Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Změna strategie. De la Hoya: Canelo se GGG bojí, Munguia ale nikoliv. To by byl zápas

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin vs. Munguia?Golovkin vs. Munguia?PRAHA – Boxerský promotér Oscar de la Hoya má jasno o tom, kdo by se měl letos postavit kazašské hvězdě Gennadiji „GGG“ Golovkinovi (41-1-1, 36 KO). Dle něj je ideálním soupeřem nikoliv Mexičan Canelo Alvarez (55-1-2, 37 KO), ale jeho mladší krajan Jaime Munguia (36-0, 29 KO).

Je mu 24 let, je dravý, je ambiciózní a už byl mistrem světa. Mladík z Tijuany následuje tak trochu příkladu svého o šest let staršího krajana Canela Alvareze.

VÍCE K TÉMATU:

Do profesionálního ringu vlétl coby šestnáctiletý junák a postupně nastřádal úchvatnou bilanci. Navrch také parádní, ofenzivní, líbivý styl. V květnu roku 2018 si pak poprvé sáhl na světový titul, když ve čtyřech kolech srovnal Sadama Aliho, který předtím poslal do důchodu portorickou legendu Miguela Cotta.

Pro Munguiu to byl přitom jen „duel útěchy“. Na jaře toho roku byl blízko střetu s Kazachem Gennadijem Golovkinem, který byl nucen hledat jiného soupeře kvůli dopingovému nálezu Canela Alvareze. Jejich druhý střet tak byl odložen až na podzim toho roku.

Šikovného, leč nezkušeného Mexičana ale neschválila Kalifornská sportovní komise. Ano, ta stejná komise, která loni vydala licenci ex-basketbalistovi Natemu Robinsonovi, kterého ve druhém kole jeho profesionálního debutu doslova sestřelil daleko větší a zkušenějších Jake Paul. Mimochodem vrstevník Munguiy.

Komise místo toho posvětila duel s veteránem Vanesem Martirosjanem. Ten byl sice zkušenějším protivníkem, ovšem daleko za zenitem, a hlavně v té době i mimo zápasový a tréninkový rytmus. Výsledkem byla drtivá Golovkinova výhra.

Od té doby se ale o tomto souboji mluví stále častěji. Důvod? Styl „GGG“ a Munguiy dává dohromady doslova výbušný koktejl. A oba už jsou navíc ve stejné váhovce, svěřenec legendárního Erika Moralese loni odbouchal dva duely ve střední váze, kde mu aktuálně dle BoxRec.com patří třetí místo na světě.

„Věřím, že je to zápas, který musíme spáchat. Že by si ho fanoušci skutečně užili. Je jasné, že Canelo už s GGG boxovat nechce s ohledem na to, čím si proti němu prošel. Tak proč by nemohl bojovat s dalším Mexičanem, navíc tak výbušným?“ pronesl včera pro Fino Boxing promotér mexického mladíka Oscar de la Hoya.

Ano, ten De la Hoya, který dříve promoval Alvareze a který se neustále zaříkával, že jeho chráněnec přece nemá důvod s „GGG“ boxovat potřetí a hlavně, že on se ho rozhodně nebojí. Zdá se, že loňská soudí pře a skandál ohledně smluvních závazků jeho pohled na věc trochu pozměnil.

„Cítím, že je Jaime na Golovkina více než připraven. Myslím, že by ho knockoutoval. To si myslím, hlavně pak kvůli poslednímu vystoupení GGG, kde už bylo vidět, že je pomalejší, ne tak silný, výbušný. Vypadal porazitelně prostě. Na druhou stranu neměl proti sobě kvalitního soupeře (Kamil Szeremeta), v případě Jaimeho by to bylo jiné,“ pokračoval ostře sedmačtyřicetiletý muž, který sám mluví o comebacku.

Ostatně už má doma v šuplíku zápasovou licenci od zmíněné Kalifornské komise na pět let. Jeho cíl? Překvapivě onen stárnoucí Golovkin. Dočkáme se dalšího kazašsko-mexického duelu? A navrch střetu jedné z nejlepších středních vah historie s de la Hoyou, zatímco by Munguia jistě začal nahánět ještě více Alvareze.

Ono totiž v současné snaze šéfa Golden Boy Boxing lze vidět právě tuto tužbu. Ve chvíli, kdy by Munguia opravdu Golovkina porazil, nedej bože jako první vůbec před limitem, pak by měl v rukou hodně dobré karty pro vyzvání svého krajana. Zvláště, když všichni zmínění boxeři patří pod streamingový gigant DAZN.

Nejprve ale má před sebou Munguia jinou zkoušku, stejně jako v případě „GGG“ se mu postaví polský rival, ten zkušenější a také výkonnostně kvalitnější – Maciej Sulecki (29-2, 11 KO). Jejich střet je plánován na 24. dubna.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze