Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zlá černošská krev. Floyd trénuje Haneyho a zastupuje rivala Davise, který se urazil

  • Napsal Antonín Vavrda

Haney x Floyd x DavisHaney x Floyd x DavisLAS VEGAS – Americká boxerská legenda se shlédla v trénování svých nástupců. Jeho novým svěřencem se pak stal krajan Devin Haney (24-0, 15 KO), stále teprve jednadvacetiletý talent ze San Franciska, který se přestěhoval do Las Vegas za svým mentorem, trenérem a učitelem. To ale hodně těžko nese jeho předchůdce, Gervonta Davis (23-0, 22 KO).

„Chtěl jsem odcestoval do Las Vegas na kemp, ale teď je konec!“ napsal před pár dny na Twitter pětadvacetiletý Davis přezdívaný „Tank“. Ještě předtím jedno z jeho instagramových stories citoval britský deník Metro: „Jak se mi daří? Dobře, byť se cítím osamělým... pro oba ty jejich černé zadky... jsem připravený bojovat s kýmkoliv, včetně Floyda. To není trolling, to jsou fakta.“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Horkokrevné „dítě ulic Baltimoru“ tak dalo opět průchod svým emocím, které s ním často cloumají. Už loni na jaře dal skrze sociální sítě pomyslný nůž na krk svému manažerovi a promotérovi – Mayweather Promotions. Důvod? Malé zápasové vytížení. Výkonný ředitel společnosti, Leonard Ellerbe, následně vše před médii žehlil, když tvrdil, že jde o mladickou nerozvážnost, kterou si Davis a Mayweather spolu vyříkali.

Když pak v července i prosinci Davis slavil své triumfy, měl mentora i rádce po svém boku. Ten navíc na něj pěl chválu a reagoval na výzvy, že „Tank“ je připraven na všechno, včetně Ukrajince Vasila Lomačenka. O svůj chleba se přihlásil i Haney, který na sítě umístil „Haney vs. Davis 2020“. Druhý jmenovaný, toho času regulérní šampion lehké váhy reagoval: „Jen se chce zviditelnit, neumí dělat vlastní rozhodnutí, tohle mu poradil jeho tatínek. Srazil bych toho mladého negra na prdel.“

Na jaře ztratil Mayweather svého strýce a trenéra Rogera a poté se stále více začal objevovat ve své tělocvičně v jeho roli. „Je jasné, že se vracím ke svému sportu, tak to je,“ nechal se nyní slyšet jeden z nejlepších boxerů všech dob. Už předtím přiznal, že chce dál pokračovat v odkazu svého strýce a také (stále žijícího) otce Floyda Sr.

„Jedno černé dítě (Haney) poprosilo o moji pomoc a já mu ji rád poskytnu. Vše, co dělám, je pomoc tomuto mladému černému dítěti, aby se stalo úspěšné. A platí to pro všechny, chci pomáhat mladým černým bojovníkům růst. Chci pro ně dělat to nejlepší. Pro všechny, pro Tanka, pro Devina,“ pokračoval s velkým důrazem na slovo „černé“.

Že kvůli současné divoké situaci za velkou louží, není třeba dodávat. Ostatně Mayweather už se nechal slyšet, že zaplatí pohřeb a smuteční obřady za George Floyda. Ten zemřel minulé pondělí poté, co mu bělošský policista při zásahu několik minut klečel na krku (rodina dle agentury AP nabídku přijala). Jistě ostře sledovaný pohřeb se bude konat 9. června v Houstonu, smuteční obřady pak v Minnesotě a Severní Karolíně.

„Je to normální. Mexičané také podporují Mexičany, Dominikánci pomáhají Dominikáncům a tak dále. Jsem černý Američan, který podporuje své lidi... Haney a Tank spolu bojovat nebudou. Devina čeká v lehké váze už jen jeden zápas a poté půjde do lehké velterové, Tank je spíše super pérové váha,“ přidal poté více než rozhodně.

Pravdou je, že Haney má skutečně plány jít o váhu výše, na druhou stranu jej v lehké láká vedle Davise ještě Lomačenko, nebo kamarád a bývalý rival z amatérských let, Ryan Garcia. Na druhou stranu pak sice Davis opravdu patří do super pérové divize, o jeho problémech s váhou ale už nyní kolují legendy. Možná právě ona divokost a neprofesionalita je to, co mu v očích Mayweathera škodí.

Podobně jako v minulosti v případě Adriena Bronera, kterého dlouhé roky podporoval, bijec přezdívaný „Problém“ ale skutečně dělal v ringu i mimo něj svému alias velkou čest a vzájemné vztahy silně ochladly.

Naopak mladý Haney je doslova dychtivý čerpat rady od neporažené legendy (ostatně jak sám „The Money“ zmínil, přišel za ním jeho nový svěřenec sám, což se o Davisovi říct nedá) a byť i jemu dopřává nahlédnout do svého luxusního života, zatím odolal a alespoň navenek se chová jako mladý, dravý, ovšem zdravě sebevědomý bojovník.

Jak tento příběh dopadne? Oba dělí pouze čtyři roky věku a váhově jsou si skutečně blíže, než jak Mayweather naznačuje...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze