Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Kdo chce moc, nemá nic. Intriky 'milenky' de la Hoyi prohlédl Canelo pozdě

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo a De la HoyaCanelo a De la HoyaPRAHA – Pro fanoušky boxu a pro mnohé experty to byl šok. Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) před týdnem zažaloval DAZN a svého promotéra Golden Boy Boxing, po kterých chce náhradu škody za to, že nemůže nyní boxovat, a de facto rozvázání kontraktů. Jenže dle všeho šlo jen vlastně o explozi, ke které se schylovalo už delší dobu...

Smlouva na 350 milionů dolarů na 11 zápasů a šest let. Před dvěma lety rekordní svazek mezi streamingovým gigantem DAZN, který našel svoji hlavní hvězdu pro bojové sporty, a mexickou kometou Canelem Alvarezem, který měl za sebou úspěšný druhý fight (alespoň výsledkově) s Kazachem Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

VÍCE K TÉMATU:

Nyní to vypadá, že tohle „manželství“ skončí. A jak to, tak často bývá také v reálném životě, na vině je třetí osoba v tomto soužití. Promotér Oscar de la Hoya, šéf stáje Golden Boy Boxing a muž, který sám plánuje v sedmačtyřiceti letech návrat do ringu.

DAZN totiž podepsalo kontrakt také s Golden Boy, nejen na vlastní akce, ale také jako s promotérem právě Alvareze. Jenže nyní je více než zřejmé, že de la Hoya – který se často prezentuje jako ochránce svých krajanů z Mexika (ano, má americký pas, ovšem původ má pochopitelně v této středoamerické zemi) – to hrál na obě strany tak, aby z toho on sám vytěžil co nejvíce.

Mexický boxer toto prohlédl už loni. Dle všeho za jeho nechutí boxovat s některými jmény není jeho vlastní vůle, ale vůle Golden Boy. Možná i proto jejich vztah je už pár měsíců na bodu mrazu. Na akce létají odděleně, ukáží se jen na oficiálních akcích, jinak spolu de facto nekomunikují.

Což ale zároveň problém. Pokud má Canelo prostředníka, který jedná s prostředníkem de la Hoyou směrem k DAZN, musí to zákonitě smrdět průserem.

Průserem, který může stát streamingovou společnost obrovský balík peněz, které si bude pochopitelně nárokovat u Golden Boy. Že by to v tom případě tuto stáj nejspíše položilo, není třeba dodávat, ani de la Hoya nemá bokem pár stovek milionů dolarů.

Canelo a De la Hoya dříveCanelo a De la Hoya dříve

Navíc, pokud Canelo přepracuje žalobu ke spokojenosti prokurátora (má na to ještě necelé dva týdny), a následně uspěje, už jen tím Golden Boy zasadí tvrdou ránu. Ta už měla před pár lety blízko krachu, de la Hoya spolu s Bernardem Hopkinsem vše zachránili mimo jiné i tím, že zdiskreditovali bývalého výkonného ředitele společnosti Richarda Schäfera.

Teď už by si všichni ukázali prstem na ně. Nemluvě o tom, že případná náhrada za Canela – Ryan Garcia – se pohybuje v blízkosti svého krajana více než kolem de la Hoyi. Ostatně, aby ne, když jejich trenérské týmy prolínají.

Další vývoj kolem Canela Alvareze a jeho žaloby na DAZN/Golden Boy bude pro box nejen nesmírně zajímavý, ale možná také určí následné dění.

Boxeři v podobných sporech vítězí málokdy, ovšem možná nejslavnější mexický sportovec současnosti má obrovskou mediální i právní sílu. A ve chvíli, kdy by uspěl, ukázal by cestu dalším. A také se by se stal extrémně silným hráčem na poli volných agentů.

Klidně se totiž může stát, že se ve třiceti letech rozhodne jít po stopách svého dosud jediného přemožitele, Floyda Mayweathera. Vyrazí vstříc další zápasy bez stálého manažera/promotéra a bude si zápasové (televizní) smlouvy domlouvat sám se svým vlastním týmem. A třeba pod sebe přetáhne od rivalů další boxery...

A třeba se dočkáme úplně jiného řešení, de la Hoya přece deklaroval, že se chce vrátit a ukázat mladým, že ještě má na to, bojovat o tituly. A to od lehké střední po střední (super) váhu.

Že by se bývalí parťáci ocitli v ringu znovu? Tentokrát coby soupeři v rukavicích?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze