Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Jen McGregor může dostat Mayweathera z důchodu? Smutné...

  • Napsal Antonín Vavrda

Mayweather a McGregorMayweather a McGregorPRAHA – Na konci minulého týdne oznámili Floyd Mayweather a Conor McGregor, že jejich zápas by měl smysl a že udělají „pro fanoušky“ maximum, aby se proti sobě postavili v ringu. Pojďme se podívat na tuto novinku – především v postoji prvně jmenovaného – podívat trochu blíže.

DALŠÍ INFORMACE K TÉMATU:

Za necelý měsíc čtyřicetiletý Floyd Mayweather v sobotu poprvé připustil, že BOXERSKÝ zápas s Conorem McGregorem by byl pro něj zajímavý a že pokud jej chtějí fanoušci, pak by na něj mělo dojít.

Krásná slova, pokud by byla pravdivá.

Ono je totiž otázkou, koho do označení „fanoušci“ vlastně nejbohatší boxer historie počítá. A o jaké „fanoušky“ stojí.

Dám ruku do ohně, že drtivá většina těch, kteří sledují oba sporty – tedy box a MMA – tento duel nezají. Nestojí o něj. Ty důvody jsou různé, dle toho, kterému ze sportů ten konkrétní člověk holduje, případně, kterému z dvojice přeje.

Stejně tak nezajímá ani většinu bojovníků obou světů. Všichni totiž moc dobře tuší, že z toho nebude podívaná hodná pověsti obou hvězd. Upřímně, také já si raději znovu pustím duel Dillian Whyte vs. Dereck Chisora, poslední bitvy Franciska Vargase či Orlanda Salida, než koukat na Mayweathera s McGregorem v jednom ringu.

Na druhou stranu. Byť velká část zasvěcených i širší sportovní veřejnosti tento souboj odsuzuje, stejně si ten duel – pokud na něj dojde – zapne. Nejspíše živě (ano, já také). Jen pro to, aby prostě byli v obraze a aby mohli případně oba zkritizovat.

Conor McGregor prohlásil, že pokud Mayweatherův souboj s Mannym Pacquiaem vydělal přes půl miliardy dolarů, ten jejich může dosáhnout až na miliardu dolarů.

Ač je to smutné, má nejspíše pravdu. Nejen z důvodů výše popsaných. Je tu ale jeden velký rozdíl. Dokud se lidé nedozvěděli o zranění Pacquiaova ramene, pak duel #MayPac táhl především svojí kvalitou, v ringu proti sobě skutečně stálo to nejlepší, co boxerský ring v poslední dekádě nabízel.

V případě Mayweathera s McGregorem by většina na tento duel koukala jako na divadlo a také proto, aby se jim (nebo jednomu z nich) mohli vysmát.

Skutečně o takové fanoušky oba stojí?

Skutečně je tohle ten odkaz, o kterém Conor McGregor mluví, že by po sobě chtěl zanechat?

Ne, oběma jde v první řadě o vlastní kapsu, nikoliv o fanoušky, nikoliv o odkaz.

Pokud na jejich duel dojde a McGregor v sobě neprobudí dosud neprokázaný boxerský talent (v oktagonu si z něj dělal dobrý den v postoji i Nate Diaz), půjde o předem předvídatelnou šaškárnu, při které se Floyd Mayweather ani nezpotí.

A pokud by náhodou stárnoucí legendu, která neboxovala v tuto chvíli už více 15 měsíců, McGregor knockoutoval (jinak totiž vyhrát nemůže, všichni jeho zasnění fanoušci růžové brýle dolů, prosím), pak by tím udělal boxu jako sportu nechutnou „medvědí službu“.

Jen si to vezměte – skoro dvacet let jej nahánějí ti nejlepší boxeři světa, a byť jej někteří porazili (ale nakonec to bodoví viděli jinak), odešel Mayweather do boxerského důchodu s čistým rekordem, o který se tak pečlivě staral. A nyní by jej porazil v jeho sportu bijec z oktagonu?

Nedělám si iluze, že americký pracháč cítí vůči komukoliv nějaký velký respekt a že mu na sportu jako takovém nějak extra záleží, přesto tak nějak věřím, že jeho vlastní odkaz je pro něj důležitější než další peníze na účtu, jehož obsah by menšímu státu vystačil na pár let.

A nejlepší způsob, jak tohoto dosáhnout, je ten, aby na duel Mayweather vs. McGregor NIKDY nedošlo.

Na druhou stranu mám po víkendu poprvé pocit, že až tak velkým sci-fi jeho realizace (BOHUŽEL) není. „Jen Conor McGregor mě může dostat ze sportovního důchodu. Nikdo jiný,“ zaznělo mimo jiné z úst slavného Američana. S ohledem na špičkové boxery od lehkého velteru po lehkou střední váhu hodně smutná slova.

Bohužel, by to nebylo poprvé, kdy by se Mayweather uštědřil boxu tvrdý knockout. Troufám si říct, že základ pro rekordně nízký prodej PPV (placený televizní obsah) amerických televizí pro rok 2016 dal již jeho zmíněný souboj s Mannym Pacquiaem i následná rozlučka s Andrem Bertem...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze