Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Zaslouží si Ortiz odvetu s Wilderem? S Hammerem nepřesvědčil, ale…

  • Napsal Antonín Vavrda

Ortiz vs. Hammer / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs. Hammer / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – O víkendu se představil v ringu Kubánec Luis Ortiz (31-1, 26 KO), který větří šanci na další titulový souboj se šampionem WBC v těžké váze, Američanem Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Jenže pokud si o ten měl říct svým výkonem proti Rumunovi Christianu Hammerovi (24-6, 14 KO), tak se mu to příliš nepovedlo...

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE:

„Musím udělat velké prohlášení,“ zaznělo z úst téměř čtyřicetiletého „King Konga“ před víkendem.

Realita?

Podobně jako o týden dříve Brit Joe Joyce toto prohlášení neučinil.

Ano, v každém kole, vyjma osmého, byl proti Hammerovi lepší. Ale něco tomu prostě chybělo. Nebyl to dominantní výkon. A není řeč jen o tom, že by soupeře knockoutoval, jak čekali v zámoří. Hammer je kvalitní boxer, dle mého až příliš podceňovaný, takže jsem krátký proces neočekával.

Ale od Ortize jsem čekal větší dominanci, větší rychlost, více přestřelek, častější použití jeho obávané levačky. A také fakt, že když cítil, že je soupeř „načatý“ po úderech na spodek, že právě v tomto ohledu přitvrdí.

Nestalo se. Prostě a jednoduše to byl takový neslaný, nemastný výkon. Pohlídané vítězství.

Sám jsem nyní hodně zvědavý na to, co bude následovat dál.

Wilder má už nyní daný termín 18. května. Pokud nechce být opět shazován za nekvalitního soupeře, jako už několikrát v minulosti, je otázka max. dvou týdnů, kdy jeho promotéři oznámí jméno vyzývatele.

A výběr také není příliš velký. Ortiz, Američan Dominic Breazeale (20-1, 18 KO) a Brit Dillian Whyte (25-1, 18 KO). Cokoliv jiného by bylo zklamáním. Minimálně pro mě.

Dle všeho má k Wilderovi nejblíže Breazeale, který je aktuální jedničkou ratingu a povinným vyzývatelem šampiona. Oba sice mají zajímavý společný příběh, před dvěma lety si vjeli do vlasů na galavečeru v Birminghamu, kde oba boxovali.

Jenže jestliže tehdy Breazeale zaujal proti Izuagbemu Ugonohovi, stejně jako následně proti Eriku Molinovi, naposledy už to taková sláva nebyla. Prosincový duel s Carlosem Negronem sice ukončil před limitem, ale až v devátém kole. A navíc Negron opravdu – při vší úctě k němu – není měřítkem.

I teď, ve chvíli, kdy je jasno, že Wilder si to případně rozdá s Tysonem Furym až na podzim, mi z toho vychází, že ideálním protivníkem by pro něj byl Whyte, který má za sebou fantastický rok 2018. Ten mluvil o tom, že se vrátí do ringu 20. dubna, jenže v posledních dnech je v tomto ohledu ticho po pěšině.

Wilder a další zkritizovali Hearna i Joshuu za jednání s Whytem, za čímž vidí, že se jej bojí. „Bronzový bombardér“ má nyní šanci ukázat, jak se to dělá.

Protože pokud sáhne po Ortizovi, či Breazealem, naznačí, že chce „snadnou“ obhajobu, aby udržel čistý rekord a měl otevřené dveře k podzimní odvetě s Furym. Z jeho pohledu krok pochopitelný, pro fanoušky by ale šlo o jisté zklamání...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze