Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Byznys více než sportovní umění. Josh Taylor je skvělý boxer, ale kdo ho zná?

  • Napsal Antonín Vavrda

Taylor vs. RamirezTaylor vs. RamirezPRAHA – Pravda našich prarodičů a rodičů říká, že „život není fér“. Nejnovějším příkladem ve světě boxu budiž příběh Joshe Taylora (18-0, 13 KO), toho času absolutního šampiona lehké velterové váhy.

Často si lidé myslí, že je musí všichni znát, přičemž zapomínají, jak skreslující může být pohled jejich vlastní bubliny (sociální sítě, výběr přátel na nich) a třeba i sportu. Skotský boxer Josh Taylor má všechny předpoklady, aby svoji bublinu překročil, ale zatím se mu to nepovedlo.

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE:

Ani nyní, když dokázal v parádním souboji zdolat 3-0 na body Joseho Carlose Ramireze (26-1, 19 KO). „V sobotu večer jsem porazil pět mužů – ringového Kennyho Baylesse, tři bodové a také Ramireze,“ okomentoval on sám bodový triumf a připomněl, že zkušený Bayless dal skutečně po dvou downech Ramirezovi hodně času na to, aby se z nich alespoň trochu dostal, stejně jako fakt, že nebýt těchto downů, tak by duel skončil remízou.

Jenže také zazněly jiné názory, jeden od promotéra konkurečního Matchroom Boxing Eddieho Hearna: „Ten chlap právě stanul na vrcholu své divize, má všechny pásy, vypadá dobře, boxuje skvěle, přesto o něm nikdo neví. Jak je to možné? Proč jsem o něm v Americe před zápasem skoro neslyšel? Protože jeho manažeři odvádějí ohledně propagace mizernou práci.“

Můžeme si myslet, že jde o slova rivala, který si chce kopnout do nemilovaného Franka Warrena (spolupromotér Taylora), což samozřejmě je částečně pravda. Zároveň bych se pod jeho slova rád podepsal.

Pozápasový rozhovor na Youtube kanále Top Ranku (americký promotér) sledovalo o třetinu méně lidí než vystoupení Tysona Furyho v předzápasovém studiu. Co se týče jeho samostatné propagace před víkendovým duelem, pak jej strčí do kapsy právě Matchroom Boxing třeba i s debutantem Khalilem Coem.

Skotský bijec se na svých sítích pochlubil koláží z deníků, které o jeho triumfu po duelu psali. Je krásná, velká, obsáhlá. 95 procent z fotek ale tvoří stránky skotských, nebo britských plátků.

Bodování zápasuBodování zápasu

U výhry ostrovního boxera, který zdolal neporaženého Američana na jeho půdě! Boxera, který se stal teprve pátým mužem, který sjednotil tituly jedné váhy a přidal k nim i pás The Ring Magazine (uděluje se, neboxuje se o něj).

Boxera, který ale i dle BoxRec.com vládne své divizi relativně těsně přes soupeřem, kterého už porazil, v žebříčku bez rozdílu vah mu pak patří na této stránce pozice číslo 20. Důvody?

Krom tří ze čtyř posledních soupeřů mizerní oponenti. A podobně mizerná propagace především od Hearnova rivala Franka Warrena, který pro duel s Ramirezem nedokázal zajistit vysílání britskou televizí.

„Ano, vnímám to, jsem trošku zklamaný. Padesátiletý Floyd Mayweather, který vypadá už vážně staře, bude boxovat s nějakým chlápkem z Youtube a Sky Sports po tom skočí. Jejich krajan se rozhodne vydat do světa udělat velkou věc a nikoho to nezajímá,“ řekl Taylor celkem výstižně pro TalkSport.

Mimochodem, kromě Furyho a zmíněného Mayweathera s Loganem Paulem jej ve zpravodajství na zahraničních sledovaných webech zválcoval i jeho bratr Jake, který se pochlubil obřím výdělkem z boxu, kterému se Taylor dosud ani nepřiblížil, nebo další dva veteráni – Oscar de la Hoya s Georgesem St. Pierrem, jejichž zatím neuskutečněnou exhibici řeší vedle boxerského světa také ten z MMA...

„Holt, život není fér“. Zvláště, když se pro úspěch nedělá maximum (nemluvím o Taylorovi). Snad to svěřenec Bena Davisona pochopí a buďto přitlačí na současné promotéry, aby dělali svoji práci pořádně, nebo se poohlídne po jiných, lepších.

Úderová statistika zápasuÚderová statistika zápasu

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze