Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Když vás soupeř nechá psát historii. Lopez není král, Loma mu triumf přenechal

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko vs. LopézLomačenko vs. LopézPRAHA – Svět boxu zpracovává, a ještě asi nějakou dobu bude zpracovávat sobotní duel o krále lehké váhy mezi Téofimem Lopezem (16-0, 12 KO) a Vasylem Lomačenkem (14-2, 10 KO). Ten nečekaně opanoval prvně jmenovaný po dvanácti kolech na body. Troufám si ale říct, že skutečným králem není.

Ukrajinec Lomačenko byl mnohými přezdívám „Hi-Tech“, „No Mas Chenko“ či „Matrix“. Výkon jako z jiné planety předvedl také proti Lopézovi. Byl to Matrix. Ale podivný. Neznámý. Nepochopitelný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Alespoň tedy pro mě.

Do hlavy Lomačenkovi a jeho otci (a trenérovi) nevidím, ale těch dvanáct kol na mě působilo dojmem, který jsem prezentoval během komentování. Ukrajinec chtěl za předzápasová slova a hecování rivala ponížit se vším všudy. Rozjet se pomalu, nechat ho vystřílet, postupně dupat na plyn a završit vše knockoutem.

V jedenáctém kole, svém oblíbeném, k tomu měl blízko. Ale práci nedokončil. A naopak v posledním dvanáctém byl v mých očích on na pokraji minimálně downu.

Pokud je toto alespoň blízko pravdě, pak jen potvrdil slova Lópeze o sebestřednosti a namyšlenosti. Pocitu, že je boxerským Bohem. Dvanáct kol v ringu v MGM Grand Bubble mu ale přes všechny superlativy na jeho osobu po dobu celé kariéry ukázalo, že je prostě pořád jen člověkem z masa a kostí. Byť ve svém oboru výjimečným.

Bodoví zápasuBodoví zápasu

López je sympaťák. Nesmírně šikovný a silný bijec, který má před sebou velkou kariéru, přesto se nemohu zbavit dojmu, že Loma měl minimálně 34 minut ze 36 vlastně zápas pod kontrolou. Že věděl, co dělal a myslel, že to dělá správně. Ve chvíli, kdy zvýšil svoji rychlost na tu alespoň blížící se jeho normálu, mladý Američan nestíhal. Byl horší po všech stránkách.

Sice nyní má pásy všech čtyř federací v lehké váze (byť ten WBC vlastně ne plnohodnotný, dle jejích regulí, status Franchise champ nelze v ringu ztratit a regulérním mistrem je Devin Haney), v mých očích nejlepším boxerem této váhy není. Není lepším než Lomačenko. Prostě není, jen ten mu svojí namyšleností a taktikou pásy a pozici daroval.

Zda je skutečným králem, ukážou až další zápasy. Až další výzvy. Třeba zmíněný Haney, nebo další Američané Gervonta Davis a Ryan Garcia. Což ale rozhodně nejsou špatné vyhlídky. Stejně jako skutečnost, že se Lomačenko ještě „na stará kolena“ správně naštve, přepne svůj počítač v hlavě do červeného, ničitelského módu a ukáže, že šlo opravdu o chvilkové selhání systému.

O pýchu a pád.

Kompletní statistikyKompletní statistiky

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze