Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Canelo-Jacobs nebyla válka, nebyl to jen box. Promotéři ale teď mají těžkou hlavu

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Sobotní noc patřila ve světě boxu střetu dvou elitní středních vah, Canelu Alvarezovi (52-1-2, 35 KO) a Danielu Jacobsovi (35-3, 29 KO). Ten ovládl prvně jmenovaný, který tak opět posunul své jméno na ratingu současného boxu i historie...

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE:

Kdo čekal slibovanou řež ve stylu Marvin Hagler – Thomas Hearns musel být lehce zklamán. Střet v T-Mobile Arena byl spíše šachovou partií se záblesky tvrdých bitev (hlavně ve druhé polovině z vypsaných dvanácti kol), přesto – nebo právě pro to – si ale boxerští fanoušci museli přijít na své.

Oba ukazovali, jak skvělými boxery jsou. A jak rozmanitým tento sport může být. Canelův styl je jiný než ten Vasila Lomačenka, Alexe Usyka, Anthonyho Joshuy, Deontaye Wildera či Tysona Furyho, ale těžko lze říct, že není koukatelný či účinný.

Právě naopak. Jacobs sice nějaké okénka našel, ale bylo jich málo. Důvody? Skvělý soupeř a respekt z něj. Těžko mu to může mít někdo za zlé.

Stejný respekt předvedl také Canelo. Několikrát bylo vidět, že se chvíli snažil o tlak, ve chvíli, kdy ale pocítil sílu úderu soupeře z jeho kontru, vzal zase rychle zpátečku a držel se herního plánu.

Musím říct, že pohyb Jacobse a jeho boj z otočeného gardu (škoda, že tak nečinil více) je na střední váhu famózní.

Stejně tak to platí o spodcích a side-stepech mexické hvězdy. Vysoká škola boxu, kterou by měli promítat trenéři svým svěřencům. A je jedno, zda jsou amatérskými, či profesionálními boxery.

Sečteno, podtrženo: viděli jsme méně akce, než bylo slibováno, přesto jsme viděli 36 minut špičkového boxu, u kterého jsem se já osobně nenudil.

Už během souboje mne ale několikrát napadla otázka: Co bude nyní s oběma dál?

U Jacobse se mi nabízí, možná mne budou někteří lynčovat, proklínat, odveta s Golovkinem o to, zda je především druhý jmenovaný připravený na ještě jeden střet v Canelem. V tom případě by na něj došlo až příští rok v květnu.

Nebo vyhecované americké derby s Jermallem Charlem (28-0, 21 KO), jenže zde je problém v tom, že ten bojuje pod hlavičkou Premier Boxing Champions a Showtime Boxing. Na druhou stranu, když se Eddie Hearn dokázal domluvit s touto organizací na střetu Anthony Joshua – Andy Ruiz Jr., třeba zvládne i toto.

A Canelo Alvarez? Zde je to ještě složitější. Bude po velkém střetu následovat zase „lehce odpočinkový“? Sám Mexičan chce psát historii. Tu by ve střední váze psal v tuto chvíli jen se dvěma soupeři:

1. Gennadijem Golovkinem, se kterým by završil další jistě poutavou trilogii.
2. Demetriem Andradem, který drží pás WBO. Tedy pás, který stále teprve osmadvacetiletému Mexičanovi v této váze do sbírky chybí.

Jenže proti „GGG“ se Canelovi znovu do ringu příliš nechce, Andrade je sice skvělý boxer, ovšem spadá do škatulky: velké nebezpečí/malé zisky. Tu by ale mohl kompenzovat zmíněné sjednocení všech titulů ve střední váze, což se před ním právě v ní povedlo jeho manažerovi Bernardu Hopkinsovi.

V případě, že do těchto výzev nepůjde, moc dalších nevidím, a Oscaru de la Hoyovi příliš nezávidím. Na druhou stranu, on na rozdíl ode mne (i fanoušků) ví moc dobře, co dělat.

Ostatně, on sám už pohovořil o tom, že by Canelo mohl vylézt pro některý z pásů do váhy polotěžké. A nakonec proč ne? Ostatně i východní klika v ní vládnoucí by proti jistě nebyla a minimálně stárnoucí „Krusher“ Sergej Kovaljov se nejeví jako nezdolatelná překážka...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze