Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Yildirim je boxovací pytel. Canelo ho musí sundat, přesto je Bradley moc přísný

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo a YildirimCanelo a YildirimPRAHA – Dalším soupeřem Mexičana Canela Alvareze (54-1-2, 36 KO) bude už 27. února Turek Avni Yildirim (21-2, 12 KO), se kterým se mexický superhvězda zná díky společným sparingům. Některým se podobný duel zajídá a například expert ESPN Tim Bradley, bývalý mistr světa v lehké velterové a velterové váze, si rozhodně nebral servítky. Oprávněně? Tak napůl.

„Je to jen boxovací pytel, který proti kvalitním soupeřům nevypadal dobře a proti těm lepším ještě hůře. Zbil ho Chris Eubank Jr., byl ho naposledy také Anthony Dirrell a to bylo před dvěma lety. Teď má hned boxovat proti Canelovi, který se považuje za nejlepšího boxera napříč vahami. A kterého za něj považuje i řada dalších? Výsměch. Ten kluk nemá absolutně nic, čím by ho ohrozil,“ nechal se slyšet Bradley.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Jeho kariéra byla vše, jen ne růžová, většině neutkvěla v paměti jeho výhry, ale nejvíce ta nejkontroverznější – proti Mannymu Pacquiaovi. Ten je mimochodem následně také jeho jediným přemožitelem. Dlužno dodat, že ani k bijci přezdívanému „Desert Storm“, který se vypracoval na špičkového televizního experta, to nebylo příliš fér. Skvělých zápasů má ve svém rekordu řadu. A je třeba mu uznat, že se nikdy nevyhýbal tvrdé konkurenci.

Možná na to cílí svém dlouhém hodnocení souboje Canela Alvareze s Avnim Yildirimem. „Pořád mluví o tom, že se nevyhýbá konkurenci, že chce ty nejlepší, pak je ale problém s penězi atd., atd., přitom je tolik chlapců, kteří by s ním chtěli bojovat. Že je Yildirim na seznamu WBC jeho povinným vyzývatelem. Všichni víme, jak se tyto ratingy tvoří. Proč není nejvýše například David Benavidez (23-0, 20 KO)?“ pokračoval.

A vše zakončil: „Pokud Canelo toho kluka neknockoutuje do šestého kola, nemůže sám sebe stavět na pozici nejlepšího boxera napříč vahami. Je to jen další zápas, nic výjimečného, za co bych byl ochotný platit skrze PPV.“

Dlužno dodat, že na jeho slovech určitě hodně pravdy je. Hlavně v té první části. Ano, letos třicetiletý Turek je vše, jen ne nebezpečným vyzývatelem. Přezdívce „Mr. Robot“ dělá čest, jeho práce v ringu je čitelná, robotická, bez kreativity, bez většího pohybu těla a hlavy, což z něj dělá snadný cíl.

Je také pravda, že zrovna Canelo si nemusí dělat příliš hlavu z povinných vyzývatelů, že právě on je v podobné pozici jako dříve Floyd Mayweather, nebo i Manny Pacquiao: jeho jméno se bez pásů obejde, pořád bude lákavé. A je to spíše tak, že federace chtějí, aby on boxoval o jejich tituly než naopak.

Ostatně také proto do posledního souboje s Callumem Smithem přidala WBC volný titul v super střední váze. A vypadá to, že to bylo formou „něco za něco“. Na tom ale stále není nic špatného. Ani na tom, že se Canelo „snadno“ zbaví povinné obhajoby dva měsíce po posledním duelu. A zhruba dva měsíce před další velkou výzvou, v podobě souboje na Cinco de Mayo, mexický národní svátek.

Canelo vs. SaundersCanelo vs. Saunders

Všeobecně se očekává, že s ročním zpožděním dojde na střet s Britem Billem Joem Saundersem (30-0, 14 KO). Ani šampion WBO v této váze není pro Bradleyho dostatečně kvalitní. A právě zde bych si dovolil oponovat. Britský šikula je vše, jen ne špatný soupeř. Možná nejtěžší možný v současné době. Že jeho výkony nejsou poslední dobou suverénní? Možná, jenže u „Superb“ platí více než u kohokoliv jiného, že jeho kvalita jde nahoru s kvalitou soupeře.

Ano, Canelo může být kritizován za výběr soupeřů. Může být zpochybňován coby král napříč vahami. Pracuje na své kariéře podobně chytře až vychytrale jako Mayweather. Není to stejný typ rváče jako Bradley či Pacquiao. Jenže, co si budeme povídat, takových už moc není. A pokud se podíváme na elitní desítku boxerů napříč vahami (ať už dle BoxRec.com nebo jednotlivými experty), u každého můžeme najít soupeře, za kterého bude zpochybňován.

Platí to pro Canela, Tysona Furyho (Pianeta, Schwarz, Wallin), Spence Jr. (Bundu, Peterson, Ocampo), Crawford (Diaz, Horn, Benavidez, Khan), Wilder (Arreola, Washington, Stiverne 2, Breazeale), Joshua (Molina, Takam, Povětkin), Golovkin (Martirosjan – šlo ale o náhradníka, Rolls, Derevjančenko), Povětkin (Hammer, Ruděnko), Lopéz (Jones, Silva, Menard, Tatli), Kovaljov (Michalkin, Šabranskij).

Takže, kritika je na místě, ale ne úplně směrem ke Canelovi, ale lidem kolem. A pokud Yildirima přejede a poté dostane tvrdší a zaslouženou zkoušku v osobě Saunderse, nebudu s tím mít problém. Dokonce, Timy, i ta dvě eura za ten zápas zaplatím.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze