Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Tleskat za 'bankovní loupež'? Snad jen za to, že dostává na frak UFC a White

  • Napsal Antonín Vavrda

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V noci na pondělí jsem měl možnost komentovat boxerský galavečer, jehož vrcholem byl exhibiční souboj mezi legendou tohoto sportu, Floydem Mayweatherem a Youtuberem Loganem Paulem. Co nám tato show ukázala?

Komentovat bojové sporty, box především, mě nesmírně baví. Vážím si této možnosti, jsem rád za každou příležitost mít možnost prezentovat tento krásný sport.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dle některých reakcí jsem jej ale neprofesionálním komentováním exhibice Mayweather vs. Paul pošpinil, dehonestoval, zesměšňoval, prostě svým vystoupením se choval neprofesionálně a zkazil některým natěšeným divákům zážitek.

Ano, mohlo působit, že akci ani komentovat nechci, že to dělám za trest, a to mě mrzí, běželo mi to hlavou už během přenosu. Také proto jsem se snažil dávat pádné argumenty, proč by tento střet opravdu neměl být vnímám jako sportovní výkon, nad kterým by měl člověk jásat. Něco, co by měl hlouběji spojovat se sportem, který miluji.

Sourozenecké duo Youtuberů se dle svých slov snaží získat respekt fighterské komunity. Ano, Jake Paul podstupuje zajímavé zkoušky, do určité míry vystoupil ze své komfortní zóny, kvalita protivníků roste, ale pořád platí – dosud nestál (a ani v příštím zápase se to nezmění) proti opravdovému boxerovi. Soupeři z tohoto sportu. To je holý fakt.

Stejně tak je holým faktem, že jeho starší bratr Logan vykřikoval, jak Floyda Mayweathera ukončí, pošle k zemi. Což mu pravidla exhibice dovolovala. Realita? Byl rád, že dosáhl cíle stanoveného jeho trenérem – dokončit celých osm kol. V ringu neukázal snahu dostát svých slov, ale jen přežít, aby se mohl chlubit (a také to byla jeho první slova), jak stál v jednom ringu s jedním z nejlepších boxerů historie.

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.com

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.com

Ve světle ramp se mu povedlo to, co řadě skutečných boxerů na trénincích ve Floydově gymu, případně jiných mužů s jinými (více či méně) slavnými představiteli tohoto sportu. Jen oni z toho na rozdíl od Paula vytěží něco pro svoji sportovní kariéru, nejen rozšíření bankovního konta a fotky pro chlubení se zástupům svých obdivovatelů (obdivovatelek).

Pokud toto na někoho dojem udělá, pokud si někdo neumí spočítat 1+1, je to jeho věc. Na mně to ale dojem opravdu nedělá.

A je to moje věc. Toť jsou ostatně i slova samotného Floyda Mayweathera před touto akcí:

„Věřím, že pracuji chytřeji, ne tvrději než jiní. Takže, kdy jsem dostal šanci na tak snadný výdělek, jako je souboj s Paulem, musím to udělat. Byť je to legalizovaná bankovní loupež.“

„Každý má právo na svůj názor, nikdo se na to nemusí dívat, nikdo za to nemusí platit. Dělejte si, co máte rádi. Co vám dělá dobře. A já budu dělat to, co dělá dobře mně. Co mě baví.“

„Ať udělám cokoliv, lidé mě budou kritizovat, protože jsem úspěšný, bohatý. Tak, když už mám být kritizovaný, tak za to, že dělám něco, co mě baví. Protože tohle je zábava. Za pěkné peníze, ještě, než s ním vlezu do ringu, tak mám jistých 30 milionů dolarů.“

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.com

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.com

Pokud má v něčem pravdu, tak v tomto. A já se řídil vlastně jeho slovy. Dal jsem najevo svůj názor. Využil příležitosti a snažil se s kolegou chránit tento sport. Protože domluvená show pro zvýšení ega jednoho z aktérů a rozšíření bankovního účtu druhého opravdu boxu v ničem nepomohla. Naopak.

Ale vlastně ano, jedno pozitivum bych našel.

„Je šílené, že Logan Paul, který to má v boxu 0-1, si boxerskou exhibicí vydělá 20 milionů dolarů? Co děláme špatně?“

„Za co dostává takové peníze, zatímco mi dřeme, bojujeme v hlavních událostech UFC a ani se mu nepřiblížíme, přestože jsme skuteční bojovníci?“

První slova patří Francisi Ngannou, šampionovi UFC v těžké váze, druhé Paulu Costovi, hvězdě střední váhy, která si střihla pár měsíců zpět s Paulem trénink. Nyní mu nemůže přijít na jméno.

A pozitivum? Možná nakonec oba bratři Paulové rozloží současné impérium jménem UFC, kterému tvrdou rukou vládne jistý Dana White. Muž, který dle oficiálních zdrojů platí bojovníkům okolo 15-18 procent z příjmů organizace, zatímco jiné velké zámořské ligy – NBA, NHL, NFL a MLB – si se sportovci dělí příjmu zhruba půl na půl.

Výdělkům hlavních protagonistů nedělní noci se sice nevyrovnají, ale alespoň už si nebudou za svoji skutečnou a tvrdou dřinu připadat jako uklízečka v luxusním obchodu s oblečením v Pařížské ulici...

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.com

Mayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.comMayweather vs. Paul / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze