Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Má Lobov slavit?! BareKnuckle konkuruje MMA a Cejudo vyzývá Lomu

  • Napsal Antonín Vavrda

Lobov vs. Malignaggi / zdroj foto: Boxingscene.comLobov vs. Malignaggi / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Tři v jednom. Tak by se dal nazvat dnešní komentář k dění ve světě bojových sportů, kde se de facto prolínají – vždy trošku jinými nitkami – tři různé příběhy.

Hlavním tahákem bojové scény uplynulého víkendu byl souboj „holých kloubů“ mezi Arťomem Lobovem a Paulem Malignaggim pod hlavičkou organizace BareKnuckle FC.

Té se povedl ho skvěle načasovat – v boxerském světě výraznější konkurenci v sobotu v noci neměla. A UFC i Bellator celkem s přehledem díky hlavnímu taháku v zájmu převálcovala. Což mi ostatně připomíná některé internetové diskuze, kde se spekuluje o tom, že „holé klouby“ by jednou mohly vytlačit ani ne tak klasický box, jako MMA.

Že to nedává smysl. Mne celkem ano. Ano, v kleci se střetávají různé styly bojových sportů. Ale ruku na srdce: opravdu masy baví sledovat, jak se po sobě dva zápasníci válejí? Odpověď je jasná, lze ji vyčíst také z toho, že se stále více snaží zápasy zvedat a že se více a více prosazují postojáři. To není nic proti zápasníkům a zemařům, také jejich dovednosti jsou skvělé, jen to prostě je náročnější na pochopení.

A napříč společností obecně platí – čím jednodušší pravidla, tím lepší.

Nikde navíc není psáno, že se k „holým kloubům“ nepřidají také nohy, podobně jako tomu je stylu jménem „Lethwei“ praktikovaného v Asii.

Masy na MMA milují totiž především brutalitu a surovost. Dostanou-li něco ještě brutálnější a surovější, půjdou za tím. Třeba ne hned, ale myslím, že Bare Knuckle prostě má zajímavě našlápnuto. A ano, těší mne, že základ má v boxu.

Byť v noci na neděli dostal boxer na frak. Jenže, tak jako tomu bylo při podobném srovnání v minulosti několikrát, karty nebyly rozdány rovnoměrně.

Neshazuji Lobova, je to tvrďák, sympaťák, všechna čest. Jenže on je na vrcholu sil. Malignaggi je sice jen o šest let starší (taky jsem pořád v šoku, jak je relativně mladý), ale špičkovým boxerem přestal být de facto na galavečeru, kde jsem byl osobně – ve Washingtonu 19. dubna 2014, kdy jej zdemoloval tehdy neporažený Shawn Porter.

Malignaggi sice následně kariéru nikdy oficiálně definitivně neukončil, ovšem ještě v roce 2014 se začal věnovat roli spolukomentátora a boxerského experta. A dlužno dodat, že mu jde skvěle, v zámoří patří mezi nejlépe hodnocené muže na tomto postu. Jeho posledním oficiálním duelem pak byl ten s průměrným britským rváčem Samem Eggintonem 4. března 2017, který prohrál tvrdým knockoutem v devátém kole.

Nyní je červen 2019.

Malignaggi se může nakrásně udržovat, do Bare Knuckle ale šel primárně pro publicitu, peníze a zkoušku, protože kdyby to náhodou vyšlo a Lobova by porazil, možná by skutečně dostal boxerský střet s McGregorem, který de facto totéž udělal před dvěma lety s Floydem Maywaetherem. I když je pravda, že tehdy o nic jiného, než prachy vlastně nešlo.

Takže pokud to Lobov se svými slovy o tom, že si zkusí klasický boxerský ring, pak to bude mít hodně těžké. A pokud si myslí, že když porazil bývalého šampiona dvou vah, že má na elitu současného velteru či lehké střední váhy, pak mu přeji především kvalitní lékařskou péči. Protože Malignaggi nebyl měřítkem.

A totéž přeji jistému Henrymu Cejudovi, který teď hází výzvy na všechny strany a jednu z nich adresoval také Ukrajinci Vasili Lomačenkovi, kterého vyzval na duel „holých kloubů“ právě pod rouškou opojení z výhry bývalého zápasníka UFC (Lobov) nad bývalým elitním boxerem (Malignaggim).

Občas si říkám, že někteří jsou s vidinou chvilkové slávy a zviditelnění se schopni udělat cokoliv. Lomačenko je momentálně pro mnohé nejlepší boxer planety napříč vahami, dokonale promazaný stroj, který nemá slabinu.

Myslím, že „kosmetické úpravy“ obličejů Chrise Lebena či Arťoma Lobova z jejich vzájemného střetu jsou to nejmenší, co by se mohlo stát Cejudovi, pokud by v boji „na férovku“ potkal Lomačenka.

A byť rivalita mezi jednotlivými bojovými sporty na škodu rozhodně není, neměla by se živit za každou cenu a občas by trošku té soudnosti také neškodilo...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze