Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Výhled Parkera a Ruize? Odveta by byla zajímavá, stejně jako účast Chisory

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz vs. ChisoraRuiz vs. ChisoraPRAHA – Dva zajímavé souboje viděli fanoušci v sobotu v noci ve světovém boxerském ringu. Na britských ostrovech uspěl Novozélanďan Joseph Parker (29-2, 21 KO), který zdolal Dereka Chisoru (32-11, 23 KO), za velkou louží pak slavil Andy Ruiz (34-2, 22 KO) nad Chrisem Arreolou (38-7-1, 33 KO).

Andy Ruiz Jr. číslem pět dle BoxRec.com, Joseph Parker devítkou. Jejich soupeři? Arreola na 80. místě, Chisora na desátém.

I to ukazuje, jak moc jsou někdy žebříčky zavádějící.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtyřicetiletá „Noční můra“ z Los Angeles totiž provětrala Ruize více, než se obecně čekalo. Dokonce jej poslala do počítání a dá se říct, že druhém a třetí kolo pozdější vítěz doslova protančil. Bývalý mistr světa mluvil o tom, že se projevil dlouhý čas bez zápasu, jenže...

Zatímco Ruiz naposledy boxoval v prosinci 2019 (pokud se teda dá v jeho podání mluvit o výkonu v odvetě proti Joshuovi o boxu), Arreola absolvoval poslední svůj duel ještě o čtyři měsíce dříve.

Takže ano, delší pauza se projevit mohla, rozhodně ale nesnižuje výkon jeho rivala. Ten sice prohrál podruhé v řadě, od roku 2014 dokázal zvítězit jen třikrát, navíc nad nepříliš kvalitními soupeři, opět ale ukázal, jaký válečník v něm vězí. A že podobně jako stejně starý Alexander Povětkin má stále co nabídnout.

Skoro se mi vkrádá na mysl kacířská myšlenka – oba veterány postavit proti sobě do jednoho ringu.

Byť ano, je mi jasné, že to bude nesmírně složité, jelikož mezi Arreolovým šéfem a týmem kolem ruského bohatýra rozhodně nepanují ideální vztahy. Důvodem je soudní pře mezi Deontayem Wilderem, který patří do stejné manažerské skupiny, a olympijským vítězem z Atén z jara roku 2016. Byl to ostatně právě Arreola, který nahradil „dopujícího“ Povětkina v roli soupeře tehdejšího šampiona WBC.

A co druhý vítěz víkendu? Joseph Parker si měl dle manažera poranit v polovině zápasu loket (dokonce zlomit kůstky), zda je to pravda, těžko říct, na aktuálních příspěvcích to u něj na žádnou indispozici nevypadá. Navíc, bývalý mistr světa WBO byl právě v oné druhé polovině zápasu lepším.

Dle – nejen mého – ale natolik, aby duel opanoval. Ano, je to kruté, že například v mém bodování o jeho prohře rozhodl down (počítání) v prvních vteřinách duelu, ale na druhou stranu – byl zcela regulérní. A stejně jako ve fotbale či hokeji by se měli pískat fauly v jakoukoliv dobu zápasů stejně, platí totéž pro bojové sporty a downy.

Chisora sice prohrál mistrovská kola, přesto měl slavit. A pachuť přidávají dvě skutečnosti: dva bodoví na ono počítání ve svých kartách nevzali zřetel, což také není úplně obvyklé. No, a o bodování Poláka Molendy snad darmo mluvit. Že Parker nevyhrál devět kol z dvanácti viděl i člověk, který box sledoval poprvé, ne týpek, co ho tento sport živí. Ale zjevně ne dost dobře, když si přivydělává bokem, že?

Každopádně, jsem hodně zvědav, co bude s oběma dál, zda skutečně dojde na okamžitou odvetu. Nebo zda se pokusí promotéři dostat do jednoho ringu opět Parkera s Ruizem, když jejich první měření sil těsně (a ano, kontroverzně) opanoval na domácí půdě prvně jmenovaný. V případě muže přezdívaného „Destroyer“ se opět začalo mluvit coby soupeři Deontaye Wildera, který nedávno oznámil, že kariéru nebalí.

Rozhodně fajn a chvályhodné. Případný jeho comeback bude oživením, přesto úplně nečekám, že by rozvou sáhl po rozboxovaném nebezpečí, které v sobě Ruiz rozhodně skrývá.

Si tak říkám, co ho dát do jednoho ringu právě s Chisorou? Mě by to na první dobrou bavilo, co vás? Navíc, když má Parker ono zranění...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze