Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Chavez Jr. ponížil box, ať skončí. Jako otec, který předal pochodeň Canelovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Chavez Jr. a CaneloChavez Jr. a CaneloPRAHA – Byl to hodně bláznivý a divoký víkend. Stál za to. Opravdu. Jen, kdyby jistý syn slavného otce neudělal boxu takovou medvědí službu.

Je těžké soudit člověka, když ho neznáte osobně. Opravdu nechci tvrdit, že je Julio Cesar Chavez Jr. špatný člověk, nikdo nevidí za oponu světla ramp. A pokud ano, pak nikdy nevíte, zda vám (nebo do médií) říká pravdu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ovšem chování bijce přezdívaného „JC Jr.“ mělo k profesionalismu vždy daleko. Vlastně se k němu přiblížil jen v roce 2012, když se chystal na šlágr s Argentincem Sergiem Martinezem a o pět let později před duelem s krajanem Canelem Alvarezem.

Oba souboje prohrál. A druhá zmíněná prohra jako by definitivně ukázala jeho „pravé já“. Rozmazlené otcem, který jej zjevně chtěl vidět coby svého následovníka a který mu navenek svoji opičí láskou paradoxně ubližoval.

Na posledních třech akcích se představili v ringu fanouškům oba. Julio Cesar Chavez Sr. v exhibicích, syn v oficiálních soubojích. Dva z nich prohrál. Do všech nastoupil s nadváhou. Ve všech působil v ringu tak, jako kdyby se zápas měl vyhrát sám. Jako by stačilo jeho jméno.

Jaký to rozdíl proti otci, 58leté legendě, která ve všech třech klání bojovala více než potomek. Jeden z nejlepších boxerů historie ukázal, co v něm je. A jak moc si váží svých fanoušků, svého sportu. Na rozdíl od syna.

Ten jako kdyby chtěl definitivně ukázat, jak box (otce) nenávidí. S možná nejvýraznější postavou světa MMA Andersonem Silvou ukázal vlastně vše špatné, co v něm je. Mizernou přípravu, nudný styl, výmluvy po prohře (kolikáté už). Prohře, kterou dal náboje komunitě světa smíšených bojových umění.

Canelo o Chavezovi Jr.Canelo o Chavezovi Jr.

Conor McGregor selhal. Mark Hunt selhal (byť alespoň bavil). Ben Askren se nechal doslova zostudit. Claressa Shieldsová naopak v kleci napoprvé slavila, stejně tak porazil „Cassius“ Clay Collard v oktagonu Anthonyho Pettise. MMA potřebovala sebevědomé boxery, kteří vyhrávali „doma“ i „venku“ a kteří poukazovali na to, že si vydělali v rukavicích více, zkrotit.

A byť je „Spider“ sympaťák, pro kované boxerské fanoušky i experty je smutné, že se to povedlo právě jemu. V šestačtyřiceti letech. Poté, co v kleci prohrál sedm z posledních devíti duelů (jeden skončil „bez výsledku“). Proti o jedenáct let mladšímu rivalovi. Bývalému mistru světa.

Možná je to vůči „JC Jr.“ s ohledem na úvod textu kruté, ale... Když po něm doboxoval exhibici otec, pozval si do ringu Canela Alvareze, který byl akci ve svém rodném městě přítomen. A předal právě jemu pochodeň mexického boxu. Ten ji s nefalšovanou pokorou a radostí přijal. Syn slavného otce zůstal mimo světla ramp, možná ani v aréně už nebyl.

A tak by to mělo zůstat. Už napořád. Tenhle příběh s ne úplně šťastným průběhem i tečkou by měl v sobotní noci skončit. Pro dobro Chaveze Jr. i boxu jako takového.

Chavez Sr. o CaneloviChavez Sr. o Canelovi

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze