Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Další Prymulův vlastenec. Oktagon? Ten bohužel může být opravdu jen na měsíci

  • Napsal Antonín Vavrda

Prymula Vs NovotnýPrymula Vs NovotnýPRAHA – Ministr zdravotnictví Roman Prymula a celá česká vláda ve čtvrtek opět „zazářili“ a předvedli další vlnu omezení. Omezení, které se tentokrát dotklo také sportu. Odvětví, které v mnoha ohledech dělalo v posledních týdnech a měsících první poslední, aby podobně jako na jaře nedopadlo. Opět marně.

19. srpna pustili ministerstvo zdravotnictví na české stadiony až 50 procent kapacit.
23. září přišlo zpřísnění na max 2 tisíce na fotbal, tisíc na hokej, opatření měla platit 14 dní.
30 září byl odsouzen sport k dění bez diváků. Komplet. Opět s platností na 14 dní.
8. října žádný sport, basta, šlus. Opět s platností na 14 dní.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Pomineme-li skutečnost, že pan Prymula neumí počítat dny v kalendáři, stejně jako skutečnost, že nakažených v Česku přibývá (překvapivě, když na podzim obecně viróz přibývá, a navíc nyní už na testy nechodí každý, kdo si jednou kýchl anebo měl den zvýšenou teplotu – s veškerou úctou ke skutečně nemocným lidem), si dal sportovní terminologií solidní vlastní gól.

Plně respektuji, že má pocit moci a zodpovědnosti vůči obyvatelstvu, byť tu druhou část mu při vší úctě nevěřím ani za mák (a to nejsem žádný konspirační teoretik, ale jsem například moc zvědav, co má plánované otestování celé země společného s jeho v létě založenou živností na výrobu zdravotnických potřeb).

Potom ale nechápu toto:

1. Proč donutil lidi chodit i do fitka v rouškách, maskách, držet dvoumetrové odstupy, když je nyní zavírá? Jaký je rozdíl mezi posilovnou a obchodním centrem jako takovým, když jdete nakoupit ve špičce potraviny třeba do Alberta?

2. Proč okolnostmi donutil například fotbalovou asociaci k opravdu tvrdým opatřením, když je jim odměnou opět přerušení soutěží? Čím se prvoligové a druholigové kluby provinily? Co udělaly špatně?

3. Šíří se koronavirus na venkovních stadionech více než jinde? Pokud taková studie existuje, proč ji profesor (plukovník?) Prymula ještě nepředložil?

Prymula Vs sportPrymula Vs sport

4. Totéž platí – jak správně poznamenala největší extraligová hvězda Milan Gulaš – pro hokej. Ano, v týmech je větší promořenost než ve fotbale, ostatně to byla také hokejová cesta. Ale jak to souvisí s diváky? Kteří jsou od týmů odděleni často oním plexisklem, které mimochodem musí mít na svých obličejích třeba prodavačky v některých obchodech.

5. Jak ohrožují veřejnost bojovníci MMA, nebo profesionální boxeři, kteří si to pár minut rozdávají tváří v tvář v kleci, či ringu?

6. Proč nic z toho v zahraničí problém není? A upozorňuji v zahraničí, kde také skokově rostou nově nakažený tímto uměle vytvořeným „virem“?

Jeden ze spolu-majitelů Oktagon MMA, který má na příští sobotu naplánovaný galavečer bez diváků, Ondřej Novotný na sociálních sítích napsal: „Oktagon 17 – jestli bude? A já říkám BUDE! Počítám, že jak řekl ministr – výjimka na velké mezinárodní akce je naše. A i kdyby to náhodou změnil, tak bude. Třeba v bublině na měsíci, ale BUDE. Uděláme to pro naše bojovníky, spolupracovníky a fanoušky.“

Osobní sympatie/antipatie stranou, strašně bych to Oktagonu přál. Pro ony bojovníky (a také fanoušky), kteří třeba už rok nezápasí, opakovaně se připravují, mají nějakou vizi či cíl, aby o něj opakovaně přišli. Věřte, není o co stát. Není pro život nic horšího, než když ztratíte cestu a na jejím konci.

Bohužel si myslím, že Oktagon bude muset z brněnské „pevnosti“ skutečně udělat onu „měsíční bublinu“ na jiné planetě, jiném místě v Česku (jedno by mě i napadlo), nebo v některém z okolních států. Proč?

Prymula Vs NovotnýPrymula Vs Novotný

Protože, když Prymula uťal mimo jiný fotbal, který mu opravdu „dělal, co na očích viděl a mysli tušil“, proč by měl dávat výjimku se statusem mezinárodní sportovní akci Oktagonu, který proti němu dlouhodobě vystupoval, který je – v tuto chvílí bohužel – soukromým subjektem bez zastřešení svazu svého sportu (tak, aby mu mohli pomoct například NSA či ČUS) a který nemá pevně nastavený a ministerstvem schválený anti-covidový program (pokud mi tedy něco neuniklo)?

Bohužel si i mocní sportovní funkcionáři musí zvykat, že je má v hrsti skrze pro mnohé pochybný vir jistý ministr zdravotnictví. Otázkou je, jak dlouho je současná situace, kdy se bortí jeden byznys za druhým lidí, kteří na to nebyli zvyklí. A navíc ne kvůli vlastním chybám.

Za to, že část populace nerozumí tomu, že má někde nosit roušku, že část populace se za celý život nenaučila mýt ruce, neprskat na druhé, nekýchat na ně, nechodit nemocný mezi ostatní, nenarušovat osobní prostor druhému člověku, skutečně fotbalisté, hokejisté, bojovníci a další sportovci spolu se svými nadřízenými skutečně nemohou.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze