Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Soupeři Duboise a Hutchinsona? Výsměch, ratingové zápasy s pozlátkem

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs. Snijders / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Snijders / zdroj foto: Frank WarrenPRAHA – Je to časté téma i na tuzemské scéně. Předem jasné výsledky zápasů, souboje, kdy se ani nevyplatí sázet, respektive vypisovat kurzy. Něco podobného předvedl o víkendu také slavný promotér Frank Warren...

Jedním z argumentů představitelů nové organizace ČPB (Český profesionálních boxerů) byl ten, že už nechtějí zápasy, kdy je jasné dopředu, jak dopadnou. Titulové duely, které nemají být nazývané titulovými.

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE V RUBRICE:

Na jednu stranu jde o správný pohled na věc. Ano, v Česku se dá box dělat lépe, o tom žádná. Problém ale rozhodně není jen jeden, v jedné osobě.

Navíc, jak často argumentuji i já sám: všichni boxeři jednoduše mít pozitivní bilanci nemohou, ratingové zápasy se dělají všude, nevyrovnané titulové bitvy taktéž, jde hlavně o to, jak „oběti“ ke své roli přistoupí. Především na britských ostrovech je řada boxerů třeba i se stovkou proher, ovšem mezi manažery i fanoušky jsou velmi oblíbení a cenění. Zápasy jsou pro formou tréninků/sparingů, na zápasy cestují často stovky kilometrů na poslední chvíli a do ringu nejdou rozhodně skákat šipky.

Ano, nemusí se nám to líbit, také z toho nejsem nadšený. Ale k byznysu jménem box to patřilo, patří a patřit bude, byť se někteří mohou bušit do prsou, že to budou dělat jinak.

Osobně mě daleko více než souboje lokálních hvězd(iček) s „plácačkami“ vadí situace, které se v posledních týdnech několikrát zopakovaly.

Seniesa Estradová dostala do ringu soupeřku, se kterou by si za normálních okolností nedala ani sparing.

Bob Arum na svých akcích v MGM Grand Bubble nasadil své hvězdičky proti mizerným, opravdu mizerným soupeřům, a to i v duelech o lokální tituly. V tomto případě nesou díl viny i federace, o jejichž pásy se boxovalo.

Korunu všemu dal o tomto víkendu britský promotér Frank Warren, který sám sebe považuje za zkušeného člověka v tomto oboru a který tvrdí, že dělá pro box to nejlepší možné.

Přejděme skutečnost, že vyběhl s Erikem Pfeiferem, protože se po ne úplně dominantním, byť knockoutovém triumfu Joa Joyceho zalekl, že by mu Němec „poškodil“ (či dokonce porazil) protěžovaný talent Daniela Duboise a tím zhatil plánovaný šlágr DDD vs. Joyce. A Warren tuto bitvu potřebuje stůj, co stůj. A poslední týdny ukázaly, že koronavirová krize s sebou přináší mnohá překvapení.

Což je dobře pro fanoušky, ale zrovna v tomto případě by se mohla o Warrena lehčí srdeční příhoda (zlatý covid)...

Každopádně promovat jako hlavní zápas televizního galavečera střet „budoucího mistra světa těžké váhy“ s někým, o kom do předminulého týdne nikdo ze světa profiboxu pořádně neslyšel, to chce opravdu koule. Stejně jako postavit juniorskému mistru světa z amatérů frajera s bilancí 2-2-3, který dokázal remizovat i s borcem s 54 prohrami na kontě...

Těžko se pak divit, že některé akce Warrena po koronavirové pauze sledovalo u obrazovek dva tisíce lidí. To už i české televize mají lepší ratingy...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze