zápase v UFC svěřil roli v hlavním taháku nečíslovaného galavečera. Procházka? Udělal snad ještě větší dojem než prve.

Ano, udělal na své cestě, stejně jako v souboji s Reyesem pár chyb. Bez nich to ani nejde. Navíc Američan je špičkou své váhy tohoto sportu, těžko lze čekat, že vyhrajete bez inkasovaného úderu, pokud teda nedojde na expresní K.O. (což by s ohledem na styl Procházky byla snad i škoda).

Důležité je, že jste si jich vědom, snažíte se z nich poučit. Přesně to Procházka dělá. A přesně to z něj dělá vzor hodný následovaní ve všech směrech.

Vzor, kterých je v dnešní době poskrovnu. Vzor, na jehož další duel se člověk těší už nyní. A už nyní si pokládá otázku: „Co předvede Jiří Procházka příště?“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze