Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Až moc velká závislost na hejterech. Milí bojovníci, kašlete na ně, nestojí za to

  • Napsal Antonín Vavrda

Deák a vzkaz hejterůmPRAHA – Ve čtvrtek večer prohráli Michal Martínek a Tomáš Deák na galavečeru ACA 114. Nepodali špatné výkony, udělali chyby (kdo je nedělá), na výhry to ale tentokrát nestačilo. Na sociálních sítích následně poděkovali svým fanouškům, ale až příliš mnoho prostoru věnovali také těm, kteří je nahání. Proč?

Je to pár dní, co jsem byl v K.O. Magazínu na Sport 5 a kromě jinému jsme se tam bavili o tom, že české (a slovenské) bojové scéně chybí profesionalita, bojovníkům komunikovat, vystupovat na sociálních sítích.

DALŠÍ KOMENTÁŘE NA NAŠEM WEBU:

Reakce Michala i Tomáše mi přesně toto téma evokovalo. Stejně jako reakce tvůrců portálu MMA Shorties, či nedávno Terezy Bledé. Všichni do jednoho tvrdí, že jsou jim lidé schovaní za klávesnicemi a v šeru sociálních sítích ukradení, maximálně je pozitivně motivují, přesto mají neustále potřebu o nich mluvit, bránit se před nimi, zlobit se na ně.

Dávají tím najevo, že je to přesně naopak. A to je špatně. Upřímně, vidíte fotbalisty, hokejisty, basketbalisty, tenisty takovým způsobem řešit ty, kteří jim nepřejí? Mluví snad Cristano Ronaldo, Sidney Crosby, LeBron James nebo Roger Federer po svých prohrách o hejterech? O těch, kteří do nich budou rýpat i kdyby nakrásně vše vyhráli, všechny vydělané peníze darovali na charitu, ze svých sídel vytvořili příbytky pro děti bez rodičů, prostě staly se z nich Matky Terezy.

Ne, nemluví, kašlou na ně. Vědí, že jsou pro ně nedůležití. Nepodstatní. Že tihle lidé jim neplatí účty. Nejsou s nimi na trénincích. Nevidí je potit onu pověstnou krev. Nestojí při nich, když se daří, stejně jako když nedaří.

Vím, je to těžké. Naprosto tomu rozumím, kdysi jsem se tomu také poddával. Trápil jsem se každým negativním komentářem pod svým článkem, na sítích, nebo v mailu. Moje ego s tím mělo obrovské problémy. Nebudu zastírat, že mám svoji práci rád, jsem na ni hrdý, vím, že dělám, co mohu, a když vám někdo napíše, že stojí za houby, dokáže to zasáhnout.

Před lety jsem kvůli tomu zrušil diskuze na tomto webu. Bylo mi řečeno, že přijdeme o čtenáře, že se lidé na Profiboxing.cz přestanou vracet. Hle, každý rok návštěvnost roste, byť web není bez chyb. Stejně jako moje psaní.

Ve stejnou dobu jsem se zařekl, že budu na sítích, ale i v mailech reagovat jen na ty slušné reakce, na lidi, kteří mají tvář, a kteří svůj názor prezentují bez povýšenosti, nadřazenosti. Nad těmi ostatními se zastavím, párkrát se zhluboka nadechnu a pak ignoruji, nebo mažu.

Podobně to myslím řeší i výše zmínění, pokud se k nim samozřejmě vůbec kritika donese (v dnešní době ale o tom nepochybuji). A i to je ukázka jejich profesionality. Rovnováhy mezi zájmem o jejich sport a jejich osobní vyzrálostí.

Chápu, že to možná někteří pochopí špatně, jako urážku, kritiku. To holt k podobným textům patří, co se dá dělat. Zároveň si ale přeji, aby to většina vzala pozitivně, zkusila se nad tím zamyslet a ty, kteří mají potřebu na nich hledat každou blbost, vymazali, vykašlali se na ně. A to i ve svých reakcích po neúspěších, kdy se tito lidé vynoří v ještě větším počtu než po dešti hub.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze