Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

KOMENTÁŘ Alvarez ukázal, že je srab. A Mayweather? Že si s UFC jen hraje

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather a Canelo AlvarezFloyd Mayweather a Canelo AlvarezPRAHA – Dvě největší události posledního týdne ve světě boxu? Dohoda mezi Mexičana Saulem Alvarezem a Juliem Cesarem Chavezem a také neustále „námluvy“ Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem.

Najednou už na střední váhu není nepřipravený?

Ta slova si jistě vybaví leckterý boxerský fanoušek. „Nechci být do souboje s Gennadijem Golovkinem tlačený federací WBC, proto se pásu šampiona střední váhy vzdávám,“ zaznělo v létě z úst Saula „Canela“ Alvareze.

„Ještě není na přesun do střední váhy připravený,“ prohlašoval Oscar de la Hoya – jeho krajan, mentor a především šéf s vodítkem o přesně vyměřené délce v ruce.

Důvody, proč byla tato slova k smíchu, už jsme uváděli několikrát.

V mých očích ze sebe ale tahle dvojice udělala definitivně hlupáky tím, že vůbec začala jednat ( a poté i podepsala smlouvu) s jejich krajanem Juliem Cesarem Chavezem.

Zatímco ještě před třemi měsíci byl Canelo Alvarez malý pro limit 72,6 kg, s Chavezem se utká na začátku května v limitu do 74,6 kg. Je třeba dodávat více?

Nechci znít jako fanoušek kazašské mlátičky, koneckonců mi je jedno, kdo by jejich případný souboj vyhrál. Mluví ze mě fanoušek boxu a ten říká: Alvarez s de la Hoyou patří do politiky, nebo na divadelní mola, pro box je jich z takto „zaprášenou hubou od lží“ škoda.

Chápu, že box je byznys. Chápu, že každý hájí své zájmy. Zároveň je to ale sport tvrdých chlapů, kteří riskují vlastní zdraví, mnohdy i život, aby ze sebe vydali maximum, aby bavili fanoušky, aby zdolávali výzvy, aby pomohli svému egu (ne že ne, není třeba si to nalhávat) a také své peněžence.

Lze tuto dvojici k něčemu v předchozím odstavci přiřadit a dát do tohoto spojení rovnítko?

V mých očích nikoliv! A ač jsem byl svého času velkým fanouškem Canela Alvareze a Julia Cesara Chaveze nemohl ani cítit, budu v květnu fandit synu slavného otce. Myslím, že za to, jak tahají za nos vlastně všechny kolem sebe, si Alvarez i de la Hoya zaslouží, aby jim ho někdo rozbil.

Mayweather vs. McGregor? Show k pobavení

Nejen boxerský svět už nějaký ten týden a vlastně i měsíc žije „námluvami“ mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem. A i po té době, de facto půl roce, se můj názor nemění: je to super materiál na čtenost a poutání pozornosti, ale to je asi tak všechno.

Čím déle je Mayweather v důchodu, tím méně pravděpodobný je jeho návrat. Priority má už někde jinde.

Nabídce 25 milionů dolarů pro něj i pro McGregora, se kterou přišel promotér UFC Dana White, se s klidem vysmál. Dlužno dodat, že pokud si to někdo může dovolit a navíc to myslet vážně, tak právě Mayweather.

Myslím, že na tuhle částku by kdokoliv jiný slyšel snad i v narkóze na operačním sále. Vsadím se, že v tu chvíli by žádnou operaci ani nepotřeboval, i kdyby šlo o cokoliv spojené s boxem.

Jenže Mayweather je prostě a jednoduše jiná liga.

Může se vám to zajídat, můžete s tím nesouhlasit, ale je to tak. On pozvedl finanční strop tohoto sportu do jiných dimenzí. Dimenzí, ke kterým se nejspíše hned tak někdo nepřiblíží. Pokud někdo tento potenciál má, pak Anthony Joshua. Ale jedině, pokud prorazí na americkém trhu.

Ale to je jiný příběh. Stejně jako to, že touto „svojí dimenzí“ vlastně paradoxně udělal Mayweather boxu dost možná medvědí službu. Za hodně peněz totiž rozhodně nedostali fanoušci v posledních třech duelech tohoto skvělého boxera žádnou „líbivou muziku“.

Aktuálně je důležité jen to, že se při výměnách názorů s Whitem a McGregorem dle mého náramně baví a že oběma dává v této hře zatím celkem solidní školení. Ani White, ani McGregor dosud nevytáhli ze svého rukávu nic, co by mohly nazvat alespoň spodkem, natož snad esem.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze