Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR DAZN ústupkem kvůli UFC ukázalo slabost. Bodoví, že Canelo je 'neporazitelný'

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Pomineme-li čistě sportovní stránku zápasu Canelo Alvarez vs. Sergej Kovaljov, který opanoval v jedenácti kolech prvně jmenovaný, pak by se nemělo zapomenout po tomto zápase na dvě další důležité okolnosti.

DAZN, streamingový obr, který se pustil loni do světa bojových sportů jako utržený ze řetězu, ukázal v noci na neděli obrovskou slabost. A také, že se plány (a přání) společnosti dle všeho neplní tak, jak se očekávalo.

DALŠÍ KOMENTÁŘE NA NAŠEM WEBU:

Paradoxně je částečným viníkem i hlavní víkendová hvězda, Canelo Alvarez.

Do té loni DAZN nasypalo 365 milionů dolarů za 11 zápasů (v neděli ukrojil z tohoto talíře dalších 35 milionů dolarů), přes 100 milionů pak zinkasoval také v té době jeho velký rival, Kazach Gennadij Golovkin.

Všichni čekali, že dojde na završení trilogie. DAZN pak věřilo, že jim promování tohoto duelu přinese spoustu předplatitelů a pomůže částečně pokrýt výdaje na oba. Jenže i přes velký nátlak na Alvareze uběhl rok a završení trilogie je v nedohlednu.

Devětadvacetiletý Mexičan povinnost s „GGG“ boxovat ve smlouvě nemá a moc dobře ví, že pokud je pro něj nějaký duel rizikem, tak tento. Kecy o tom, že ho dvakrát porazil, jsou povinností, ale naprosto mimo mísu. A všichni to moc dobře ví. A tuším, že ani Canelo si jimi není úplně jistý.

DAZN už v průběhu roku zvýšili poplatky pro nové uživatele za sledování svých přenosů (což se dalo pochopit, že startující ceny nezůstanou) a tipuji, že ceny zase příští rok o něco vzrostou.

Nyní pak naprosto nepochopitelně ustoupilo komplexu MGM Grand, v jehož hotelu se galavečer uskutečnil, aby s hlavním tahákem počkalo na vrchol UFC 244 a duel Jorge Masvidal vs. Nate Diaz. Takže zatímco Alvarez s Kovaljovem si po rozcvičení šli dát šlofíčka, mezinárodní sítě chvíli nevěděly, co se děje, fanoušci v aréně na obřích obrazovkách sledovaly zápas MMA z New Yorku.

Důvod? DAZN doufalo, že předplatitelé, kteří sledovali UFC pak přepnou na box (případně si ho zaplatí také). Aby těch paradoxů nebylo málo, streamingový obr vysílá konkurenční Bellator MMA.

Ano, z pohledu fanouška to byl skvělý a vstřícný krok, něco podobného bojovým sportům rozhodně neškodí (ESPN například galavečer Miguel Berchelt vs Jason Sosa naplánovala tak, aby skončil před #CaneloKovaljov i UFC 244), jen by bylo fajn o tom informovat. A ještě lepší by bylo, aby se zodpovědní lidé (z DAZN) před gala nedušovali, že něco takového nehrozí a že je dění v NYC nezajímá.

A druhá okolnost?

Po deseti kolech měli oficiální bodoví na svých kartách tyto výsledky: 96-94, 96-94 pro Alvareze a 95-95.

Body Canelo vs. KovaljovBody Canelo vs. Kovaljov

Kde se k tomuto výsledku dostali? Těžko soudit, ale tohle už není náhoda a já si troufám tvrdit, že jej viděli skrze bankovky inkasované od DAZN a také Oscara de la Hoyi.

Nechápejte mne špatně, Canelo Alvarez je skvělý boxer. Opravdu špičkový. Jenže právě pro to nepotřebuje takovou špinavou pomoc.

Už proti Floydu Mayweatherovi, jeho předchůdci v tomto protěžování, CJ Rossová nabodovala naprosto nesmyslnou remízu 114-114. Následoval střet s Erislandym Larou a úlet Levi Martineze v poměru 117-111.

O dvou duelech s Kazachem Gennadijem Golovkinem už se toho napsalo stohy. V prvním mu slepá Adalaide Byrdová nadělila dárek v podobě triumfu 118-110 a v tu chvíli vlastně bylo jedno, jestli o zápase rozhoduje ona, nebo cvičená opička z cirkusu. V odvetě pak dvojice Dave Moretti a Steve Weisfeld viděli těsnou výhru Canela, byť většina světa maximálně remízu.

O víkendu pak nesmysl proti Kovaljovovi, byť většina odborného světa měla na svých kartách v čele Kovaljova, nejčastěji verdiktem 97-93.

A to se bavíme o ostře sledovaných duelech od roku 2013.

Je to strašná škoda, protože Canelo Alvarez je už dávno jistým členem Mezinárodní boxerské síně slávy a jedním z nejvýraznějších boxerů minimálně 21. století. A byl i bez této do očí bijící pomoci svého „zamilovaného“ promotéra a „náhlou slepotou“ trpících rozhodčích.

Canelo je tak v podobné situaci jako býval Mayweather. Na jeho duely už kouká řada fanoušků pro to, že si přeje jeho prohru. To, aby ho soupeř knockoutoval. Protože jinak ani porazit prostě a jednoduše nejde.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze