Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Joshua s Pulevem dominoval. Tečka. S Furym musí bojovat. Tečka. Domluví se?

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs FuryJoshua vs FuryPRAHA – Z hlediště ten zápas sledovala tisícovka fanoušků včetně americké legendy Floyda Mayweathera. Brit Anthony Joshua (24-1, 22 KO) v devátém kole ukončil rozbitého Bulhara Kubrata Puleva (28-2, 14 KO) a de facto udělal poslední krok ke šlágru s Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Schválně jsem si chtěl s tímto komentářem trošku počkat, sledovat, jak probíhají jednání mezi zástupci Joshuy a Furyho, o kterých se začalo mluvit vlastně okamžitě od chvíle, kdy dopadl poslední úder. Jestliže v neděli a pondělí byli Eddie Hearn – Matchroom Boxing (Joshua) – a Bob Arum – Top Rank Boxing (Fury) – sdílní, v následujících hodinách už nikoliv.

VÍCE K DĚNÍ KOLEM JOSHUA VS. FURY:

Zda kvůli rozdílným představám (což oba vylučují), nebo jen čistě pro to, že Hearn tyto dny řeší galavečery Golovkin vs. Szeremeta a Canelo vs. Smith, poznáme po sobotě, na startu příštího, vánočního týdne. Za sebe mohu říct, že dostat pod stromeček dohody o dvou zápasech Joshua vs. Fury, nic dalšího by snad již nebylo třeba.

Tenhle zápas oba potřebují. Pro svůj odkaz, pro své legendy. Pro vyprávění vnoučatům. Stejně jako Joe Louis potřeboval Maxe Schmelinga, stejně jako Rocky Marciano potřeboval Joa Louise, stejně jako se potřebovali Muhammad Ali, Joe Frazier a George Foreman navzájem. Stejně jako potřeboval Michaela Spinkse, Evander Holyfield jeho, Vitalij Kličko střet s Lennoxem Lewisem a Vladimir Kličko souboj s Furym a hlavně Joshuou.

 

A jistě poslední tři legendy odpustí – a slovo legendy je na místě, protože už i Vladimir Kličko míří do Síně slávy – ale ani jeden z těchto soubojů se nerovná tomu mezi Joshuou a Furym. Vlastně málokterý duel v minulosti se mu rovná.

Dvě těžké váhy na vrcholu sil. V nejlepším věku. Dva obrovití chasníci. Dva majitelé titulů všech prestižních federací v těžké váze, navrch s pásem The Ring Magazine (Lineal champ). Dva krajané, Britové.

Ostrovní box momentálně těžké váze vládne. Suverénně, nezpochybnitelně. A myslím, že už nikdy nebude mít podobnou šanci jako nyní. Už nikdy nebude mít šanci si zajistit pozornost celého světa a žárlivost zámoří, které bude chtít poté co nejrychleji vyslat svého spasitele. Že ho právě nyní nemá, je věc druhá, pokud se tedy nedokáže ve své mysli transformovat jistý Deontay Wilder.

Že by se poté uzavřel trojúhelník a on se utkal s vítězem? Joshou? Furym?

To je teď jedno. Prostě nám Eddie a Bobe dejte zápas, co OPRAVDU VŠICHNI CHTĚJÍ. Prosím. Zajistěte nám krásné boxerské Vánoce.

Tečka.

 

 

 

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze