Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Kruh se uzavřel v Ústí. Kdo by to byl do Rosenberga po exhibici s Konečným řekl

  • Napsal Antonín Vavrda

Konečný vs. Rosenberg / zdroj foto: archivKonečný vs. Rosenberg / zdroj foto: archivPRAHA – V sobotu večer se uskutečnil v ústecké Slunetě galavečera profesionálního boxu. Myslím, že hodně povedený. V rámci něj jsme viděli několik zajímavých a silných momentů. Jedním z nich byl bezesporu duel Roberta Rosenberga s Michalem Řehákem.

VÍCE K ROBERTU ROSENBERGOVI:

Psal se datum 21. prosince 2012. Bylo to zhruba devět měsíců, co jsem věnoval webu Profiboxing.cz, co jsem definitivně propadl psaní o profesionálním a také amatérském boxu.

V ústecké Slunetě jsem z pod ringu sledoval poprvé coby novinář galavečer pořádaný mým šéfem Lukášem Konečným, jehož vrcholem byl parádní střet o domácí titul v lehké váze mezi Martinem Parlagim a Michalem Dufkem.

Na akci se objevila velmi zajímavá jména, vždyť dorazili Saša Dimitrenko, Michael Wallisch, nechyběly legendy Luboš Šuda či Slávek Konečný, mezi profesionálními boxerskými provazy debutoval Vladimír „Rocky“ Říha.

Prostě samá lepší společnost.

A do ní se tehdy vklínil v exhibičním souboji i Robert Rosenberg. Pro mnohé kontroverzní osoba. Bývalý pornoherec, muž, který si prošel vězením, který hodně lidí pobuřuje mimo jiné i svými komentáři na sociálních sítích, kde si příliš neláme hlavu s gramatikou.

Rosenberg, který už v té době měl jeden profesionální duel (ten druhý absolvoval osm dní po Slunetě), se postavil domácímu miláčkovi davů Konečnému.

Vydržel s ním všechna tři vypsaná kola. Ostudu si neudělal. Což ostatně prohlásil i jeho přemožitel.

Přesto mnozí tento duel hanili, když Robert do duelu nastupoval, tak si z hlediště musel vyslechnout dost nechutností. Sám si pak pamatuji na pozápasový rozhovor s Robertem, který byl, jak u něj bývá zvykem hodně emotivní, akční.

Robert už tehdy ale ukazoval obrovský zápal pro tento sport. S ohledem na skutečnost, pod jakým obrovským tlakem kvůli veřejného mínění byl a je, před ním prostě a jednoduše nejde než smeknout.

Rosenberg vs. Řehák / zdroj foto: Crazy ProductionRosenberg vs. Řehák / zdroj foto: Crazy Production

Nejenže u boxu zůstal. On se dokázal probít až k titulovému zápasu. Jak jinak než ve Slunetě. A byť se ohledně konce duelu proti Radku Linkovi spolu neshodneme a pořád to beru jako zbytečnou kaňku na jeho boxerském rekordu, nic to nemění na skutečnosti, že toho dokázal více než mnozí čekali.

Posuďte sami:

Po sobotní derniéře má ve 44 letech na kontě 14 zápasů, z nichž osm vyhrál, sedm před limitem.

Postupně z nuly vybudoval vlastní gym BC Rebel, odkud již nyní vozí své svěřence na různé turnaje, či oblastní kola.

Usadil se po boku přítelkyně Petry, se kterou má tříletého synka Rockyho.

Moderuje různé akce (ano, i ze své bývalé branže, ale co je na tom špatného?), pokud se v Česku objeví nějaký zajímavý seminář, nebo akce týkající se boxu a bojových sportů obecně, nechybí tam.

Když se s ním bavíte, dokáže na vás vysypat tolik zápasů a informací, že si říkáte: „sakra, já coby novinář bych se měl nad sebou zamyslet a začít na ten box koukat více.“

Robert Rosenberg byl, je a bude svůj. Žije naplno, říká, co si myslí, spoustu lidí tím rozčiluje. Českému profesionálnímu boxu ale rozhodně ostudu během své zhruba sedmileté kariéry nedělal, naopak i s ohledem na všechen ten despekt, se kterým se musel potýkat, si zaslouží uznání.

To se mu dostalo ostatně už v sobotu od fanoušků ve Slunetě, která ho tentokrát přivítala následně i vyprovodila z ringu s potleskem.

A svůj potlesk přidávám i já.

Díky!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze