Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Floyde, tak se buduje odkaz. Manny ukazuje velikost, vlasy si rve jistě i Crawford

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny PacquiaoManny PacquiaoPRAHA – Boxerský svět se rozhodně nenudí. Dva týdny ostrých tahanic v těžké váze, o víkendu souboj o absolutního krále lehké velterové váhy. V mých očích ale vše přebilo páteční „nenápadné“ oznámení Mannyho Pacquiaa (62-7-2, 39 KO), že si to v létě rozdá s Errolem Spencem Jr. (27-0, 21 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ano, jsem fanouškem Mannyho, vždy jsem byl a vždy budu. Ano, Floyd Mayweather odešel do důchodu neporažen, s Pacquiaovým skalpem, je také o téměř dva roky starší. Ale, jen tak pro připomínku:

Oba rivalové se měli utkat už více než 10 let zpět, tehdy z toho dle většiny expertů vycouval Mayweather, který je stejně jako například Ukrajinec Vladimir Kličko znám až absolutní přesností výběru soupeřů. K duelu došlo až v květnu 2015, kdy byly výhody na straně staršího Američana a kdy vstupoval Filipínec do ringu se zraněním ramene přední ruky. Nakolik vážným, těžko říct, zpochybnit tuto skutečnost ale nelze.

Po tomto souboji stihl Mayweather (údajně) rozlučkový souboj s kamarádem Andrem Bertem, který byl těžce za zenitem, exhibici ovšem pod rouškou oficiálního duelu s Conorem McGregorem, reálnou show s maličkým Japoncem Tenšinem Nasukawou a za dva týdny si to rozdá s „obrem“ a Youtuberem Loganem Paulem.

Toliko k odkazu hrdého „TBE“ (The Best Ever) a v 50 profesionálních zápasech oficiálně neporaženého sportovního miliardáře.

Pacquiao, který v létě absolvuje už svůj 72. profesionální duel?

Po prohře s rivalem se potřetí (a podruhé vítězně) popasoval s Timem Bradleym, poté si poradil s mladým Jessiem Vargasem, následně kontroverzně prohrál s Australanem Jeffem Hornem. Po roční pauze se vrátil impozantním triumfem nad stárnoucím Argentincem Lucasem Martinem Matthyssem, spráskal bývalého chráněnce Maywaethera – Adriena Bronera – a v červenci 2019 umlčel do té doby neporaženého Keitha Thurmana.

Nyní stojí proti dalšímu neporaženému Američanovi v nejlepších letech. Ano, lehce porouchaného předloňskou podzimní nehodou, kterou jako zázrakem přežil bez vážnějších zranění, přesto 31letým neporaženým šampionem dvou prestižních federací. „Nikdy jsme se nevyhýbal výzvám. Celou svoji kariéru,“ okomentoval dohodu lakonicky „Pacman“.

Manny vs. SpenceManny vs. Spence

Ano, je to věcí úhlu pohledu, ale v mých očích je právě tento přístup s pár prohrami na kontě daleko více než čistý rekord s řadou „ale“ v podání Floyda Maywaethera. Proto ten u mě vždy bude – ač je to talent od Boha, a navíc neskutečně psychicky odolný (a za rouškou floutka také profesionál) – až za nejen Pacquaiem, ale třeba i Joe Louisem, Jakem LaMottou, Rockym Marcianem, Joe Frazierem, Georgem Foremanem, Muhammadem Alim či Mikem Tysonem.

Pravdou je, že zatímco Floyda dění kolem životního rivala nemusí tolik trápit, stále má dost příznivců, svoji teorii, a hlavně nezpochybnitelný odkaz, trhat vlasy si musí po pátku jiní.

V první řadě Terence Crawford, další neporažený šampion velteru. Ten nejdříve Mannyho odmítal, po jeho posledních výsledcích si vše rozmyslel, jenže obě strany (možná i vinou promotéra Boba Aruma) nakonec společnou řeč nenašly.

Totéž platí o Mikeym Garciovi i mladé pušce jménem Ryan Garcia, kteří také údajně jednali s legendou o vzájemném střetu.

Důvod? S ohledem na poslední dva roky, s ohledem na covidovou dobu je totiž téměř jisté, že pokud se Pacquiao vydá do boje o post prezidenta Filipín, pak souboj se Spencem bude jeho posledním. A pro Američana je vlastně jedno, jak jejich setkání dopadne, už nyní má nad rivaly navrch. Celý život se bude moct chlubit tím, že stál v ringu s jedním z nejlepších boxerů všech dob.

Dne 21. srpna odstartuje psaní svého vlastního velkého odkazu. Odkazu, díky kterému neupadne v zapomnění. Odkazu, díky kterému nebude jen elitním boxerem tak, jak je jím dosud podobně jako právě Crawford, ale nastoupí cestu možné budoucí legendy.

Prostě jméno Manny Pacquiao v boxerském rekord vám zajistí daleko více, než skvělé tažení váhovými kategoriemi ovšem proti zapomenutelným soupeřům (Crawford a Mikey Garcia), či přízeň na sociálních sítích (Ryan Garcia).

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze