Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Tři králové znají své soupeře. Schwarz to bude mít těžké, co čeká Puleva?

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder, Fury a AJWilder, Fury a AJPRAHA – O víkendu se toho událo v těžké váze hodně zajímavého. Nejdříve se dostal do nečekaných problémů povinný vyzývatel IBF Kubrat Pulev (27-1, 14 KO) z Bulharska, následně se potvrdilo, že se proti Britu Tysonu Furymu (27-0-1, 19 KO) postaví 15. června Němec Tom Schwarz (24-0, 16 KO). Co nám obě novinky ukázaly?

VÍCE K DĚNÍ V TĚŽKÉ VÁZE:

Pro většinu expertů i fanoušků existují momentálně tři vládci těžké váhy – šampion WBC Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), držitel pásů WBA, IBF a WBO Anthony Joshua (22-0, 21 KO) a již zmíněný Fury.

Během pěti víkendů od poloviny května do poloviny června uvidíme všechny tři v ringu.

Jako první se představí 18. května americký bouřlivák, kterého čeká krajan Dominik Breazeale (20-1, 18 KO). Co od tohoto duelu očekávat?

Wilder je velkým favoritem, Breazeale má sice velké srdce válečníka, v posledních dvou letech toho ale příliš nenaboxoval. A když stál naposledy v titulové bitvě – shodou okolností proti Joshuovi –, ukázal sice velkou bojovnost, to bylo ale všechno. Se svým statistickým stylem boje by měl „Bronzovému Bombardérovi“ dokonale vyhovovat.

1. června čeká zámořský debut Joshuu. Soupeř? Další americký bouřlivák Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO). Z mého pohledu je ze všech tří vyzývatelů králů těžké váhy nejtěžším soupeřem. Má odolnost, má sílu, je velký, na svoji postavu i celkem pohyblivý. Britskou hvězdu nečeká rozhodně snadná práce, na druhou stranu, jeho silná pravačka by měla stejně jako v případě Wildera nakonec slavit úspěch.

No a konečně je tu polovina června a Fury proti Schwarzovi. Čtyřiadvacetiletý Němec je obrovským outsiderem. Z mého pohledu je momentálně i v jeho stáji SES Boxing jeden lepší boxer, jmenuje se Agit Kabayel.

Na druhou stranu – odepisovat Schwarze dopředu? To by se mohlo Furymu zle vymstít. Tenhle mladý Němec má sílu, má vůli, má odolnost na to, aby britského habána ohrozil. Na to, aby ho porazil by sice musel předvést životní výkon a Brit jej hodně podcenit, ale pokud se nepletu, historie podobné okamžiky už pamatuje.

Zároveň silně pochybuji, že by chtěl Fury hned na úvod ohrozit balík peněz, který se do něj rozhodly investovat Top Rank a ESPN.

Každopádně uvidíme, zda všichni tři favorité své pozice uhájí, nebo se mezi ně vklíní nějaké to překvapivé jméno.

A když už jsem v úvodu zmínil Puleva. Ten by mohl být ještě letos (byť tomu příliš nevěřím) dalším soupeřem Joshuy, ostatně u federace IBF je jeho povinným vyzývatelem, navíc teď nemá problémy se svými promotéry a také už má nejvyšší čas. Pokud tedy ještě touží po velkém výdělku a velkém zápase.

Každopádně s ohledem na zápas s Bogdanem Dinuem (18-2, 14 KO), kterého knockoutoval v sedmém kole, příliš nevěřím, že by mohl Britu výrazněji zatopit.

Pulev je skvělý boxer, má výborné oči, na svoji figuruji i kvalitní pohyb, z každého jeho úderu či kroku je cítit obrovská amatérská zkušenost. Na druhou stranu si pořád myslím, že jeho otevřený styl není pro profesionální styl vhodný. Joshua není Kličko, ale nepochybuji o tom, že se dostane ke své obávané pravačce. A pokud ten ji trefí mezi Pulevovy ruce stejně jako se to povedlo Dinuovi, neskončí to jen v případě Puleva jen roztrženým obočím...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze